خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد، روش های مختلفی داشته و در شرایط مختلفی هم کاربرد دارد. مثلا وقتی سیستم هنگ کرده و هیچ کدام از فرمان ها را اجرا نمی کند، می توان با استفاده از کیبورد، لپ تاپ را ریستارت کرد. یا وقتی سرعت سیستم پایین است و به هر دلیلی، باید خیلی زود آن را خاموش کنید، صفحه کلید بهترین راه است. البته خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد و تکرار همیشه آن اصلا کار درستی نیست و ممکن است به مرور زمان، به دستگاه آسیب برساند. در ادامه این مقاله، روش های خاموش کردن لپ تاپ با صفحه کلید را آموزش داده و نکاتی را در این مورد بررسی می کنیم. اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی بیشتر یا دریافت خدمات تخصصی تر داشتید، تیم تعمیر لپ تاپ زودکمک، در کنار شما هستند. با مراجعه به این سامانه و بخش سوالات شما، می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان مجرب ما دریافت کنید.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد در ویندوز7

اگر از ویندوز 7 استفاده می کنید، می توانید به دو روش، لپ تاپ خود را با استفاده از صفحه کلید، خاموش کنید. این دو روش عبارتند از:

۱- برای خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد در ویندوز 7، کلید Windows را همزمان با کلید Right Direction یا Right Arrow فشار  دهید. سپس Enter را بزنید و چند ثانیه منتظر بمانید تا دستگاه خاموش شود.

 

خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد در ویندوز7

 

۲- دومین روش برای خاموش کردن ویندوز 7، استفاده از کلیدهای میانبر است. برای این منظور، کلید Alt + F4 را با هم بگیرید و در نهایت Enter را بزنید. دقت کنید که در این روش، باید برنامه ها را بسته و در صفحه دسکتاپ باشید. در غیر این صورت، با نگه داشتن Alt + F4 برنامه ها بسته می شوند.

 

خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد در ویندوز7

 


خاموش کردن سیستم با کیبورد در ویندوز 8 و 10

برای خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد در ویندوز 8 و 10 هم دو روش وجود دارد که به ترتیب زیر اجرا می شوند:

 

 

۱- وارد صفحه اصلی لپ تاپ یا دسکتاپ شوید. کلیدهای میانبر  Alt + F4 را فشار داده و اینتر را بزنید. پس از چند ثانیه، سیستم خاموش می شود.

۲- روش دوم برای خاموش کردن لپ تاپ با استفاده از کیبورد، نگه داشتن دکمه های Alt + F4 است. اما این بار باید کلید U را بزنید و منتظر بمانید تا سیستم خاموش شود. سعی کنید این روش را وقتی روی صفحه اصلی یا دسکتاپ هستید انجام بدهید. نکته ویژه این که این روش، سریع ترین راه برای خاموش کردن سیستم با صفحه کلید است.

 

خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد

خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد، روش های مختلفی داشته و در شرایط مختلفی هم کاربرد دارد.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران