خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد، روش های مختلفی داشته و در شرایط مختلفی هم کاربرد دارد. مثلا وقتی سیستم هنگ کرده و هیچ کدام از فرمان ها را اجرا نمی کند، می توان با استفاده از کیبورد، لپ تاپ را ریستارت کرد. یا وقتی سرعت سیستم پایین است و به هر دلیلی، باید خیلی زود آن را خاموش کنید، صفحه کلید بهترین راه است. البته خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد و تکرار همیشه آن اصلا کار درستی نیست و ممکن است به مرور زمان، به دستگاه آسیب برساند.

در ادامه این مقاله، روش های خاموش کردن لپ تاپ با صفحه کلید را آموزش داده و نکاتی را در این مورد بررسی می کنیم. اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی بیشتر یا دریافت خدمات تخصصی تر داشتید، تیم تعمیر لپ تاپ زودکمک، در کنار شما هستند. با مراجعه به این سامانه و بخش سوالات شما، می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان مجرب ما دریافت کنید.

خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد در ویندوز7

اگر از ویندوز 7 استفاده می کنید، می توانید به دو روش، لپ تاپ خود را با استفاده از صفحه کلید، خاموش کنید. این دو روش عبارتند از:

۱- برای خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد در ویندوز 7، کلید Windows را همزمان با کلید Right Direction یا Right Arrow فشار  دهید. سپس Enter را بزنید و چند ثانیه منتظر بمانید تا دستگاه خاموش شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل نصب ویندوز روی مک 

خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد در ویندوز7

۲- دومین روش برای خاموش کردن ویندوز 7، استفاده از کلیدهای میانبر است. برای این منظور، کلید Alt + F4 را با هم بگیرید و در نهایت Enter را بزنید. دقت کنید که در این روش، باید برنامه ها را بسته و در صفحه دسکتاپ باشید. در غیر این صورت، با نگه داشتن Alt + F4 برنامه ها بسته می شوند.

خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد در ویندوز7

خاموش کردن سیستم با کیبورد در ویندوز 8 و 10

برای خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد در ویندوز 8 و 10 هم دو روش وجود دارد که به ترتیب زیر اجرا می شوند:

برای مطالعه بیشتر شما : بالا نیامدن ویندوز لپ تاپ

مشاوره آنلاین زودکمک

۱- وارد صفحه اصلی لپ تاپ یا دسکتاپ شوید. کلیدهای میانبر  Alt + F4 را فشار داده و اینتر را بزنید. پس از چند ثانیه، سیستم خاموش می شود.

۲- روش دوم برای خاموش کردن لپ تاپ با استفاده از کیبورد، نگه داشتن دکمه های Alt + F4 است. اما این بار باید کلید U را بزنید و منتظر بمانید تا سیستم خاموش شود. سعی کنید این روش را وقتی روی صفحه اصلی یا دسکتاپ هستید انجام بدهید. نکته ویژه این که این روش، سریع ترین راه برای خاموش کردن سیستم با صفحه کلید است.

خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد

خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد، روش های مختلفی داشته و در شرایط مختلفی هم کاربرد دارد.


خاموش کردن سریع کامپیوتر با استفاده از شورتکات SHUTDOWN

1- کلید ویندوز و کلید R  را همزمان نگه دارید تا پنجره Run باز شود.

2- عبارت /s /f /t 0 را تایپ نمایید. همچنین به جای این عبارت می توانید عبارت shutdown /s را نیز تایپ نمایید تا لپ تاپ سریع خاموش شود.

خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد

S به معنای Shutdown است.

F به معنای خاموش کردن اجباری می باشد و حتی ممکن است در این شرایط فایل هایی را که ذخیره نکرده اید از دست بدهید.

 t 0 هم همان معنی خاموش کردن می دهد یعنی در ثانیه 0 و فوری این کار را انجام دهد.

گاهی اوقات نیز ممکن است این کار به راحتی انجام نشود. روش دیگری که می توان انجام داد استفاده از یک  shortcut بر روی دسکتاپ است.

1-بر روی دسکتاپ راست کلیک نمایید و گزینه new را انتخاب کنید، سپس گزینه Shortcut را انتخاب کنید.

2- در پنجره باز شده است عبارت %windir%system32shutdown.exe -s -t 0 را وارد نمایید و کلید next را بزنید و برای shortcut یک نام انتخاب کنید.

خاموش کردن لپ تاپ از طریق شورتکات

3- اگر از ویندوز 7 به بالا استفاد می کنید می توانید آن را به taskbar اضافه کنید که اگر به آن نیاز داشتید بدون رفتن به دسکتاپ می توانید آیکون آن را انتخاب کنید.

4- حتی میتوان با استفاده از کلیک راست بر روی shortcut ایجاد شده و انتخاب گزینه properties پنجره جدیدی را باز کنید.

5- در تب shortcut وارد بخش shortcut key شوید، کلید ctrl را نگه دارید و یک کلید کیبورد را به دلخواه خود انتخاب نمایید. سپس بر روی گزینه OK کلیک کنید.

6- حالا با زدن کلید های ترکیبی که خودتان انتخاب کرید می توانید لپ تاپ را در خاموش کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

ریحانه
1403/01/15-20:09

عالی.

ندا دهقان
1402/09/23-08:38

بی نهایت ممنونم بابت اموزش ها مفیدتون

جمشید رئیسی
1402/06/22-15:43

خیلی خوب هست و ممنون از راهنمایی های شما