تمیز کردن صفحه تلویزیون، هنگامی که با لکه، گرد و غبار و اثر انگشت پوشانده شده است، بسیار ضروری است. خوشبختانه این کار بسیار ساده است و برای انجام آن، تنها باید دقت کافی داشته باشید و هرگز از مواد شیمیایی استفاده نکنید. بسیاری از تلویزیون های جدید با یک پارچه نرم برای تمیز کردن صفحه نمایش عرضه می شوند. تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون معمولا با یک پارچه خیلی نرم انجام می شود. اگر این پارچه را گم کرده اید، می توانید از پارچه عینک و عینک آفتابی نیز استفاده کنید. اگر می خواهید بهترین کیفیت تصویر را از تلویزیون خود دریافت کنید، مهم است که هر چند وقت یک بار آن را تمیز کنید. به همین دلیل، ما در این مطلب، روش تمیز کردن صفحه تلویزیون را برای شما توضیح داده ایم تا بتوانید از آن استفاده کنید.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون

بیشتر تلویزیون های صفحه تخت، از مواد شکننده ساخته شده اند که اگر آنها را با مواد شیمیایی مانند محلول شیشه شور تمیز کنید، خیلی زود آسیب می بینند. چون اسپری کردن هر نوع محلول روی نمایشگر تلویزیون، یک راه آسان برای آسیب دائمی به این قطعه با ارزش است. چون، تمام تلویزیون های مدرن دارای روکش های خاصی بر روی سطح خود هستند که توسط پاک کننده های قوی خراب می شوند. علاوه بر این ها، شما برای تماشای هر ثانیه از برنامه مورد علاقه خود و نگه داشتن تلویزیون در شرایط عالی، باید صفحه تلویزیون خود را به طور مرتب تمیز کنید تا بدون گرد و غبار، کثیفی و اثر انگشت باقی بماند. تنها چیزی که برای تمیز کردن صفحه تلویزیون خود نیاز دارید یک پارچه میکروفیبر خشک است که برای پاک کردن ملایم لکه های عینک، تلفن همراه و لنز دوربین طراحی شده است. به همین دلیل، در این مقاله، روش تمیز کردن نمایشگر تلویزیون ال جی، سامسونگ و سونی را به شما معرفی می کنیم تا برای تمیز کردن تلویزیون خود از این روش ها استفاده کنید.

 

تمیز کردن صفحه تلویزیون

تمیز کردن صفحه تلویزیون، هنگامی که با لکه، گرد و غبار و اثر انگشت پوشانده شده است، بسیار ضروری است.

تمیز کردن صفحه تلویزیون ال جی

توصیه می شود صفحه تلویزیون 4K، OLED یا LED ال جی خود را با یک پارچه نرم و خشک تمیز کنید. هدف از تمیز کردن این تلویزیون، در اینجا جلوگیری از خراشیدن صفحه است. معمولا حرکات دایره‌ای ملایم نتایج بهتری به دست دارند، چون حرکت دایره‌ای با یک کشیدن انگشت از چندین زاویه به هر ناحیه برخورد می‌کند. توجه داشته باشید ک به هیچ وجه، نباید از مواد شیمیایی مانند الکل، تینرها یا بنزین ها استفاده کنید، زیرا ممکن است به لایه محافظ پوشش پانل نمایشگر آسیب برساند. همچنین، آب یا مایعات دیگر را مستقیماً روی تلویزیون اسپری نکنید، زیرا ممکن است برق گرفتگی رخ دهد.

 

 

تمیز کردن صفحه تلویزیون ال جی

 


پاک کردن نمایشگر تلویزیون سامسونگ

برای  تمیز کردن صفحه تلویزیون سامسونگ باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • تلویزیون سامسونگ خود را خاموش کنید و آن را از برق بکشید. اجازه دهید این دستگاه، چند دقیقه خنک شود.
  • برای تمیز کردن فریم و صفحه نمایش تلویزیون خود، آن را به آرامی با یک پارچه تمیزکننده میکروفایبر پاک کنید. دقت کنید که تمیز کردن صفحه تلویزیون و فریم آن را تا  حد امکان به آرامی پاک کنید.
  • صفحه های تلویزیون شکننده هستند و در صورت فشار دادن بیش از حد، ممکن است آسیب ببینند. اگر نتیجه تمیز کردن نمایشگر تلویزیون شما را راضی نکرد، کمی آب مقطر را روی پارچه تمیزکننده میکروفایبر خود اسپری کنید و به آرامی قاب و صفحه نمایش تلویزیون را پاک کنید. سپس، قبل از اینکه تلویزیون خود را دوباره به برق متصل کنید، اجازه دهید تلویزیون کاملا خشک شود.
  • برای تمیز کردن صفحه تلویزیون، هرگز از هیچ گونه پاک کننده پنجره، صابون، پودر شستشو، موم یا هر پاک کننده ای که دارای حلال هایی مانند الکل، بنزن، آمونیاک یا استون است استفاده نکنید.
  • هرگز از پدهای ساینده یا دستمال کاغذی برای تمیز کردن صفحه تلویزیون استفاده نکنید. اگر این کار را انجام دهید، باعث خراش و خش افتادن صفحه نمایش می شوید.
  • هرگز آب را مستقیماً روی تلویزیون اسپری نکنید.

تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون سونی

برای تمیز کردن صفحه تلویزیون سونی، باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • به آرامی، صفحه یا قسمت بیرونی تلویزیون را با یک پارچه خشک و نرم، مانند یک پاک کننده عینک پاک کنید.
  • یک پارچه را با آب خیس کنید و آن را محکم بفشارید تا مایع اضافی آن از بین برود، سپس به آرامی صفحه تلویزیون خود را پاک کنید.
  • بلافاصله پس از این کار، صفحه را با یک پارچه نرم و خشک به آرامی پاک کنید. از مواد شوینده با مواد ساینده مانند پاک کننده استفاده نکنید.
  • اگر هنگام تمیز کردن صفحه تلویزیون، به آن فشار وارد کنید، ممکن است حتی کثیف تر به نظر برسد. برای امتحان تمیز بودن نمایشگر تلویزیون، مدتی پس از خشک شدن آن، تلویزیون را به برق وصل کنید و نمایشگر را در حالت روشن و خاموش مشاهده کنید. در صورتی که هنوز صفحه تلویزیون کثیف بود، می توانید دوباره ان را تمیز کنید.

 

تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون سونی

 

نظر خود را بنویسید