روشن کردن گوشی بدون دکمه پاور، راهکارهایی دارد که در این مقاله آنها را به شما آموزش می دهیم. به دلایل مختلفی ممکن است کلید پاور موبایل از کار افتاده و یا بشکند. در این حالت برای روشن کردن گوشی با دکمه پاور خراب، روش هایی وجود دارد. البته این روش ها تنها به شما کمک می کنند که گوشی را روشن کنید. بهتر است پیش از هر کاری، به فکر تعمیر دکمه پاور گوشی و یا تعویض آن باشید. تیم تعمیر موبایل زودکمک، برای عیب یابی و ترمیم کلید پاور و یا تعویض آن در صورت نیاز، در خدمت شما هستند. در ادامه، ترفندهای روشن کردن گوشی بدون دکمه پاور را به شما آموزش می دهیم.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

روش های روشن کردن گوشی بدون دکمه پاور

اگر کلید پاور موبایل شما آسیب ببیند و از کار بیفتد، چگونه گوشی را روشن می کنید؟ قطعا بهترین راه، تعمیر کلید پاور یا تعویض آن است. اما اگر ناچار به استفاده فوری از گوشی باشید چه؟ روشن کردن گوشی بدون دکمه پاور، با کلیدهای دیگر امکان پذیر است. همچنین می توانید با روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم، این دکمه را شبیه سازی کنید. نرم افزارهایی هم برای این منظور طراحی شده اند که کار دکمه پاور را انجام می دهند. البته تمام این روش ها موقتی هستند و بهتر است در اولین فرصت، این دکمه را ترمیم کنید.

 

روشن کردن گوشی بدون دکمه پاور

برای روشن کردن گوشی با دکمه پاور خراب، روش هایی وجود دارد. البته این روش ها تنها به شما کمک می کنند که گوشی را روشن کنید.

 

روشن کردن گوشی با دکمه پاور خراب، با دیگر کلیدها

برای روشن کردن گوشی بدون دکمه پاور، می توانید از سایر کلیدها کمک بگیرید. اگر دستگاه شما دارای دکمه Home است، کافی است آن را همراه با دکمه تنظیم صدا فشار دهید. کلید تنظیم صدا را فشار داده و موبایل خود را به کامپیوتر وصل کنید. هم زمان با انجام دادن این اقدامات، دکمه Home را هم فشار دهید. پس از نمایش منو، دکمه ها را رها کنید. حالا با استفاده از دکمه تنظیم صدا سعی کنید به گزینه Restart یا Turn on بروید تا گوشی روشن شود. اگر موبایل شما کلید هوم ندارد، از دکمه های تنظیم صدا استفاده کنید. به این ترتیب که دکمه تنظیم صدا را نگه داشته و سپس گوشی را با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. دکمه را تا زمانی نگه دارید که منوی Boot فعال شود. سپس Start را با دکمه تنظیم صدا انتخاب کنید تا موبایل روشن شود.

 

 

روشن کردن گوشی با دکمه پاور خراب، با دیگر کلیدها

 

روشن کردن گوشی با دکمه پاور مجازی اندروید و ADB

یک روش دیگر برای روشن کردن گوشی بدون دکمه پاور، استفاده از کلید پاور مجازی است که در گوشی های اندرویدی وجود  دارد. البته به این منظور، باید ADB را روی کامپیوتر نصب کنید و سپس گوشی را در حالت Bootloader راه اندازی نمایید. اجرای این حالت به مدل گوشی شما بستگی دارد. وارد پوشه برنامه ADB شوید. سپس Shift را فشار دهید و راست کلیک کنید. در منوی باز شده Open PowerShell Window here را بزنید. همچنین باید حالت File transfer هم فعال باشد. پس از اجرای گوشی در حالت Bootloader، دستور fastboot continue را در ADB وارد کنید تا موبایل بوت شود. در پنجره جدیدی که باز می شود، دستور ADB devices را وارد کنید. به این ترتیب، کد دستگاه شما باید در خط بعدی نمایان شود. سپس ADB reboot را وارد کرده و Enter را بزنید.

 

روشن کردن گوشی با دکمه پاور مجازی اندروید و ADB

 

روشن شدن گوشی بدون پاور با  Scheduled Power On/Off

با استفاده از Scheduled Power On/Off هم می توانید اقدام به روشن کردن گوشی بدون دکمه پاور کنید. موبایل تان را با کابل به لپ تاپ یا کامپیوتر وصل کرده و  یا از شخصی بخواهید با شما تماس بگیرد. اگر گوشی شما حسگر اثر انگشت دارد، می توانید از آن برای روشن کردن اسکرین استفاده کنید. البته این مورد در صورتی جواب می‌دهد که از قبل آن را فعال کرده باشید. همچنین در صورتی که موبایل شارژ نداشته باشد، با وصل کردن آن به شارژر، ریستارت شده و راه اندازی می گردد. برای دسترسی به قابلیت Scheduled Power On/Off ، به بخش Settings > Accessibility > Scheduled Power On/Off بروید. سپس زمانی را تنظیم کنید تا در صورت خاموش شدن گوشی، روشن شود یا صفحه آن بر اساس زمانی که انتخاب کردید، راه اندازی شود.

 

روشن شدن گوشی بدون پاور با  Scheduled Power On/Off

 

نظر خود را بنویسید