وقتی گوشی سامسونگ شما به مشکل می‌خورد، برای اینکه بفهمید مشکل نرم افزاری است یا یکی از قطعات موبایل سامسونگ به مشکل خورده چه کار می‌کنید؟ قاعدتاً اگر از دانش کافی برخوردار نباشید ناچارید گوشی خود را به نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ ببرید و متوجه ایراد آن شوید. یا فرض بر این که قصد دارید یک گوشی سامسونگ دست دوم را خریداری کنید، آیا می‌توانید از سلامت تمام قطعات آن در چند دقیقه مطمئن شوید؟ قطعاً خیر. کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ ایجاد شده‌اند تا به شما برای عیب یابی گوشی کمک کنند. با استفاده از کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ می‌توانید از سلامت تک تک قطعات گوشی خود اطمینان پیدا کنید. اما این کدهای مخفی گوشی سامسونگ چه هستند و چگونه باید از آن‌ها استفاده کرد؟

 

خدمتی ویژه از زودکمک

 

کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ

کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ مجموعه کدهایی هستند که از آن ها می توانید به اطلاعات خوبی از گوشی خود دست پیدا کنید. به طور مثال یکی از این کدها به شما اطلاعات مفیدی از باتری و میزان استفاده از گوشی را ارائه می کند، کد دیگری وجود دارد که می توانید با استفاده از آن از سلامت اسپیکر گوشی خود اطمینان پیدا کنید و توسط یک کد دیگر دوربین های گوشی خود را بررسی کنید. این ها تنها بخشی از امکاناتی است که با استفاده از کدهای مخفی گوشی سامسونگ می توانید از آن ها پیش از خرید یک گوشی دست دوم استفاده کنید.

 

کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ

 


دسترسی به منوی کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ

برای دسترسی به منوی کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ باید از کد *#0*# استفاده کنید. وقتی این کد را شماره گیری کنید به صفحه ای رجوع پیدا خواهید کرد که در آن می توانید بخش های مختلف گوشی خود را بررسی کنید و از سلامت آن ;ها مطلع شوید. با استفاده از این کدهای مخفی شما می توانید هنگام خرید یک گوشی دست دوم مطمئن شوید که دوربین ها، نمایشگر، باتری و سایر قطعات سخت افزاری گوشی مورد نظر به درستی کار می کنند. در ادامه شما را با گزینه هایی که در این صفحه کد مخفی وجود دارد آشنا خواهیم کرد.


بررسی نمایشگر با گزینه های RED، GREEN، BLUE و BLACK

در منوی کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ، گزینه RED رنگ قرمز، گزینه GREEN رنگ سبز، گزینه BLUE رنگ آبی و گزینه BLACK نیز رنگ مشکی را روی صفحه نمایش گوشی سامسونگ شما به نمایش خواهند گذاشت که می توانید با استفاده از آن ها از سلامت نمایش رنگ ها توسط نمایشگر مطمئن شوید.


بررسی گیرنده با گزینه RECEIVER

گزینه Receiver در منوی کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ برای بررسی سلامت گیرنده گوشی شما استفاده می شود. وقتی روی آن کلیک کنید به یک صفحه سفید رنگ خواهید رفت و صدای شماره گیری به گوش می رسد.

 

 


بررسی ویبره با گزینه VIBRATION

اگر می خواهید ویبره گوشی خود را تست کنید و از سلامت آن مطمئن شوید، می توانید از گزینه VIBRATITON در منوی کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ استفاده کنید. وقتی روی این گزینه کلیک کنید، صفحه سیاه شده و گوشی شروع به لرزیدن خواهد کرد.


بررسی دوربین اصلی با گزینه MEGA CAM

با استفاده از گزینه MEGA CAM در منوی کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ شما می توانید دوربین اصلی گوشی خود را بررسی کنید. وقتی روی این گزینه کلیک کنید، دوربین گوشی نمایان می شود و از شما می خواهد کارهای مختلفی را انجام دهید. به طور مثال جلوی یک سوژه رفته، HDR و فلش خودکار را روشن کنید.


بررسی ژیروسکوپ با گزینه GRIPSENSOR

ژیروسکوپ وظیفه تشخیص لرزش ها و ارتفاع گوشی از سطح زمین را بر عهده دارد. از حسگر ژیروسکوپ در بازی ها و بسیاری از برنامه های کاربردی استفاده می شود. با استفاده از این گزینه در کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ شما می توانید از سلامت حسگر ژیروسکوپ گوشی خود مطمئن شوید.


بررسی تمام حسگرها با گزینه SENSOR

با استفاده از این گزینه در کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ شما می توانید حسگرهای مختلف گوشی خود از جمله شتاب سنج، حسگر مجاورتی، ژیروسکوپ، اثر  انگشت، فشار سنج و غیره را با همدیگر بررسی کنید.


بررسی تاچ با گزینه TOUCH

اگر می خواهید از سلامت تاچ گوشی خود مطلع شوید می توانید از این گزینه در منوی کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ استفاده کنید. این گزینه به شما اجازه می دهد تمام نقاط نمایشگر را لمس کنید و به دنبال ایراد بگردید.


بررسی اسپیکر با گزینه SPEAKER

جهت تست صدای خروجی از اسپیکرهای گوشی می توانید از این گزینه در کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ استفاده کنید. بعد از این که وارد این گزینه شدید صدایی از اسپیکرها پخش می شود. بعد از شنیدن صدا می توانید روی گزینه بلندگو ضربه بزنید تا تست به اتمام برسد.

 

 


بررسی کلید میان بر با گزینه SUB KEY

برخی از گوشی های سامسونگ به یک دکمه میان بر خازنی مجهز هستند. با استفاده از این گزینه در کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ شما می توانید دکمه میان بر گوشی خود را تست کنید. در این آزمایش هر بار که دکمه را بفشارید، رنگ صفحه تغییر خواهد کرد.


بررسی دوربین سلفی با گزینه FRONT CAM

جهت اطمینان از عملکرد صحیح دوربین سلفی گوشی خود باید از منوی کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ وارد این گزینه شوید.


بررسی حسگر مجاورتی با گزینه SENSORHUB TEST

برای آنکه متوجه سلامت حسگر مجاورتی گوشی خود شوید، می توانید از منوی کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ وارد این گزینه شوید.


بررسی حسگر اثر هال با گزینه HALL IC

حسگر اثر حال تغییرات میدان مغناطیسی را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل خواهد کرد. برای اطمینان پیدا کردن از این حسگر در گوشی خود، بعد از ورود به منوی کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ وارد این گزینه شوید.

نظر خود را بنویسید