بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی و کلا به هم ریختگی رنگ های تلویزیون، از آزاردهنده ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای تلویزیون بیفتد. چون در این شرایط نمی توان تصاویر تلویزیون را به درستی تماشا کرد، مخصوصا اگر برنامه محبوب ما در حال پخش باشد. مشکل رنگ تلویزیون ال جی به شکل های مختلفی بروز می کند. به نمایش درآمدن رنگ های تصویر در هم یا تاریک و روشن آنها و رنگین کمانی شدن رنگ ها، از جمله دلایل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی هستند. این مشکل ممکن است به دلیل ضربه، رطوبت یا آسیب به قطعات داخلی ایجاد شده باشد. اما علت بنفش شدن صفحه تلویزیون LG هرچه که باشد، باید حتما توسط متخصصان تعمیر  تلویزیون ال جی شناسایی و تعمیر شود.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

دلایل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی

موارد زیادی باعث بهم ریختگی رنگ ها در تلویزیون می شوند که استفاده نادرست و خراب شدن قطعات، از مهم ترین عوامل بروز این مشکل هستند. در این مواقع تشخیص نوع خرابی دستگاه تنها توسط متخصصان این زمینه انجام می شود. اما از عواملی که می توانند منجر به بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی شوند می توان اتصال نادرست کابل HDMI و نزدیک بودن آهنربا یا میدان مغناطیسی به تلویزیون را نام برد که در این مطلب به بررسی آنها می پردازیم.

 

بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی

بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی و کلا به هم ریختگی رنگ های تلویزیون، از آزاردهنده ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای تلویزیون بیفتد.

علت بنفش شدن صفحه نمایش تلویزیون چیست؟

اگر هنگامی که تلویزیون ال جی خود را روشن می کنید، لکه ای به رنگ بنفش روی آن می بینید، باید ابتدا کابل HDMI به تلویزیون را چک کنید. چون ممکن است این کابل به درستی متصل نشده باشد و همین باعث بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی ‌شود. زمانی که کابل HDMI دچار ایراد باشد یا اتصال دو سر کابل به دستگاه مشکل پیدا کرده باشد، صفحه تلویزیون هاله ای از رنگ بنفش را نشان می‌ دهد.

 

 

برای برطرف کردن این مشکل، تلویزیون خود را خاموش کنید و سپس همه اتصالات را بررسی کنید تا سالم باشند. اگر دو سر کابل، به درستی وصل شده باشد در این صورت با برطرف کردن ایراد اتصال، این مشکل برطرف می‌ شود. اگر پس از انجام این کار، همچنان صفحه نمایش تلویزیون ال جی شما، بنفش رنگ بود، از کابل HDMI دیگری استفاده کنید. اگر حتی بعد از تعویض کابل نیز صفحه نمایش تلویزیون بنفش بود، حتما باید تلویزیون خود را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید تا علت مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی شما را شناسایی کند و به تعمیر تلویزیون بپردازد.


نزدیک بودن آهنربا یا میدان مغناطیسی به تلویزیون

یکی از مواردی که باعث بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی می شود، نزدیک بودن آن به باندهای اسپیکر یا یک میدان مغناطیسی قوی است. مغناطیسی شدن تلویزیون، همان تاثیری است که با نزدیک کردن آهنربا به صفحه تلویزیون اتفاق می افتد. لازم نیست حتما آهنربا را در دست داشته باشید و به تلویزیون بچسبانید بلکه نزدیک کردن لوازمی مانند اسپیکرها که آهنربای قوی دارند به تلویزیون نیز، همین تاثیر را دارد. چون با ورود میدان مغناطیسی به مدار تلویزیون تعادل میدان مغناطیسی موجود در دستگاه از بین می رود و منجر به بهم ریختگی رنگ های تلویزیون می شود.

 

نزدیک بودن آهنربا یا میدان مغناطیسی به تلویزیون

 

اگر مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی، با برداشتن اسپیکرها حل شود، می توان فهمید که منشا مشکل مربوط به میدان مغناطیسی است. اما اگر با این کار، مشکل تلویزیون حل نشد، علت بنفش شدن صفحه تلویزیون LG ، مربوط به سیستم مغناطیس زدای مانیتور، آی سی تصویر، کابل رابط مانیتور و کارت گرافیک است. در این شرایط تنها یک تعمیرکار متخصص می تواند این مشکل را برطرف کند.

 

 


حل مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی بر اثر میدان مغناطیسی

اگر صفحه نمایش تلویزیون شما مدتی طولانی است که در حالت بنفش رنگ باقی مانده است و با تعمیر مدار هم درست نشده است، به احتمال زیاد، فسفرهای سطح لامپ تصویر این دستگاه خراب شده اند. در این حالت، تعمیرکار تلویزیون ال جی باید با جریان مغناطیسی قوی، سطح لامپ را به صورت دستی جارو کند تا این مشکل برطرف شود. در صورتی که با این کار هم مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی برطرف نشد، لامپ تصویر تلویزیون باید تعویض شود.

 

حل مشکل بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی بر اثر میدان مغناطیسی

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران