در سال 2022 سامسونگ توانست عنوان برترین برند گوشی 2022 از نظر تعمیرپذیری را از اپل ربوده و این عنوان را از آن خود کند. سال های گذشته اپل به عنوان برترین برند موبایل از نظر تعمیرپذیری مطرح می شد اما در سال 2022 سامسونگ با اختلاف زیادی برنده این عنوان شد. برای مشخص شدن عنوان برترین برند گوشی 2022 از نظر تعمیرپذیری، گوشی های مختلف از نظر داده های ifixit و با توجه به میانگین زمان تعمیر و دشواری دستورالعمل های راهنمای تعمیر مورد بررسی قرار می گیرند و در نهایت برندی که بهترین امتیازات را کسب کند این عنوان را از آن خود خواهد کرد. چنانچه شما نیز جزو کاربران گوشی های سامسونگ هستید در صورت بروز ایراد در گوشی می توانید به مرکز زودکمک مراجعه کرده و درخواست تعمیر گوشی خود را ثبت نمایید. تکنسین های فنی حاضر در بخش تعمیرات موبایل سامسونگ در مرکز زودکمک با شرکت در دوره های منظم تعمیرات دانش خود را در سطح بالایی نگه می دارند. علاوه بر این با توجه به اهمیت ابزار و لوازم در بالا بردن کیفیت خدمات، در این مرکز تمامی ابزارآلات حرفه ای مورد نیاز و به روز دنیا در اختیار این تکنسین ها قرار گرفته است.

برترین برند موبایل از نظر تعمیرپذیری

مدل های مختلف برترین برند گوشی 2022 از نظر تعمیرپذیری

مطالعاتی که پیرو برترین برند گوشی 2022 از نظر تعمیرپذیری انجام شده نشان می دهد که در میان گوشی های سامسونگ که در سال 2022 عرضه شده اند مدل های گلکسی تعمیرپذیرترین دستگاه های موجود در بازار هستند. در میان لیست برترین برند موبایل از نظر تعمیرپذیری رتبه سوم به مدل گلکسی A40 تعلق گرفت. پس از آن مدل های گلکسی S22 اولترا و موتورولا جی 7 در رتبه های دوم و اول قرار می گیرند. در تحقیقات الکترونیکس هاب بیان شده که میانگین زمان تعمیر گلکسی A40 32.6 دقیقه است.

از میان تمام تعمیراتی که برای این گوشی انجام شده است تقریبا 42.9 درصد از مراحل در دسته تعمیرات آسان قرار می گیرند. در مقابل، میانگین زمان تعمیر مدل گلکسی S22 اولترا 48.1 دقیقه بوده که 33.3 درصد مراحل آن ساده و به راحتی قابل اجرا است. بر اساس تحقیقات گوشی گوگل پیکسل 7 که در سال 2022 عرضه شده سخت ترین گوشی برای تعمیرپذیری است. این گوشی دارای دستورالعمل های سخت برای تعمیر بوده و میانگین هر تعمیر 60.3 دقیقه است. گوشی گلکسی نوت 10 با میانگین زمان تعمیر 58.4 دقیقه و دستورالعمل های سخت گیرانه عنوان غیرقابل تعمیرترین مدل را به خود اختصاص داده است.

پذیرش در محل زودکمک

پیشینه سامسونگ به عنوان برترین برند موبایل از نظر تعمیرپذیری

اگرچه عنوان برترین برند موبایل از نظر تعمیرپذیری در گذشته در دست برند اپل بود، اما سال 2022 تنها سالی نیست که سامسونگ این عنوان را کسب کرده است. در واقع پیش از این برند سامسونگ در سال های 2013 و 2014 نیز در صدر لیست تعمیرپذیرترین برندهای گوشی موبایل قرار داشته است. پس از سال 2014 تا سال 2022 برندهایی نظیر گوگل، موتورولا، شیائومی و اپل این عنوان را از آن خود کردند. اما امسال سامسونگ مجددا توانست گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده و عنوان برترین برند گوشی 2022 از نظر تعمیرپذیری را در دست بگیرد.

 اگرچه در سال 2022 رتبه اول لیست تعمیرپذیرترین گوشی ها به گوشی موتورولا جی 7 تعلق گرفت، اما از نظر بررسی تمام مدل های یک برند، به طور کلی سامسونگ به عنوان تعمیرپذیرترین برند مطرح شده است. البته نمایندگی سامسونگ برای کسب این رتبه تلاش های زیادی داشته است و ارائه کیسه های باتری برای ساده تر کردن تعویض باتری را می توان نقطه عطف این تلاش ها دانست. به طور کلی برای بسیاری از کاربران تعمیرپذیر بودن گوشی یکی از مشخصه های اصلی برای انتخاب موبایل است، از همین رو انتخاب برند سامسونگ به عنوان تعمیرپذیرترین برند می تواند تاثیر بسزایی در محبوبیت آن نزد کاربران داشته باشد.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران