مواد مصرفی پرینترها، دستگاه های کپی و چاپگرها فارغ از نوع مدل و برندشان پودر تونر یا جوهر است. این مواد در محفظه ای به نام کارتریج قرار می گیرد. بنابراین شارژ کارتریج به معنای پر کردن دوباره ی آن است. این پروسه باید با ظرافت کاری بالایی انجام شود. یک اختلال جزیی در روند شارژ کارتریج به خرابی کلی چاپگر و البته افت کیفیت چاپ اسناد مورد نظر کاربر ختم خواهد شد. شارژ کارتریج در محل یکی از سرویس های کاربردی زود کمک است. در ادامه به تشریح ابعاد کلی خدمات مرتبط با شارژ کارتریج در منزل یا محل کار می پردازیم.

ثبت درخواست شارژ کارتریج در محل

برای شارژ کارتریج به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست شارژ کارتریج را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، شارژ کارتریج خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات ماشین های اداری، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

اهمیت شارژ کارتریج در محل

کارتریج قطعه ی حساس و آسیب پذیری است که در اثر ضربه و یا حتی تابش نور مستقیم خورشید کارایی اصلی خود را به سرعت از دست می دهد. با استفاده از سرویس شارژ کارتریج در محل خطای کار کاهش می یابد. توجه کنید که کاهش کیفیت چاپ از معایب شارژ کارتریج اشتباه است. البته اگر کیفیت تصویر به چاپ رسیده و وضوح مطالب اسناد در شغل شما تاثیر بسیاری دارد، بهتر است به جای شارژ کارتریج، به طور کامل آن را تعویض کنید. اما باید گفت که مقدار افت کیفیت زمانی که از تونر مرغوبی استفاده شود و فرآیند شارژ کارتریج به درستی اعمال گردد، بسیار ناچیز خواهد بود.

 

 

شارژ کارتریج در محل

 

علائم فرا رسیدن زمان شارژ کارتریج

صدا دادن چاپگر و یا افت کیفیت چاپ دو موضوع مهمی هستند که نشان دهنده ی نیاز به شارژ کارتریج در محل می باشند. البته نمی توان به طور حتم این دو نشانه را به کارتریج مرتبط دانست. اما در اغلب اوقات چاپ بسیار کمرنگ پرینترها و چاپگرهای چند منظوره ناشی از به اتمام رسیدن تونر کارتریج است. برای رفع این مشکل می توان کارتریج را شارژ کرد. بدین ترتیب استفاده ی دوباره از چاپگر با هزینه ی کمتری نسبت به تعویض کارتریج ممکن می شود.

 

 


شرایط شارژ کارتریج چاپگر

شارژ کارتریج در شرایط خاصی امکان پذیر است. اولین شرط قابل شارژ بودن کارتریج ها سالم بودن بدنه ی آن می باشد. در این بین سلامت درام و مگنت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. درام منتقل کننده ی تصاویر به روی کاغذ است و اگر دچار اختلال باشد، مرغوب ترین تونرها نیز چاپ واضحی را شکل نمی دهند. تعویض قطعات چاپگر با شارژ کارتریج نیز هماهنگ می شود. به طور کلی تعویض درام پس از 3 بار شارژ کارتریج الزامی است.


هزینه ی شارژ کارتریج در منزل یا محل کار

به طور کلی هزینه ی شارژ کارتریج در محل به نوع چاپگر و تونر مصرفی آن بستگی دارد. دقت داشته باشید که جوهر یا تونر ناسازگار با چاپگر در عرض مدت زمان کوتاهی سیستم چاپ را با اختلالات ساختاری گوناگونی رو به رو می سازد. با استفاده از سرویس های زود کمک می توانید مطمئن باشید که به طور حتم پروسه ی شارژ کارتریج دستگاه های چاپ قدیمی و جدید برندهای موجود در بازار با استفاده از تونرهای مرغوب و باکیفیت و مناسب ترین تعرفه ی قیمتی انجام شود. کافی است درخواست خودتان را ثبت کنید.

نظر خود را بنویسید