ساختار دستگاه های کپی به گونه ای است که مشکلات خود را به صورت نشانه ها و کدهای مشخصی به کاربر نشان می دهد. دستگاه کپی شارپ نیز یکی از دستگاه هایی است که با خطا در عملکرد مواجه می شود و کد خطای  F2، یکی از رایج ترین نشانه های خرابی آن است. بنابراین، فورا باید برای رفع خطای F2 در دستگاه کپی شارپ، اقدام شود. برای رفع ارور F2 در دستگاه کپی شارپ، ابتدا باید دلایل بروز مشکل را پیدا کنیم. از آنجا که بروز اشتباه در تشخیص و رفع کدهای خطا ممکن است به جدی تر شدن مشکلات دستگاه منجر شود، توصیه می کنیم حتما با مفهوم هریک از ارورهای دستگاه کپی شارپ آشنا شوید. بنابراین، در این مقاله، روش های رفع خطای F2 در دستگاه کپی شارپ را به شما معرفی کرده ایم تا در مواقع ضروری، بتوانید از آن استفاده کنید.

مشاوران آنلاین زودکمک

چگونگی رفع خطای F2 در دستگاه کپی شارپ

کد خطای F2 در دستگاه کپی شارپ، باعث اختلال در عملکرد دستگاه می شود. بنابراین، قبل از هر اقدامی، سعی کنید با روشن و خاموش کردن دستگاه کپی ، کد را پاک کنید. ابتدا کلید روشن و خاموش دستگاه را بزنید تا صفحه کنترل خاموش شود. سپس کلید اصلی برق را که در درب جلو قرار دارد، خاموش کنید. سپس دستگاه کپی را روشن کنید. اگر پس از روشن کردن دستگاه، خطای F2، دوباره رخ داد، برای تعمیر دستگاه کپی شارپ نیاز به تعمیرکار متخصص دارید.

رفع خطای F2 در دستگاه کپی شارپ

F برای رفع ارور F2 در دستگاه کپی شارپ، ابتدا باید دلایل بروز مشکل را پیدا کنیم

 


انواع کدهای ارور F2 بر روی نمایشگر

ارور های f2 شامل F2-22 ناشی از مشکل لامپ تخلیه سیاه (K)، F2-23 مشکل لامپ تخلیه فیروزه ای (C)، F2-24 مشکل لامپ تخلیه سرخابی (M) و F2-25 مشکل لامپ تخلیه زرد (Y) می شود. همچنین کدهای خطای F2 – 02 و F2 – 04 هم در نمایشگر نشان داده می شوند که ناشی از مشکل در کارتریج تونر هستند.

پیشنهاد زودکمک: ارور های دستگاه کپی شارپ

کد ارور F2 در دستگاه کپی شارپ، باعث کم شدن تونر در چاپگر می شود. هنگامی که چنین مشکلی باعث ایجاد مزاحمت برای شما شود، شماره پشتیبانی چاپگر شارپ، راه حل های مناسبی را جهت عیب یابی دستگاه کپی شارپ ارائه می دهد. اصلاح نرم افزار Sharp Printer Error Code  F2 ، برای رفع خطای چاپ بسیار ضروری است. چون مشکل سنسور تراکم تونر، دلیل اصلی این ارور، است. هنگامی که عمل چاپ، به دلیل کم بودن بیش از حد میزان تونر، با مشکل مواجه می شود، کد خطا در صفحه نمایش چاپگر، ظاهر می شود.

بعضی اوقات اگر مقدار باقی مانده تونر کمتر از 50% باشد، دستگاه، چاپ صفحه را متوقف می کند. همچنین اگر زمان تهیه تونر بیشتر از زمان تعیین شده باشد، ارور F2 را در دستگاه کپی شارپ مشاهده می کنید.

رفع خطای F2 در دستگاه کپی شارپ

یافتن دلیل اصلی خطای F2، یکی از مهم ترین بخش های رفع خطای F2 در دستگاه کپی شارپ است. بنابراین، هر موقع، هنگام چاپ، این کد خطا را مشاهده کردید، ابتدا روش های زیر را امتحان کنید. اما اگر در تعمیر دستگاه کپی مهارت ندارید، باید از نمایندگی شارپ یا تکنسین های متخصص کمک بگیرید.

بررسی موتور تونر

برای رفع ارور F2 در پرینتر شارپ، بخش موتور تونر را بررسی کنید و ببینید آیا مشکل از قسمت موتور تونر است یا نه. اتصال کانکتور را چک کنید و از مناسب و پایدار بودن آن مطمئن شوید. همچنین از بررسی اتصال بین مهارهای اتصال به PWB اصلی، غافل نشوید.

بررسی موتور تونر

بررسی موتور تونر و سنسور تراکم تونر

اگر مشکل از موتور تونر یا سنسور تراکم تونر ( Toner Density Sensor ) باشد، باید خروجی سنسور تراکم تونر را بررسی کنید. مطمئن شوید که لوله حمل و نقل تونر، بین کارتریج تونر و دولوپر مسدود نشده باشد. ممکن است مجبور شوید کارتریج تونر را تعویض کنید. اما اگر پس از تعویض کارتریج تونر، هنوز خطای F2، در دستگاه کپی شارپ تکرار شد، دولوپر را بررسی کنید، شاید نیاز به تعمیر دولوپر دستگاه کپی باشد.

بررسی موتور تونر و سنسور تراکم تونر

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران