این سوال که بهترین نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز چیست امروزه یکی از سوالات رایج کاربران لپ تاپ های ویندوزی است. بسیاری از کاربران نیاز دارند که سلامت هاردی که به تازگی خریداری کرده اند یا حتی هارد مورد استفاده در دستگاه خود را بررسی کنند و از همین رو به دنبال نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز می گردند. در این مقاله به بررسی بهترین نرم افزار ویندوز برای تست سلامت هارد می پردازیم. استفاده از نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز به کاربران کمک می کند تا پیش از آن که با مشکلاتی نظیر از دست دادن اطلاعات ذخیره شده روی هارد مواجه شوند، مشکلات موجود در هارد را به سرعت شناسایی کرده و نسبت به تعمیر آن اقدام کنند.

برنامه HD Tune: نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز

زمانی که صحبت از بهترین نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز می شود قطعا اولین نام در این لیست برنامه HD Tune خواهد بود. علیرغم جدید بودن این نرم افزار، به دلیل قدرت بالای عیب یابی و اسکن هارد از آن به عنوان یکی از قوی ترین ها در لیست نرم افزار ویندوز برای تست سلامت هارد نام می برند. یکی از بزرگ ترین مزایای این نرم افزار این است که برنامه HD tune تمامی مشکلات هارد را به کاربر اطلاع می دهد. استفاده از این نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز به کاربر کمک می کند تا در مواردی که هارد در آستانه از کار افتادن است بتواند گزارشی دقیق از عملکرد هارد داشته باشد و راهکارهایی برای رفع ایرادات آن به کار برد. این نرم افزار ویندوز برای تست سلامت هارد از تحلیل های جامع و تست های پیشرفته و تخصصی برای بررسی عملکرد هارد استفاده می کند و دارای دو نسخه رایگان و پولی است.

بیشتر بخوانیم : عدم شناسایی هارد دوم در ویندوز 10

بهترین نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز

Hard Disk Sentinel نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز

Hard Disk Sentinel نیز یک نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز است که جزو حرفه ای ترین ها دسته بندی می شود. شیوه عملکرد این نرم افزار ویندوز برای تست سلامت هارد بدین صورت است که با استفاده از ابزارهای متعدد حرفه ای و بسیار پیشرفته ایرادات موجود در هارد را به موقع تشخیص می دهد و به این ترتیب مانع از بروز مشکلات جدی تر در هارد و از بین رفتن اطلاعات می شود.

ابزارهای در دسترس در این نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز نسبت به سایر برنامه ها پیشرفته تر بوده و امکان مدیریت بهینه تر هارد را برای کاربر فراهم می کند. علاوه بر آن پشتیبان گیری از داده ها در این نرم افزار بسیار سریع تر انجام می شود و کاربر برای پشتیبان گیری با مشکلی مواجه نخواهد شد.

یکی دیگر از ویژگی های جذاب برنامه Hard Disk Sentinel این است که علاوه بر تست عملکرد هارد، این برنامه اطلاعاتی در مورد سلامت قطعات سخت افزاری مانند هد و بافر نیز در اختیار کاربر قرار خواهد داد.

نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز

برنامه Western Digital Data Lifeguard Diagnostic نرم افزار ویندوز برای تست سلامت هارد

نرم افزاری که شرکت وسترن دیجیتال برای عیب یابی و تست سلامت هارد تولید کرده western digital data lifeguard diagnostic نام دارد. البته این نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز برای تمامی برندهای هارد قابل استفاده است و تنها مختص هاردهای تولید شده در شرکت وسترن دیجیتال نیست. این نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز با انجام تست های روتین و پیشرفته با دقت بالا هارد را اسکن کرده و ایرادهای موجود در آن را شناسایی می کند.

در این نرم افزار ویندوز برای تست سلامت هارد امکان خوانش داده های اسمارت نیز فراهم شده است. این ویژگی در کنار وجود حالت data lifeguard موجب سرعت و دقت بالای اسکن هارد در این برنامه و در نتیجه قرارگیری آن در لیست بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد شده است.

معرفی بهترین نرم افزار تست سلامت هارد

نرم افزار macrorit disk scanner

اگر نگاهی به لیست بهترین نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز بیندازیم قطعا نام برنامه macrorit disk scanner را در این لیست مشاهده خواهیم کرد. یکی از مزیت های بزرگ این نرم افزار ویندوز برای تست سلامت هارد این است که در مقایسه با سایر نرم افزارها، رابط کاربری بسیار ساده تری دارد و از همین رو تعداد کاربرانی که از این نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز استفاده می کنند نسبت به سایر برنامه ها بیشتر است.

در واقع بسیاری از کاربران ترجیح می دهند که این نرم افزار را به صورت پرتابل همراه داشته باشند و در مواقع لزوم از آن استفاده کنند. به دلیل وجود ابزارهای کاربردی بسیار زیاد و تنظیمات متعدد، مدیریت دیسک و عیب یابی آن در زمانی کوتاه انجام شده و بدسکتوری های هارد شناسایی و رفع می شود. این نرم افزار در دو حالت رایگان و پولی در اختیار کاربران قرار گرفته است که حتی ورژن رایگان آن نیز برای تست سلامت هارد بسیار کارآمد است.

معرفی بهترین نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز

برنامه HDD health نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز

اگر بخواهیم لیستی برای نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز تهیه کنیم نمی توانیم از hdd health غافل شویم. این برنامه ویندوز برای تست سلامت هارد روشی جالب و تا حدودی متفاوت دارد. عملکرد این نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز بدین صورت است که علاوه بر اسکن کامل و دقیق هارد و مشخص کردن میزان سلامت آن، دمای هارد دیسک را هم به صورت لحظه ای نشان داده و مشکلات هارد را به صورت یک هشدار به اطلاع کاربر می رساند.

گزارش دهی با سرعت بالا در این نرم افزار موجب می شود که مشکلات هارد با سرعت شناسایی شده و کاربر بتواند نسبت به تعمیر آن اقدام نماید. همین مساله میزان آسیب های وارد شده به هارد را تا حدود زیادی کم کرده و علاوه بر کاهش ریسک از دست دادن اطلاعات روی هارد، موجب صرفه جویی در زمان و هزینه کاربر نیز می شود.

  ویدیوی آموزشی تست سلامت هارد لپ تاپ

نرم افزارچک کردن سلامت هارد در ویندوز

برنامه fujitsu diagnostic tool

اگر با کمپانی های توسعه دهنده نرم افزارهای کامپیوتری آشنا باشید احتمالا نام فوجیتسو به گوشتان خورده است. این کمپانی سال هاست که در حوزه کامپیوتر فعالیت دارد و یکی از فعالیت های آن ارائه نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز است. این نرم افزار که fujitsu diagnostic tool نام دارد یکی از پرقدرت ترین ها در حوزه نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز است.

سرعت عمل در این نرم افزار بسیار بالا بوده و زمانی که این سرعت عمل بالا در کنار ارزیابی قدرتمند و عیب یابی دقیق قرار می گیرد ترکیبی حرفه ای برای تست سلامت هارد خواهد ساخت. البته این نرم افزار در کنار تمام مزیت ها، یک عیب بسیار بزرگ نیز دارد که باعث می شود کاربران آن نسبت به سایر نرم افزارها بسیار کمتر باشد.

تنها نقطه منفی در عملکرد این نرم افزار ویندوز برای تست سلامت هارد این است که این برنامه به صورت اختصاصی برای هاردهای فوجیتسو تولید شده است و کاربرانی که از دیگر برندهای هارد در دستگاه خود استفاده می کنند نمی توانند از این نرم افزار برای تست سلامت هارد دستگاه خود استفاده نمایند.

تست سلامت هارد در ویندوز

Sea tools نرم افزار ویندوز برای تست سلامت هارد

یکی دیگر از موارد رایگان نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز برنامه sea tools است. افرادی که تا حدودی با کمپانی های حوزه کامپیوتر آشنا هستند احتمالا نام کمپانی سیگیت را شنیده اند. این کمپانی یکی از تولیدکنندگان مطرح هارد در دنیا است که به تولید هاردهای با کیفیت شناخته شده است.

جالب است بدانید که نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز sea tools توسط این کمپانی تولید و به بازار عرضه شده است. همین امر خود تا حدودی نشان دهنده کیفیت عملکرد بالای این نرم افزار است. سرعت اسکن هارد در این نرم افزار نسبت به سایر رقبا تا حدود زیادی بالاتر بوده و کاربران را در مدت بسیار کوتاهی نسبت به مشکلات هارد آگاه می کند.

عملکرد این نرم افزار بر پایه انجام تست های خواندن و نوشتن هارد، تست های خودآزمایی هارد و در نهایت تست های بررسی پیشرفته هارد در بازه های کوتاه یا طولانی مدت است. یکی دیگر از مزیت های بسیار مهم استفاده از این نرم افزار ویندوز برای تست سلامت هارد این است که در مواردی که هارد به هر دلیلی دچار مشکل شده و کاربر قادر به وارد شدن به سیستم نیست می تواند از نسخه قابل بوت این برنامه استفاده کرده و ایرادات هارد را برطرف کند.

  بازیابی اطلاعات انواع هارد

Sea toolsنرم افزار در تست سلامت هارد

نرم افزار HDD scan

در صورتی که به دنبال یک نرم افزار حرفه ای برای تست سلامت هارد می گردید این گزینه مخصوص شماست. این نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز در عین دارا بودن رابط کاربری آسان، به عنوان یک ابزار جامع برای بررسی انواع ایرادات هارد به کار می رود.

انجام انواع تست های بسیار پیشرفته و مهم در این نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز امکان پذیر بوده و بدین ترتیب کاربر قادر خواهد بود از جزئی ترین ایرادها تا اشکالات بزرگ هارد را شناسایی کرده و آنها را رفع کند. این نرم افزار ویندوز برای تست سلامت هارد از سیستم خواندن خطی و پروانه ای استفاده می کند که کیفیت عملکرد آن را بالاتر می برد.

نرم افزار HDD scan برای تست سلامت انواع هاردها کاربرد داشته و با خواندن داده های اسمارت و ارائه تحلیل در آنها یک گزارش کامل و جامع از عملکرد هارد به کاربر ارائه می دهد. استفاده از این نرم افزار رایگان بوده و بدین ترتیب تمامی کاربران قادر خواهند بود از تمام مزایای این نرم افزار استفاده کنند.

محبوب ترین نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز

نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز Crystal Disk Info

اگر به دنبال یک گزینه ساده و راحت برای تست سلامت هارد خود می گردید نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز Crystal Disk Info مخصوص شماست. بسیاری از کاربرانی که از این نرم افزار ویندوز برای تست سلامت هارد خود استفاده کرده اند از راحتی استفاده آن تعریف کرده اند. حتی بسیاری از کاربرانی که تجربه استفاده از برنامه های مختلف را دارند، پس از استفاده از این نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز سایر نرم افزارها را از روی دستگاه خود حذف کرده اند و برای انجام تست های سلامت هارد دستگاه خود فقط به برنامه Crystal Disk Info تکیه می کنند.

البته این راحتی استفاده هرگز به معنای پایین بودن کیفیت عملکرد آن برای شناسایی ایرادهای هارد نیست و گزارش های ارائه شده توسط این نرم افزار تقریبا با نرم افزارهای دیگر برابری می کند. رایگان بودن این نرم افزار موجب شده که کاربران بسیاری آن را به صورت دائمی برای کنترل و مدیریت هارد خود استفاده کنند. همچنین با استفاده از این نرم افزار کاربر می تواند به ردیابی دقیق و کامل داده های اسمارت نیز بپردازد.

در صورتی که متوجه هرگونه ایرادی در عملکرد هارد دستگاه خود شدید می توانید به مرکز زودکمک مراجعه کرده و از تکنسین های این مرکز برای تعمیر هارد کمک بگیرید. تکنسین های حاضر در بخش تعمیرات هارد سال هاست که به صورت حرفه ای و تخصصی به تعمیر انواع هاردها می پردازند. علاوه بر آن، تمامی خدمات این مرکز نیز دارای گارانتی بوده و این امر نشانه کیفیت بالای سرویس های ارائه شده است.

بهترین نرم افزار تست سلامت هارد در ویندوز

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران