اگر گوشی شیائومی دارید و مدتی است احساس می کنید سرعت لمس آن مثل قبل نیست، نگران نباشید. چون این مشکل، یکی از مسائل همه گیر کاربران است و بعضی ها حتی برای افزایش سرعت تاچ گوشی شیائومی، به عوض کردن گوشی شان هم فکر می کنند! اما با انجام روش هایی ساده، می توانید شاهد افزایش سرعت تاچ گوشی شیائومی باشید. بعضی از این روش ها به قدری ساده اند که تنها با رفتن به پنل تنظیمات گوشی، از افزایش سرعت لمس صفحه نمایش Xiaomi تعجب می کنید. پس، اگر دلتان می خواهد گوشی شیائومی تان مثل روز اول، تاچ پر سرعتی داشته باشد، روش های افزایش سرعت تاچ گوشی شیائومی را که در این مقاله برای تان گفته ایم، اجرا کنید.

مشاوره آنلاین زودکمک

افزایش سرعت تاچ گوشی شیائومی، چرا انجام می شود؟

سرعت تاچ گوشی شیائومی، به دلایل مختلف کاهش پیدا می کند. حتی ممکن است استفاده طولانی از گوشی یا نصب نرم افزار های زیاد روی آن، باعث این کاهش سرعت باشد. اگر کم شدن سرعت لمس گوشی تان ناشی از مشکلات سخت افزاری مانند ضربه خوردن، خیس شدن گوشی و عوامل دیگر نباشد، روش های زیر حتما باعث افزایش سرعت تاچ گوشی شیائومی می شود.

بیشتر بخوانیم : تعمیر موبایل شیائومی

 

افزایش سرعت تاچ گوشی شیائومی

تست سلامت تاچ گوشی

 بسیاری از مشکلات مربوط به صفحه نمایش گوشی، سخت افزاری است. برای اینکه مطمئن شوید کارکرد گوشی تان سالم است، اگر مدل گوشی تان قدیمی است، ابتدا کد دستوری *#*#2664#*#* وارد کنید تا منوی مخفی Service Test برای تان ظاهر شود. از بین گزینه های این آیتم، گزینه Touch Screen را انتخاب کنید و با لمس صفحه، سالم بودن تاچ گوشی را تست کنید و سپس روش های افزایش سرعت تاچ گوشی شیائومی را انجام دهید.

تست سلامت تاچ گوشی در گوشی های مدل جدید، با نرم افزار Touch Screen Test انجام می شود و استفاده از آن بسیار ساده است. این نرم افزار مثل یک قلم نقاشی، محل قرار گیری انگشت هایتان را روی صفحه نمایش، با نقطه هایی سفید مشخص می کند. اگر واکنش تاچ اسکرین با تاخیر بود یا دقت پایینی داشت، شاید کالیبره کردن صفحه نمایش مشکل را حل کند.

 

 

خدمات زودکمک

تنظیم حساسیت تاچ صفحه نمایش

اگر از گلس نانو و محافظ های ضخیم برای گوشی تان استفاده می کنید، بهتر است تا با این گزینه سرعت لمس گوشی را افزایش دهید. برای انجام این روش، ابتدا وارد قسمت تنظیمات گوشی شوید. سپس گزینه Advanced features را انتخاب کنید و در منوی باز شده، گزینه  Touch sensitivity را بزنید. حواس تان باشد که این گزینه کمی پایین تر از گزینه های دیگر قرار دارد و برای دیدن آن، باید صفحه را به بالا اسکرول کنید. سپس می توانید میزان افزایش سرعت تاچ گوشی شیائومی را تنظیم کنید.

روش دیگر برای افزایش حساسیت و سرعت لمس صفحه نمایش Xiaomi، این است که به بخش تنظیمات یا Settings گوشی بروید و از منوی آن، گزینه Languages & input را انتخاب کنید. در بخش Mouse/trackpad، گزینه Pointer speed را بزنید. یک نوار لغزنده نمایش داده می شود که میزان حساسیت تاچ را می توانید با کشیدن نوار به سمت راست افزایش دهید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران