کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض ال سی دی گوشی، مسئله نسبتا رایجی است که بسیاری از کاربران از بروز آن شکایت دارند. این مشکل در گوشی هایی ایجاد می شود که به حسگر اثر انگشت مجهز هستند و به دلایل مختلف، نمایشگر آنها تعویض می شود. در این حالت یا حسگر به طور کامل از کار می افتد و یا بسیار کند و ضعیف عمل می کند. در چنین شرایطی می توان مشکل را با روش هایی برطرف کرد. زودکمک در کنار شماست تا کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض lcd گوشی را به شکل تخصصی، عیب یابی و برطرف کند. در ادامه، راهکارهای این مشکل را بررسی می کنیم.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

دلایل کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض lcd گوشی

دلیل اصلی از کار افتادن حسگر اثر انگشت موبایل بعد از تعویض نمایشگر، جدا شدن این بخش است. سنسور اثر انگشت در گوشی های جدید، زیر صفحه نمایش تعبیه شده است. همین مسئله باعث می شود که هنگام تعویض ال سی دی موبایل، سنسور هم همراه آن تعویض شود. اگر تکنسین از نمایشگر غیر اورجینال استفاده کرده باشد، احتمال کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض lcd گوشی بالاست. گاهی ممکن است خود حسگر ایراد داشته باشد و مسئله ارتباطی با نمایشگر نداشته باشد. این احتمال هم وجود دارد که پس از تعویض نمایشگر گوشی، یک ایراد نرم افزاری ایجاد شده و عملکرد سنسور اثر انگشت را دچار مشکل کند. در چنین شرایطی بد نیست که گوشی را خاموش و روشن کرده و مجددا قفل اثر انگشت را تنظیم نمایید.

 

کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض ال سی دی گوشی،

کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض ال سی دی گوشی، مسئله نسبتا رایجی است که بسیاری از کاربران از بروز آن شکایت دارند.

راه حل های از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی پس از تعویض نمایشگر

بروز رسانی سیستم عامل

اگر به تازگی ال سی دی گوشی تان را عوض کرده اید و با عملکرد حسگر اثر انگشت مشکل دارید، بد نیست به عنوان یک راهکار موثر، سیستم عامل را آپدیت کنید. این روش، زمانی تاثیرگذار است که ایراد از نمایشگر جدید یا خود سنسور نبوده و مربوط به مسائل و ایرادات نرم افزاری باشد. معمولا اگر سیستم عامل قدیمی باشد، اثر انگشت درست کار نکرده و مشکلات و اختلالاتی دارد که با آپدیت اندروید، برطرف می شوند.

بروز رسانی سیستم عامل

 

خالی کردن حافظه گوشی

یکی از روش های حل مشکل کار نکردن سنسور اثر انگشت بعد از تعویض lcd گوشی، خالی کردن حافظه است. این کار هم زمانی موثر است که ایراد از بخش های نرم افزاری باشد. پر بودن حافظه، به ویژه حافظه کش، عملکردهای مختلف گوشی را مختل می کند. ممکن است کارکرد ضعیف حسگر تشخیص اثر انگشت هم ناشی از همین مسئله باشد و با خالی کردن حافظه، مشکل برطرف گردد.

 

 

خالی کردن حافظه گوشی

 

 پاک کردن اپلیکیشن های قفل صفحه

در بسیاری از گوشی ها تداخل عملکرد برنامه های محافظ صفحه باعث از کار افتادن سنسور اثر انگشت موبایل می شود. اگر از این برنامه ها استفاده می کنید، همه آنها را پاک کنید. تنها از یک ابزار استفاده کنید که آن هم بازگشایی قفل گوشی به واسطه اثر انگشت آن است. دقت کنید که این برنامه ها چندان امن نیستند و از نظر عملکردی، روی یکدیگر تاثیر می گذارند.

 

 پاک کردن اپلیکیشن های قفل صفحه

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1402/12/17-12:21

درود بر شما مهدیخانی عزیز

اگر موفق نشدید گوشی شما نیاز به بررسی و عیب یابی از نزدیک توسط کارشناس دارد. برای اطلاعات تکمیلی با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

زودکمک
1402/12/16-17:58

درود بر شما پیمان محمودی عزیز

اگر بعد از طی مراحل موجود در این مقاله، همچنان اثر انگشت دستگاه شما کار نمی کند؛ دستگاه شما باید توسط تکنسین از نزدیک بررسی شود .

مهدیخانی
1402/12/15-17:36

سلام من هم روش های بالا امتحان کردم ولی اثر انگشتم درست نشد مدل گوشیم هستa50

پیمان محمودی
1402/12/12-16:48

درود بر شما موبایلم سامسونگ A50 هستش.

آل ای دی گوشی رو بخاطر ضربه تعویض کردم

الان اثر انگشتم کار نمیکنه جنسی ک رو ال ای دی اصلی نیست،خیلی از برنامه هام با اثر انگشت کار میکنه،لطفا راهکار بدید مچکرم از شما

زودکمک
1402/11/29-09:05

درود بر شما عرفان عوض پور عزیز

به مرکزی که تاچ گوشی شما را را تعویض کرده اند مراجعه نمایید تا بررسی انجام دهند.

عرفان عوض پور
1402/11/28-13:33

تاچ گوشی عوض کردم اثر انگشتش از کار افتاده

 

زودکمک
1402/11/18-14:46

درود بر شما مهدی جهانبخش عزیز

اگر مراحل بالا را بررسی نمودید و باز هم کار نمیکرد، دستگاه شما باید از نزدیک و توسط تکنسین بررسی شود شما میتوانید با شماره 1662 تماس بگیرید.

زودکمک
1402/11/18-14:45

درود بر شما خامی زاده عزیز

لطفا برند و مدل گوشی خود را بفرمایید تا راهنمایی ها برای شما ارسال شود

مهدی جهانبخش
1402/11/09-16:52

چکار کنم اثر انگشت گوشیم درست بشه گوشم A50هست

خامی زاده
1402/02/30-11:19

سلام شیشه روی Lcdشکسته بود عوض کردم ازآن به بعد اثرنگشت کار نمی کندانگشت را روی سنسور میگذارم روشن میشودولی بازنمی کند مینویسد حسگراثرانگشت بادکالیبره شود