حذف تبلیغات گوشی که ظاهر شدن گاه و بی گاه آنها بسیار آزاردهنده است و مانع خیلی از کارها می شود، یکی از دغدغه های کاربران است. در حالی که بسیاری از وب سایت ها به درآمد حاصل از نمایش و کلیک های این بنرهای تبلیغاتی وابسته هستند، این تبلیغات می توانند بسیار آزاردهنده و حتی مخرب باشند. برخی از تبلیغات توسط صفحات پاپ آپ ایجاد می شوند و برخی دیگر به طور خودکار شروع به پخش کلیپ های ویدیویی یا صوتی می کنند. همه این شرایط باعث می شوند کاربران برای حذف تبلیغات گوشی و مسدود شدن آنها، به هر کاری متوسل شوند. خوشبختانه روش های مختلفی برای متوقف کردن تبلیغات در گوشی موبایل وجود دارند که در ادامه، آنها را به شما آموزش می دهیم.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

راهکارهای حذف تبلیغات گوشی

ظاهر شدن تبلیغات بی موقع روی صفحه های گوشی، باعث برانگیخته شدن خشم بسیاری از کاربران می شود. چون، این منوهای پاپ آپ علاوه بر ایجاد مزاحمت، می توانند بسیار خطرناک باشند. گاهی این تبلیغات، نشانه ای از نفوذ هکرها به سیستم گوشی هستند. بنابراین استفاده از روش های حذف تبلیغات گوشی در این مواقع بسیار ضروری است. نحوه شناسایی پاپ آپ ها و تبلیغات کلاهبرداری، متوقف کردن تبلیغات پاپ آپ در گوشی اندرویدی، حذف ویروس های ناشی از برنامه های مخرب در اندروید، رفع دلایل ظاهر شدن تبلیغات در گوشی، مقابله با باج افزارها و مقابله با ویروس ها، از روش های متوقف کردن تبلیغات در گوشی موبایل هستند که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

 

حذف تبلیغات گوشی

حذف تبلیغات گوشی که ظاهر شدن گاه و بی گاه آنها بسیار آزاردهنده است و مانع خیلی از کارها می شود، یکی از دغدغه های کاربران است.

نحوه شناسایی پاپ آپ ها و تبلیغات کلاهبرداری

چندین نشانه برای شناسایی تبلیغات پاپ آپ مخرب وجود دارد که پس از آشنایی با آنها، می توانید برای حذف تبلیغات گوشی خود اقدامات لازم را انجام دهید. از این نشانه ها، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بیشتر این تبلیغات، به شما نشان می دهند که پول زیادی را در قرعه کشی به دست آورده اید، در حالی که حتی روح شما از این قرعه کشی خبر ندارد!
  • بسیاری از این تبلیغات، وانمود می کنند که وابسته به سازمان های دولتی هستند.
  • مملو از اشتباهات املایی، علامت های تعجب، نمادهای عجیب و غریب و تصاویر غیرحرفه ای هستند.
  • این تبلیغات، کل صفحه نمایش گوشی شما را اشغال می کنند. بنابراین، باید مراقب باشید، چون دکمه های بستن یا کوچک کردن، احتمالاً منجر به باز کردن پیوند ظاهر شده می شوند.
  • دارای یک شماره تلفن یا پیوند کلی هستند.

 

 


متوقف کردن تبلیغات پاپ آپ در گوشی اندرویدی

برای خلاص شدن از شر تبلیغات پاپ آپ در مرورگر موبایل کروم خود، مراحل زیر را انجام دهید:

1- برای حذف تبلیغات گوشی، برنامه Chrome را باز کنید. در گوشه سمت راست بالای صفحه، روی علامت سه نقطه ضربه بزنید و سپس Settings یا تنظیمات را انتخاب کنید.

2- در گوگل کروم، به تنظیمات سایت یا Site Settings بروید.

3- پاپ آپ ها و Redirects را پیدا کنید. روی تب Pop-ups and Redirects ضربه بزنید و آنها را غیرفعال کنید.

4- به همان منوی تنظیمات سایت برگردید، روی Ads ضربه بزنید و آن را غیرفعال کنید.

 

متوقف کردن تبلیغات پاپ آپ در گوشی اندرویدی

 


حذف ویروس های ناشی از برنامه های مخرب در اندروید

از آنجایی که ممکن است سر و کله ابزارهای تبلیغاتی اندروید حتی در هنگام دانلود یک برنامه پیدا شود، چک کردن منظم گوشی به شما کمک می کند منبع تبلیغات را شناسایی کنید و به سراغ حذف تبلیغات گوشی بروید. یکی از راههای چک کردن گوشی، استفاده از برنامه های آنتی ویروس است. با این نرم افزارها گوشی را اسکن کرده و ویروس های احتمالی را از بین ببرید.

 

 


دلایل ظاهر شدن تبلیغات در گوشی

تبلیغات آزاردهنده

اخیرا مرورگرهای وب و کاربران یاد گرفته اند تبلیغات مزاحم را شناسایی و مسدود کنند و به همین دلیل، تعداد پاپ آپ ها نیز کاهش یافته اند. این تبلیغات اگرچه آزاردهنده هستند، اما برای تلفن شما ضرری ندارند و با کلیک بر روی علامت ضربدر، ناپدید می شوند. اما اگر پس از این کار، همچنان پنجره های بازشو به موبایل شما هجوم می آورند، ممکن است منشا آنها، یک ابزار تبلیغاتی مزاحم باشد. در این شرایط، باید برای حذف تبلیغات گوشی خود اقدام کنید.

 

تبلیغات آزاردهنده

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ابزارهای تبلیغاتی مزاحم

نوعی از نرم افزارهای مخرب و ابزارهای تبلیغاتی مزاحم وجود دارند که با ورود به سیستم تلفن شما، هر وب سایت تبلیغاتی را با جریانی بی پایان از پاپ آپ های تبلیغاتی پر می کنند. این پاپ آپ ها حتی زمانی که در مرورگر نیستید، می توانند همچنان به شما تبلیغات نشان دهند. مشاهده تبلیغات تصادفی که روی صفحه گوشی شما ظاهر می شوند غیرقابل تحمل است؛ اما می توانید با سفارشی کردن گزینه ها و تنظیمات کوکی ها، این مشکل را برطرف کنید. معمولاً وب سایت های قابل اعتماد، به مشتریان خود حق انتخاب نمایش تبلیغات می دهند و وقتی دکمه Don't show this again را فشار دهید، آن را برای همیشه پنهان می کنند. مشکل واقعی زمانی پیش می آید که تبلیغات را در صفحه اصلی اندروید مشاهده می کنید. بنابراین، برای حذف تبلیغات گوشی، باید از یک آنتی ویروس قابل اعتماد در تلفن Android خود استفاده کنید.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کلاهبرداری تحت عنوان پشتیبانی فنی

بسیاری از تبلیغات دروغین و کلاهبرداری ها، تحت عنوان پشتیبانی فنی نمایش داده می شوند. در برخی مواقع قربانیان، اطلاعات خصوصی خود را خیلی سریع در اختیار این برنامه ها قرار می دهند و برای هر اقدامی دیر می شود. برای پیشگیری از نمایش تبلیغات و حذف تبلیغات گوشی، بهترین کار این است که روی لینک ها کلیک نکنید. چون پشتیبانی معتبر هرگز یک تبلیغ پاپ آپ ایجاد نمی کند که به شما بگوید مشکلی وجود دارد. همچنین در صورت وجود مشکل، به شما پیام نمی دهد که فورا با آنها تماس بگیرید. به احتمال زیاد، این گونه پاپ آپ های تبلیغاتی، توسط مرورگر مسدود نمی شوند یا ممکن است مربوط به یکی از برنامه های نصبی شما باشند که یک افزونه نامرئی دارد. بنابراین نرم افزار امنیتی یا آنتی ویروس خود را نصب یا اجرا کنید تا پنجره های پاپ آپ حذف شوند.

 

کلاهبرداری تحت عنوان پشتیبانی فنی

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

باج افزارها

باج افزارها بدترین موارد تبلیغات هستند که فایل های روی گوشی شما را مسدود می کنند و تا زمانی که باج ندهید، به شما اجازه دسترسی به آنها را نمی دهند. این پیام ممکن است شبیه پیامی باشد که از برخی نهادهای دولتی دریافت میکنید و به مسائل مختلفی میپردازد. در این شرایط، برای حذف تبلیغات گوشی به هیچ وجه نباید باج بدهید. چون هیچ تضمینی وجود ندارد که فایل های شما از حالت انسداد خارج شوند. به علاوه، شما با این کار فقط مهاجمان را تشویق می کنید؛ چون باج دادن نشانه این است که حمله مخرب آنها کارآمد بوده است. بنابراین برای حذف تبلیغات گوشی، موضوع را به مرکز ملی امنیت سایبری اطلاع دهید.

نظر خود را بنویسید