یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود، برگه پرینت شما کیفیت خوبی داشته باشد و بدون مشکل چاپ شود، کارتریج پرینتر است. در صورت بروز مشکل در این قطعه، باید برای رفع ارور کارتریج جوهر افشان hp اقدام کنید تا پرینت های دیگر شما، قربانی این مشکل نشوند. هر کدام از ایرادهای کارتریج، می تواند ناشی از وجود مشکل در هر کدام از بخش های این قطعه باشند. حل مشکل خطای کارتریج در پرینتر hp، پس از عیب یابی، توسط کارشناسان تعمیر پرینتر انجام می شود. اما آشنایی با این خطاها، به شما در عیب یابی مشکل چاپگر، کمک می کند. در این مطلب، ما انواع مشکلات کارتریج را بررسی کرده ایم و به بررسی رفع ارور کارتریج hp جوهر افشان، پرداخته ایم.

 

مشاوران آنلاین زودکمک

 

بررسی روش های رفع ارور کارتریج جوهر افشان hp

کارتریج، یکی از اصلی ترین قطعات چاپگر است که کوچک ترین مشکل در آن، باعث از کار افتادن دستگاه می شود. بهترین کار برای حل مشکل خطای کارتریج در پرینتر hp، سپردن آن به دست تعمیرکاران متخصص است. اما اگر با عوامل بروز مشکل در این قطعه، آشنا باشید، می توانید منشا خرابی دستگاه را شناسایی کنید. ارور خالی بودن کارتریج ، مشکلات درام کارتریج، خرابی مگنت کارتریج و شناسایی نشدن کارتریج، از رایج ترین مشکلات این قطعه، است. بنابراین، ما در این مطلب، به بررسی این عوامل و بروز آن، می پردازیم.

 

رفع ارور کارتریج جوهر افشان hp

باید برای رفع ارور کارتریج جوهر افشان hp اقدام کنید تا پرینت های دیگر شما، قربانی مشکل بی کیفیت بودن پرینت نشوند.

ارور خالی بودن کارتریج

وقتی سطح مواد مصرفی در کارتریج، از حد استاندارد، کمتر شود، دستگاه، کد خطا ارسال می کند. با دیدن کد مخصوص خالی بودن کارتریج، باید هرچه زودتر برای رفع ارور کارتریج جوهر افشان hp دست به کار شوید و این قطعه را شارژ کنید. دقت کنید که اگر دستگاه کپی یا پرینتر شما به مدت طولانی با کارتریج خالی کار کند، احتمال خرابی آن بسیار زیاد می شود.

 

ارور خالی بودن کارتریج

 

مشکلات درام کارتریج

درام، یکی از مهم ترین بخش های کارتریج است که برای عملکرد بهتر به کارتریج کمک می کند. نقطه هایی که به طور مساوی تکرار می‎شوند، نقاطی که به صورت یکنواخت و شبیه به یک نوار افقی در سراسر صفحه تکرار می‎شوند، لکه ‎های تونر در سراسر صفحه، خطوط نازک با فاصله های مساوی، اثر تایر خاکستری در سمت راست یا چپ صفحه و موارد مشابه، نشانه خرابی درام پرینتر یا دستگاه کپی می باشند. تمیز کردن درام پرینتر یا تعویض آن نیز، در این مواقع، می‌تواند باعث رفع ارور کارتریج جوهر افشان hp شود. اما اگر خط عمودی مستقیم و بسیار نازک در تمام طول صفحه مشاهده کردید، در این حالت باید به خراش خوردگی درام شک کنید. در این شرایط، هیچ راهی به جز تعویض درام، وجود ندارد.

 

 

مشکلات درام کارتریج

 

خرابی مگنت کارتریج

خرابی مگنت یکی از مشکلات اصلی کارتریج hp است. مگنت دولوپر و مگنت رولر دو بخش بسیار مهم در کارتریج پرینتر و دستگاه کپی هستند که به ذخیره سازی و آزاد شدن شارژ الکتریکی کمک می‎کنند. کمرنگ بودن چاپ، تیره شدن چاپ یا برگه پرینت بیش از حد سیاه، علائم رنگی تکراری، وجود خط های سفید در برگه چاپ شده، و خط های عمودی در برگه پرینت، از علائم خرابی مگنت کارتریج هستند. در صورت مشاهده هر یک از این علائم، برای رفع ارور کارتریج hp جوهر افشان، به تعمیر یا تعویض مگنت پرینتر یا دستگاه کپی نیاز است. در مواقعی که با این مشکلات مواجه می شوید، بهتر است از یک تکنسین متخصص تعمیر پرینتر کمک بگیرید.

خرابی مگنت کارتریج

 

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر hp

عوامل مختلفی باعث شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر اچ پی هستند. پر شدن حافظه پرینتر یکی از این عوامل است. در صورت پر شدن حافظه چاپگر، دستگاه برای انجام عملیات پردازشی، با مشکل مواجه می شود. در نتیجه ممکن است کارتریج و قطعات دیگر را شناسایی نکند. همچنین ممکن است موقع جایگذاری کارتریج جدید در پرینتر، نوارها و بسته بندی اطراف آن به صورت کامل جدا نشده باشند. در این صورت، چاپگر نیز، قادر به تشخیص و شناسایی درست کارتریج نیست و نمی تواند عملیات چاپ را انجام دهد. آلودگی اتصالات فلزی کارتریج، نصب کارتریج اشتباه، قدیمی بودن درایور کارتریج و به روز نبودن آن، از دلایل دیگر شناسایی نشدن این قطعه است. بنابراین، در این مواقع، روش های رفع ارور کارتریج hp باید توسط متخصصان تعمیر پرینتر، انجام شود.

 

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر hp

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران