در این نوشتار بر آن شده ایم که در مورد مشکلات شارژ سریع صحبت کنیم. با استفاده از یک سری روش های ساده می توانید مدت زمان شارژ شدن باتری تلفن را کاهش دهید و تا حد زیادی در زمان خود صرفه جویی نمایید. در ادامه بحث همراه ما باشید، تا با مهم ترین مشکلات شارژ نشدن موبایل و راه حل برطرف کردن آن آشنا شوید.

مشاوره آنلاین زودکمک

مشکلات شارژ سریع + راهکار حل مشکل

1-شارژر تلفن هوشمند از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی نمی‌کند

یکی از مشکلات شارژ سریع این است که شارژر گوشی شما از قابلیت شارژ با سرعت بالا پشتیبانی نمی کند. شارژرهایی که با جعبه گوشی ارائه می شوند، معمولا با این فناوری فوق العاده سازگار هستند.

برای اینکه بدانید شارژر شما دارای امکان شارژ سریع است یا نه؟ باید برچسب روی آن را به دقت مورد بررسی قرار دهید. اگر روی لیبل شارژر عبارات Adaptive Fast Charging و یا Quick Charging نوشته شده باشد؛ به راحتی می توانید توسط این قابلیت موبایل را در زمان کوتاهی شارژ کنید. در غیر این صورت تلفن هوشمند برای پر شدن باتری به زمان بیشتری نیاز دارد.

کابل یو اس بی هم باید با قابلیت شارژ سریع سازگار باشد. کیفیت این کابل­ها به شدت روی عملکرد شارژر اثر گذار است؛ بنابراین هنگام انتخاب کابل usb باید نهایت دقت را به کار ببرید. قابلیت شارژ سریع موبایل را مطالعه نمایید تا با تمام نکات و استانداردهای این قابلیت آشنا شوید.

 

مشکلات شارژ سریع

2- استفاده کردن از حالت ذخیره انرژی هنگام شارژ گوشی

یکی از فاکتورهایی که باعث مشکلات شارژ سریع می­ گردد، استفاده نکردن از حالت ذخیره انرژی می باشد. امروزه اکثر گوشی هایی که به بازار عرضه می شوند، دارای حالت ذخیره انرژی هستند. این قابلیت کلیه نرم افزارهایی را که در پس زمینه موبایل فعال هستند، متوقف می کند. از این رو تاثیر فراوانی در کاهش مصرف باتری دارد. برای استفاده از حالت ذخیره انرژی مطابق مراحل زیر عمل کنید:

  1. وارد تنظیمات شوید.
  2. گزینه Battery and device care را انتخاب کنید.
  3. گزینه Battery را برگزینید.
  4. روی حالت Power Saving Mode بزنید.
بیشتر بخوانیم : آموزش تمیز کردن جای شارژ گوشی
 

3-تمیز کردن درگاه شارژر

مشکلات شارژ سریع را می توانید با تمیز کردن درگاه شارژر برطرف کنید. بعضی اوقات گرد و غبار و پرزها در پورت شارژر تجمع پیدا می کند. در این شرایط این ابزار به خوبی نمی تواند با حداکثر ظرفیت خود کار کند و زمان بیشتری برای شارژ باتری تلفن هوشمند صرف می شود.

در این حالت برای رفع مشکل شارژ سریع بهتر است که پورت را توسط یک سوزن پاک کنید. تمیز کردن درگاه توسط پنبه آغشته به الکل نیز تاثیر فوق العاده زیادی در شارژ سریع گوشی ایفا می کند. چنانچه از الکل استفاده کردید، بهتر است که تلفن را حدود یک ساعت در جای مناسب قرار دهید، تا الکل تبخیر شود.

4-خاموش کردن گزینه های وای فای و موبایل دیتا

عده زیادی از کاربران هنگام شارژ کردن موبایل فراموش می کنند که گزینه هایی مانند وای فای و موبایل دیتا را خاموش کنند. غیر فعال کردن این گزینه ها موجب افزایش سرعت شارژ گوشی شده و در زمان شما صرفه جویی می کند. برای اینکه از این کار بهترین نتیجه را بگیرید می توانید قبل از شارژ کردن حالت هواپیما را فعال کنید.

5-استفاده نکردن از پریز برق خراب

گاهی اوقات مشکلات شارژ سریع به نقص در پریز منزل مربوط می شود؛ زیرا یک پریز معیوب به خوبی نمی تواند جریان کافی را برای شارژ تامین کند. با امتحان کردن پریزهای دیگر می‌توانید مطمئن شوید که آیا مشکل از جانب پریز مذکور است یا نه؟ همچنین اگر منابعی همچون پاور بانک را برای شارژ کردن باتری موبایل به کار می برید؛ نخست باید از توان آن برای پشتیبانی از قابلیت شارژ سریع اطمینان پیدا کنید.

6-پاک کردن حافظه کش

یکی از راهکارهای بسیار مناسبی که برای برطرف کردن مشکلات مربوط به شارژ سریع استفاده می شود، پاک کردن حافظه کش است. این داده های موقت به مرور زمان موجب کندی در عملکرد سیستم می شوند. پاک کردن حافظه پنهان علاوه بر این که به تسریع شارژ موبایل کمک می کند، باعث بهبود عملکرد تلفن هوشمند نیز می گردد. به دلیل اینکه امکان پاکسازی کش تمام نرم افزار های گوشی به صورت یکجا وجود ندارد، توصیه می‌کنیم که این کار را برای هر اپلیکیشن به صورت مجزا انجام دهید.

مراحل پاک کردن حافظه کش به ترتیب زیر می باشد:

  • نخست وارد قسمت تنظیمات موبایل شوید.
  • گزینه Additional Settings را انتخاب کرده و سپس روی Storage بزنید.
  • وارد  Appsشوید.
  • برنامه مورد نظر را برگزینید و اقدام به پاک کردن حافظه پنهان آن نمایید.
  • روی گزینه Clear Cache کلیک کنید.
 
بیشتر بخوانیم : بهترین شارژرهای وایرلس

7-ریست کردن تلفن هوشمند راه حلی برای رفع کندی شارژ

در صورتی که هیچ یک از راهکارهای گفته شده مشکل شارژ سریع را حل نکرد، باید گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. با این کار کلیه نقص ها و ایرادات نرم افزاری موبایل رفع می شود. پس از ریست فکتوری شاهد خواهید بود که تلفن هوشمند شما بسیار سریع تر از قبل شارژ می شود. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه تمام اطلاعات موجود در موبایل را از بین می برد؛ بنابراین بهتر است قبل از هر کاری از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

8-استفاده از قابلیت شارژ سریع بی سیم

بعضی از موبایل هایی که امروزه در بازار مصرف وجود دارد، از قابلیت شارژ سریع بیسیم به خوبی پشتیبانی می کند. چنانچه گوشی شما نیز از این امکان برخوردار است، می‌توانید با خریداری شارژ بی سیم وسیله خود را در کوتاهترین زمان ممکن شارژ کنید.

اگر تمام روش های ذکر شده در این مقاله را به کار بردید، اما موبایل همچنان به کندی شارژ می شود، به احتمال زیاد دستگاه دچار نقص سخت افزاری شده است. در این شرایط بهتر است از یک تکنسین مجرب و کارکشته بخواهید که تلفن شما را تعمیر کند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران