علائم خرابی سی پی یو آیفون که از مهم ترین و باکیفیت ترین قطعات تشکیل دهنده این گوشی است، به مرور زمان و بنا به دلایل مختلف، خودشان را نشان می دهند. خراب شدن سی پی یو نشانه هایی دارد که اغلب اوقات با اختلالات نرم افزاری یا کهنه بودن باتری اشتباه گرفته می شوند. سی پی یو گوشی آیفون هر گوشی دیگری، کیفیت ساخت بالایی دارند اما به مرور زمان و بنا به دلایل مختلف، ممکن است دچار آسیب و خرابی شوند. توجه به اختلال در عملکرد گوشی حتی اختلالات ناچیز، باعث می شود به موقع برای تعمیر گوشی خود اقدام کنید. چون شاید این اختلالات، نشانه های خراب شدن سی پی یو iPhone شما باشند.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

علائم خرابی سی پی یو آیفون و رفع مشکل آن

اگر گوشی شما مرتب داغ می شود، ریستارت می شود، هنگ می کند، دیر بالا می آید یا در عملکرد عادی خود بسیار کند عمل می کند، احتمال خرابی سی پی یو گوشی وجود دارد. البته این مشکلات می توانند ناشی از استفاده نادرست و وجود ویروس یا بد افزارهای مخرب نیز باشند. اما به هر حال شما باید برای بررسی دقیق تر و برطرف کردن مشکل گوشی خود، از یک مرکز معتبر کمک بگیرید. چون بی توجهی به این مشکلات و به تعویق انداختن فرایند تعمیر سی پی یو آیفون، ممکن است به افزایش هزینه های ترمیم و تعویض سی پی یو منجر شود. هنگ کردن گوشی آیفون در اثر خرابی سی پی یو، خاموش و روشن شدن مداوم گوشی آیفون، روشن نشدن کلی گوشی آیفون و کندی بیش از حد گوشی آیفون، از علائم خرابی سی پی یو آیفون هستند که در این مقاله به آنها می پردازیم. همچنین درباره تعمیر سی پی یو آیفون و تعویض آن نیز شرح کوتاهی می دهیم.

 

علائم خرابی سی پی یو آیفون

علائم خرابی سی پی یو آیفون، به مرور زمان و بنا به دلایل مختلف، خودشان را نشان می دهند.

هنگ کردن گوشی آیفون در اثر خرابی سی پی یو

هنگ کردن گوشی، یکی از رایج ترین علائم خرابی سی پی یو آیفون است. بسیاری از اختلالات و خرابی های گوشی های آیفون و سایر گوشی ها، تقریبا با نشانه های تکراری و مشترکی بروز پیدا می کنند. هنگ کردن گوشی آیفون هم می تواند بر اساس دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. در این شرایط، گوشی آیفون خود را خاموش کنید و برای بررسی وضعیت کلی دستگاه، آن را به یک مرکز معتبر بسپارید.

 

هنگ کردن گوشی آیفون در اثر خرابی سی پی یو

 

=====================================

خاموش و روشن شدن مداوم گوشی آیفون

اغلب اوقات ریستارت های مداوم و پی در پی، از رایج ترین علائم خرابی سی پی یو آیفون و ناشی از مشکلات فنی این قطعه هستند. البته خرابی باتری، نقص فنی مین برد گوشی، ناسازگاری نرم افزارهای نصب شده با سیستم عامل گوشی یا ویروسی شدن نرم افزار موبایل نیز می توانند علت خاموش و روشن شدن گوشی باشند.

 

خاموش و روشن شدن مداوم گوشی آیفون

 

=====================================

کندی بیش از حد گوشی آیفون

کندی بیش از حد گوشی آیفون، یکی از علائم خرابی سی پی یو آیفون است. این ایراد زمانی پیش می آید که برنامه نسبتا سنگینی را در گوشی خود باز کنید. اگر استفاده از گوشی کند شده را ادامه دهید، احتمالا آیفون شما ریستارت می شود.

 

کندی بیش از حد گوشی آیفون

 

=====================================

روشن نشدن کلی گوشی آیفون

ریستارت های پی در پی گوشی های هوشمند می تواند باعث روشن نشدن موبایل شود. دقت داشته باشید که برای روشن شدن دوباره موبایل هیچگاه نباید به بدنه ی دستگاه ضربه بزنید. با این کار مدارها و آی سی های درونی از عملکرد اصلی خود دور شده و هزینه های تعمیر آیفون افزایش می یابد.

 

روشن نشدن کلی گوشی آیفون

 

=====================================

هزینه تعمیر سی پی یو آیفون

هزینه تعمیر cpu گوشی آیفون، تا حد زیادی بستگی به شدت آسیب دیدگی و میزان اختلالات موجود در آن دارد. بنابراین ار بی توجه به علائم خرابی سی پی یو آیفون، همچنان از آن استفاده کنید یا علت مشکلات آن، دقیق شناسایی نشوند، هیچ راهی برای تعمیر و بازیابی سی پی یو باقی نمی ماند و تعویض این قطعه ضروری می شود. در این شرایط، تنها باید از CPU اورجینال استفاده شود تا گوشی آیفون دوباره بدون هیچ مشکلی روشن شود. یک خطای جزئی در این میان، منجر به خراب شدن دائمی گوشی می شود.

 

هزینه تعمیر سی پی یو آیفون

 

=====================================

تعویض cpu گوشی آیفون

در شرایطی که در اثر بی توجهی به نشانه های خراب شدن سی پی یو iPhone یا سوختن آن، گوشی اپل کارایی خود را از دست بدهد و قابل تعمیر نیز نباشد، راهی به جز تعویض آن وجود ندارد. برای تعویض cpu آیفون نیز، این قطعه را با ابزار خاصی باز می کنند و به بررسی خرابی های آن می پردازند. سپس با توجه به نوع و شدت خرابی، سی پی یو تعمیر یا تعویض می شود. توجه کنید که تعویض این قطعه نیاز به ابزار و تجهیزات ویژه ای دارد و ضمن اینکه پردازنده جدید هم باید حتما اورجینال و اصل باشد. در غیر این صورت، نه تنها گوشی تعمیر نمی شود، بلکه باید منتظر آسیب دیدگی سایر قطعات و اجزای دیگر آن هم باشید.

 

تعویض cpu گوشی آیفون

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران