گوشی های برند سامسونگ، خصوصا گوشی های سری آ این برند یکی از محبوب ترین و پر متقاضی ترین گوشی های موجود در بازار هستند. در گوشی های سری A برند سامسونگ مانند مدل های A 10 S و A 10 نیز تلاش شده تا نیاز و تقاضای کاربران در اولویت قرار بگیرد و این برند با تولید گوشی های میان رده سری A خود در صدد دستیابی به نظر مثبت کاربران بوده است.

با این حال بر اساس گزارشات کاربرانی که از این دستگاه ها استفاده کرده اند و همچنین بر اساس مواردی که در مراکز تعمیراتی مشاهده می شود، یک سری موارد به عنوان مشکلات گوشی های سری A سامسونگ کاربران این دستگاه ها را به دردسر می اندازد. این ایراد های گوشی های سری A سامسونگ هم در بخش نرم افزاری این دستگاه ها و هم در قسمت های سخت افزاری آن ها مشاهده شده است. گوشی هایی مانند سامسونگ گلکسی A72، گلکسی A52، A12، A32، A02 و ... از جمله انواع گوشی های سری A برند سامسونگ هستند. در این جا با ما همراه باشید تا بررسی رایج ترین مشکلات گوشی های سری A سامسونگ، با کلیت این دستگاه ها بیشتر آشنا شویم.

مشاوره آنلاین زودکمک

نگاهی اجمالی به گوشی های سری A سامسونگ

به صورت کلی گوشی های سری A این برند در دسته گوشی های میان رده بازار هستند و تعداد بسیار زیاد و متنوعی نیز دارند. از لحاظ نرم افزاری این گوشی ها کارایی و مشخصات خوبی دارند و سامسونگ برای آن ها تا سه سال امکان به روز رسانی نرم افزاری را امکان پذیر کرده است. این گوشی ها معمولا قیمت مقرون به صرفه ای را هم ارائه می دهند. به نسبت قیمت مشخصات سخت افزاری این گوشی ها نیز قابل قبول است و کارایی های مد نظر اکثر کاربران گوشی های میان رده را فراهم کرده است.

این گوشی ها به صورت گسترده در سراسر جهان به فروش می رسند و تقاضای خرید آن ها به نسبت سایر مدل های سامسونگ به نسبت بالا بود. با این حال مشکلات گوشی های سری A سامسونگ موجب شده تا برخی از کاربران با این دستگاه ها با مشکل مواجه شوند. خصوصا این که مشخصات سخت افزاری گوشی های سری A سامسونگ به نسبت نرم افزار آن ها ضعیف تر است و بیشتر مشکلات کاربران با این دستگاه ها در بخش سخت افزاری آن است. این ایراد های سخت افزاری معمولا کاربران را برای تعمیر مدل های مختلف این گوشی ها ( مانند تعمیر موبایل سامسونگ A21 S ) به مراکز تعمیراتی می کشاند.

مشکلات گوشی های سری A سامسونگ


پرفروش ترین گوشی های سامسونگ سری a

گوشی های میان رده سامسونگ، جزو پرفروش ترین موبایل های بازار ایران و بسیاری از کشورها هستند. در این میان، گوشی های سری a محبوب تر هستند و البته کیفیت و عملکرد بهتری هم دارند؛ تا جایی که می توان آنها را با پرچمداران این برند مقایسه کرد. دوربین با کیفیت (به ویژه دوربین سلفی) سخت افزار قوی و ظاهر زیبا و جذاب، بخشی از ویژگی هایی هستند که گوشی های خانواده A سامسونگ را به پرفروش ترین ها تبدیل کرده اند. در حال حاضر، دو گوشی A51 و A71، میان رده های محبوب ارزان قیمت تر این خانواده هستند. A52 و A72 هم اعضای جدیدتری هستند که در حال پیشروی از رقبا هستند.


مشکلات گوشی های سری A سامسونگ که در نمایشگر آن دیده می شود

اولین موردی که در خصوص رایج ترین ایراد های گوشی های سری A سامسونگ می توان به آن اشاره کرد، مشکلاتی است که در نمایشگر این گوشی ها مشاهده می شود.

مشکلات ال سی دی و تاچ گوشی های سری A سامسونگ از مهم ترین مواردی است که کاربران را به دردسر می اندازد. برای مثال در خصوص گوشی های A10 سامسونگ که به قابلیت لمس اتفاقی مجهز هستند، گاهی اوقات این عملکرد دچار مشکل شده و تاچ خودکار گوشی دچار اختلال می شود.

از کار افتادن تاچ و گیر کردن آن هم از دیگر مشکلاتی است که در برخی از گوشی های سری A سامسونگ مانند گوشی A20 مشاهده شده است. البته گاهی بروز این مشکل با ایراد های نرم افزاری مانند آپدیت نکردن سیستم عامل ارتباط دارد.

گاهی هم مشکلات سخت افزاری تاچ و ال سی دی این دستگاه ها موجب بروز این مشکل می شود. به هر حال برای رفع مشکلات گوشی های سری A سامسونگ اگر ایراد از نمایشگر باشد باید گوشی به صورت دقیق توسط یک مرکز تعمیرات تخصصی بررسی و عیب یابی شود تا در صورت نیاز تعمیرات لازم برای تاچ و ال سی دی دستگاه انجام شود.

مشکلات گوشی های سری A سامسونگ که در نمایشگر آن دیده می شود


بروز مشکل در بلوتوث برخی گوشی های سری A

از دیگر موارد رایج در لیست مشکلات گوشی های سری A سامسونگ می توان به ایراد ها و اختلالات بلوتوث این دستگاه ها اشاره کرد. این مشکل رایج هم در مدل های مختلفی از جمله گوشی A21، گوشی A10 و A10 S مشاهده شده است و کاربران برای اتصال بلوتوث این دستگاه ها با مشکل مواجه شده اند.

گاهی اوقات این مشکل می تواند به دلیل باگ های نرم افزاری باشد. برای مثال بروز مشکل در درایور های پیش فرض بلوتوث گوشی یا اختلال به دلیل حافظه کش دستگاه. گاهی نیز مشکل عدم اتصال به دستگاه دوم مربوط می شود. در نهایت اگر مشکل اتصال بلوتوث با ریستارت کردن یا خاموش و روشن کردن دستگاه برطرف نشود، شاید ایراد سخت افزاری موجب بروز اختلال در اتصال بلوتوث شده باشد. در نتیجه باید دستگاه برای بررسی های تخصصی به یک مرکز تعمیرات تخصصی ارجاع داده شود.

 

بروز مشکل در بلوتوث برخی گوشی های سری A


مشکل در اتصالات وای فای و داده همراه در گوشی های سری A

از دیگر ایراد های گوشی های سری A سامسونگ مشکلاتی است که در اتصال وای فای یا داده همراه این دستگاه ها دیده می شود. این مشکل هم از جمله رایج ترین مشکلات گوشی های سری A سامسونگ از جمله گوشی گلکسی A12 و A10 است که در آن به دلایل مختلف نرم افزاری یا سخت افزاری، در اتصال دستگاه به وای فای یا داده همراه مشکل ایجاد می شود.

اگر مشکل از مودم یا اختلالات سیگنالی و آنتن دهی خود شبکه ها نباشد، ممکن است در سیستم عامل یا سخت افزار این دستگاه ها ایرادی وجود داشته باشد که به دنبال آن دستگاه قادر به اتصال به وای فای یا داده همراه نیست.

مشکل در اتصالات وای فای و داده همراه در گوشی های سری A


مشکلات سنسور اثر انگشت

از دیگر موارد مهم مشکلات گوشی های سری A سامسونگ می توان به اختلالات قابلیت اثر انگشت در برخی مدل های این سری اشاره کرد. در مدل هایی که به سنسور اثر انگشت مجهزند، مانند گوشی گلکسی A50، کاربران از عملکرد ناپایدار سنسور اثر انگشت گوشی خود شکایت دارند. به دلایل مختلف نرم افزاری و سخت افزاری ممکن است این سنسور به خوبی عمل نکند و به این ترتیب در باز شدن قفل گوشی به واسطه اثر انگشت مشکل ایجاد شود.

در کل بر اساس گزارش های موجود قابلیت سنسور اثر انگشت در گوشی های میان رده سری A سامسونگ قابل مقایسه با سایر گوشی ها نیست و این عملکرد در بسیاری از مدل های این برند مشکل دارد.

مشکلات سنسور اثر انگشت


داغ شدن بیش از حد بدنه گوشی

در بسیاری از مدل های برند سامسونگ بروز مشکلاتی مانند داغ شدن بیش از حد بدنه دستگاه مانع از رضایت کاربران می شود. از جمله مشکلات گوشی های سری A سامسونگ هم، همین داغ شدن بیش از حد بدنه دستگاه در اکثر مدل های این سری است.

برای مثال در خصوص گوشی گلکسی A50 یا گوشی گلکسی A20 این سری کاربران به دفعات از داغ شدن غیر معمول بدنه این دستگاه ها شکایت داشته اند و همین مساله موجب نارضایتی آن ها شده است. البته گاهی این مشکل به دلیل عملکرد نامناسب باتری این گوشی ها است. چرا که خود باتری و مشکلات آن از دیگر موارد ایراد های گوشی های سری A سامسونگ است.

از طرفی نصب برنامه های سنگین و بازی کردن زیاد با این گوشی ها خود می تواند عامل داغ شدن بیش از حد بدنه این دستگاه ها باشد. به هر حال این مشکل می تواند هم ریشه نرم افزاری داشته باشد و هم ریشه سخت افزاری. بر اساس برخی گزارش ها مشخص شده در بسیاری از موارد با ریست فکتوری کردن دستگاه معمولا مشکل داغ شدن بیش از حد بدنه برطرف شده است.

 

داغ شدن بیش از حد بدنه گوشی


هنگ کردن گوشی های سری A سامسونگ و کندی این مدل ها

شاید یکی از بدترین مشکلات گوشی های سری A سامسونگ کندی بیش از حد بسیاری از مدل های این سری و هنگ کردن مداوم آن ها باشد. این مشکل در اکثر مدل های این سری خصوصا گوشی گلکسی A20  و گوشی گلکسی A10 و A10 S مشاهده شده است.

در بسیاری از مواقع گوشی روی لوگوی سامسونگ گیر می کند. گاهی هم برنامه ها به درستی اجرا نمی شوند یا دائما هنگ می کنند. در این شرایط ممکن است هنگ کردن دستگاه به دلیل برخی مشکلات نرم افزاری باشد. نصب برخی برنامه های سنگین، پر بودن بیش از حد حافظه دستگاه، ویروسی شدن گوشی و نصب بد افزار ها روی آن از مهم ترین دلایل هنگ کردن گوشی های سری A سامسونگ است.

از طرفی شاید گوشی به یک به روز رسانی و آپدیت برنامه ها و سیستم عامل نیاز داشته باشد. در نهایت ممکن است برای رفع مشکل هنگ کردن دائمی دستگاه به بررسی های تخصصی بیشتری نیاز باشد تا دستگاه در یک مرکز تخصصی معتبر عیب یابی و تعمیر شود.

 هنگ کردن گوشی های سری A سامسونگ و کندی این مدل ها


رفع مشکلات گوشی های سری A سامسونگ

در این جا تنها به برخی از ایراد های گوشی های سری A سامسونگ اشاره شد. بر اساس مدل دستگاه و تجربه کاربران ممکن است مشکلات دیگری نیز در این دستگاه ها مشاهده شود که برخی از آن ها به راحتی با چند راه کار ساده برطرف می شوند و برخی موارد نیز به تعمیرات تخصصی تر نیاز دارند. در هر حالت نکته حائز اهمیت اقدام به موقع برای رفع مشکل و مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر است.

سامانه جامع آنلاین زود کمک یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر است که کارشناسان مجرب این مرکز با ثبت سفارش آنلاین شما به موقع در محل حضور می یابند و برای رفع مشکلات گوشی شما بهترین سرویس های تعمیرات تخصصی را ارائه می دهند. انواع تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی های سامسونگ مانند تعمیر آی سی تغذیه موبایل سامسونگ یا تعویض قطعات این دستگاه با بهترین کیفیت در این مرکز ارائه می شود.

 رفع مشکلات گوشی های سری A سامسونگ

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1402/11/16-15:16

درود بر شما قاسم صدفی عزیز

دستگاه شما باید از نزدیک بررسی شود شما میتوانید برای دریافت خدمات با شماره 1662 تماس بگیرید.

قاسم صدفی
1402/01/08-03:30

گوشی رو تازه یه ماهه خریدم و بلافاصله بروزرسانی آپدیت جدید برام اومد وقتی آپدیت کردم یه خط رو ال سی دی اومده نمیدونم باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید.