تعمیر مادربرد و تمامی خدمات مربوط به آن را می توانید از طریق سامانه جامع زودکمک دریافت کنید. همکاران ما برای عیب یابی دقیق و ترمیم و اصولی مادربرد از پیشرفته ترین تجهیزات و دستگاه های روز دنیا استفاده می کنند. این مورد به تکنسین ها کمک می کند که هرگونه ایراد و آسیب دیدگی مادربرد را تشخیص داده و با ترمیم به موقع، از ایجاد خرابی ها و آسیب دیدگی های شدیدتر در کامپیوتر و لپ تاپ جلوگیری کنند. اگر متوجه شدید که سیستم شما ایرادی مربوط به مادربرد دارد، کافی است درخواست تعمیر مادربرد را در سامانه زودکمک ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند. تعمیرات مادربرد در زودکمک با گارانتی معتبر همراه است تا مطمئن باشید که خدمات ارائه شده و قطعات مورد استفاده، از اصالت برخوردار هستند.

ثبت سفارش آنلاین تعمیر مادربرد

برایتعمیر مادربرد به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر مادربرد را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، مادربرد خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات کامپیور، تعمیر کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

 

تعمیر مادربرد در محل

تعمیرات مادربرد نیاز به استفاده از ابزار و دستگاه های مخصوص دارد. به همین دلیل این کار حتما باید در مرکز تعمیرات و زیر نظر تعمیرکاران ماهر انجام شود. اما اگر نمی توانید یا نمی خواهید به صورت حضوری به تعمیرگاه زودکمک مراجعه کنید، می توانید از خدمات پذیرش و تحویل مادربرد در محل استفاده نمایید. سفیران زودکمک به آدرسی که شما ارائه می دهید می آیند و مادربرد را از شما تحویل می گیرند. آنها مادربرد را به مرکز تعمیرات برده و پس از عیب یابی و ترمیم، آن را به شما تحویل می دهند.

بیشتر بخوانیم : تعمیر مادربرد لپ تاپ

تعمیر مادربرد

هزینه تعمیر مادربرد

هزینه تعمیر مادربرد، بستگی به شدت و نوع خرابی این قطعه و اجزای آن دارد. البته مدل مادربرد هم در تعیین و برآورد قیمت این قطعه موثر است. معمولا تعمیرات مادربردهای پیشرفته تر و مدل هایی که به قابلیت هایی همچون نوردهی و ... مجهز هستند، بیشتر است. اگر اسلات ها و دیگر بخش های برد قابل ترمیم باشند، قیمت تعمیرات مادربرد چندان بالا نیست. اما در صورت نیاز به تعویض چیپ ها، اسلات ها، سوکت ها و ...، باید مبلغ قابل توجهی را بابت تعمیر مادربرد سیستم خود پرداخت کنید.

بیشتر بخوانیم : نفوذ آب به مادربرد کامپیوتر

علائم خرابی مادربرد

روشن نشدن کامپیوتر

روشن نشدن کامپیوتر دلایل مختلفی دارد، اما گاهی ناشی از خرابی مادربرد است. در این شرایط، وقتی کلید روشن/ خاموش (Power)  دستگاه را فشار می دهید و یا زمانی که فیش منبع تغذیه را به دستگاه متصل می کنید، هیچ نوری از هیچ یک از دیودهای نورانی (LEDها) مشاهده نمی شود. بهتر است برای عیب یابی و تعمیر مادربرد در چنین شرایطی از تکنسین های مجرب تعمیر کامپیوتر کمک بگیرید.

خاموش شدن کامل رایانه

در برخی موارد، خرابی مادربرد موجب خاموش شدن ناگهانی سیستم می شود. البته این مشکل دلایل دیگری هم دارد. اما در صورتی که دلایلی همچون خرابی کابل ها و مشکلات نرم افزاری شناسایی نشدند، قطعا ایراد از مادربرد است. کارشناس تعمیر مادربرد، اول اجزا و عوامل دیگر را به خوبی بررسی می کند و در صورت اطمینان از سالم بودن آنها، سراغ مادربرد می رود.

کاهش سرعت سیستم

یکی دیگر از علائم مهم خرابی مادربرد در انواع کامپیوتر و لپ تاپ، کاهش سرعت سیستم است. البته خرابی مادربرد، آخرین گزینه ای است که در این شرایط بررسی می شود؛ چراکه افت سرعت رایانه معمولا به عوامل نرم افزاری مربوط است. با این حال نباید این نشانه را بی اهمیت دانست و بهتر است تعمیر مادربرد را به عنوان یکی از راهکارهای رفع مشکل، مد نظر قرار داد.

به هم ریختن تصویر

به هم ریختن تصویر را نیز می توان به عنوان یکی از علائم خرابی مادربرد در نظر گرفت. با این شرط که از سالم بودن کارت گرافیک و نمایشگر اطمینان داشته باشید. تعمیرکاران پس از عیب یابی سیستم در این شرایط، در صورت نیاز اقدام به تعمیر مادربرد و یا تعویض این قطعه می کنند.

پاسخ به سوالات تعمیر مادربرد

بدون شک سوالاتی در مورد مشکلات ایجاد شده در مادربرد سیستم خود و نحوه برطرف کردن آنها دارید. شما می توانید برای دریافت پاسخ این پرسش ها به صورت آنلاین و البته تخصصی، با کارشناسان زودکمک در ارتباط باشید. در پروفایل کاربری شما گزینه سوالات شما قرار داده شده است. از طریق این گزینه سوال خود را مطرح کنید تا کارشناس مربوطه به آن پاسخ دهد. اگر مشکل مادربرد با راهنمایی های ارائه شده برطرف نشد، تیم مجرب تعمیر مادربرد در کارگاه های تخصصی زودکمک، تخصصی ترین سرویس های مورد نیاز را به شما ارائه می دهند.

خدمات تخصصی تعمیرات مادربرد

  • عیب یابی و ترمیم انواع مادربرد
  • تعویض خازن های معیوب و آسیب دیده
  • تعویض چیپ های شکسته
  • لحیم کاری و تعویض اسلات ها
  • تعمیر و تعویض باتری بایوس
  • ترمیم و تعویض کارت صدا
  • تعمیر کارت شبکه
  • تعمیر و تعویض پل های شمالی و جنوبی
  • رفع انواع مشکلات و ایرادات عملکردی

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران