پیدا کردن گوشی گم شده، برای کسی که گوشی خود را گم کرده است یا گوشی اش را به سرقت برده اند، چیزی شبیه معجزه است. در بهترین حالت، ممکن است گوشی خود را در خانه، ماشین یا محل کار خود جا گذاشته باشید، در غیر این صورت، برای پیدا کردن آن، باید دست به دامن روش های یافتن گوشی موبایل گم شده شوید. البته شرط استفاده از این روش های پیدا کردن گوشی گم شده، این است که از قبل، برای مواقع اضطراری، برخی از برنامه های گوشی اندروید یا اپل خود را فعال کرده باشید.

نحوه پیدا کردن گوشی گم شده

وجود شماره مخاطبان و افرادی که با آنها ارتباط دارید، اطلاعات شخصی دیگری مانند عکس ها و فیلم های شخصی و اسناد و فایل های دیگر، مواردی هستند که باعث می شوند در صورت گم کردن گوشی یا سرقت آن، به هر روشی برای پیدا کردن گوشی گم شده خود متوسل شوید. خبر خوب این است که گوشی تلفن همراه، برنامه هایی دارد که به شما کمک می کنند، اما این برنامه ها را باید قبل از هر اتفاقی، راه اندازی کنید.

استفاده از گوگل، ردیابی گوشی آیفون، ردیابی گوشی سامسونگ، ردیابی گوشی شیائومی، کد همراه اول برای ردیابی گوشی، کد ایرانسل برای ردیابی موبایل، ردیابی گوشی با استفاده از GPS، استفاده از رجیستری و سامانه همیاب، از جمله روش های یافتن گوشی موبایل گم شده هستند که در ادامه به آنها می پردازیم.

پیدا کردن گوشی گم شده

استفاده از گوگل برای پیدا کردن گوشی گمشده

استفاده از قابلیت Find My Device گوگل، یکی از بهترین روش های پیدا کردن گوشی گم شده است. برای استفاده از این ویژگی، باید حساب کاربری گوگل یا Gmail داشته باشید و اکانت خود را با گوشی موبایل تان یکپارچه سازی یا Sync کنید. اینترنت تلفن همراه خود را روشن کنید و مکان یاب یا GPS را فعال کنید.

دقت کنید که ردیابی گوشی با ابزار گوگل، تنها برای گوشی های موبایل‌ روشن امکان‌ پذیر است. بنابراین، اگر تلفن همراه خود را پیدا نمی کنید و در صورت تماس گرفتن، با پیام خاموش بودن مواجه می شوید، نمی توانید از این سرویس گوگل استفاده کنید.

بیشتر بخوانیم : تعمیر موبایل ، همراه با متخصصین مجرب و کاربلد زودکمک

اگر هنوز ویژگی Find My Device را در گوشی خود فعال نکرده اید، می توانید با رفتن به بخش تنظیمات یا Setting گوشی، وارد قسمت کاربران و حساب ها شوید. سپس روی گزینه اضافه کردن حساب یا Add Account + بزنید و اطلاعات gmail خود را وارد کنید. منتظر بمانید تا همگام سازی به پایان برسد.

برای فعالسازی Find My Device، در قسمت تنظیمات موبایل و در بخش امنیت و حریم خصوصی ، گزینه دستگاهم را پیدا کن یا همان Find My Device را روشن کنید. به این صورت، شما این قابلیت را در تلفن همراه خود فعال کرده‌اید. بنابراین، در شرایط اضطراری، می توانید با استفاده از گوگل، برای پیدا کردن گوشی گم شده خود اقدام کنید.

استفاده از گوگل برای پیدا کردن گوشی گمشده

پیدا کردن گوشی آیفون گم شده

اگر گوشی آیفون دارید، خوب است بدانید که اپل از سرویس Find My iPhone برای یافتن گوشی های خود استفاده می‌کند. برای استفاده از این قابلیت اپل برای پیدا کردن گوشی گم شده، باید اینترنت و این سرویس اپل، فعال باشند. برای فعال کردن قابلیت Find My iPhone، ابتدا به قسمت تنظیمات یا Settings بروید.

گزینه iCloud را انتخاب کنید و پس از وارد کردن اطلاعات حساب اپل یا Apple ID خود، سرویس Find My iPhone را روشن کنید. سپس آیتم Location Services را برای اطلاع از مکان دقیق دستگاه، فعال کنید. برای این کار، پس از رفتن به تنظیمات و ورود به بخش حریم خصوصی یا Privacy، سرویس ‌های مکان را فعال کنید.

بیشتر بخوانیم : تعمیر آیفون ، تجهیزات روز دنیا

به این صورت، اگر گوشی آیفون شما گم شد، برای پیدا کردن گوشی گم شده خود، می‌توانید از طریق سایت icloud.com اطلاعات حساب کاربری اپل یا همان اپل آیدی خود را وارد کنید و وارد اکانت خود شوید.

سپس روی Find My iPhone کلیک کنید و با انتخاب گزینه All Devices، می توانید همه دستگاه‌ های متصل به اپل آیدی خود را مشاهده کنید. بعد از انتخاب موبایل سرقتی، به صفحه اطلاعات دستگاه و مکان دقیق دستگاه دسترسی پیدا خواهید کرد.

می‌توانید از این صفحه، صدایی از موبایل پخش کنید یا با انتخاب حالت Lost Mode، آن را قفل کنید. همچنین، اگر از ردیابی گوشی خود ناامید شده‌اید، بر روی گزینه Erase iPhone کلیک کنید تا اطلاعات موجود در دستگاه حذف شوند. اگر آیفون شما به اینترنت دسترسی نداشته باشد، اقدامات انجام شده پس از آنلاین شدن موبایل اتفاق می‌افتد. اگر Find My iPhone گوشی شما فعال نبود، فورا رمز عبور آیکلود و همه شبکه‌ های اجتماعی خود را عوض کنید و اطلاعات دستگاه را پاک کنید.

پیدا کردن گوشی آیفون گم شده

ردیابی و پیدا کردن گوشی سامسونگ گمشده

کاربران گوشی های سامسونگ، برای پیدا کردن گوشی گمشده خود، به جز استفاده از ویژگی ردیابی گوشی گوگل، می توانند از آیتم یافتن تلفن من یا Find My Mobile هم بهره مند شوند. برای استفاده از این ویژگی، باید ابتدا حساب کاربری سامسونگ فعال داشته باشید و اجازه دسترسی گوگل به مکان را بدهید.

برای فعال کردن این قابلیت، ابتدا وارد تنظیمات یا   Settings شوید. گزینه Biometrics and Security را انتخاب کنید. در بخش امنیت یا Security ، گزینه تلفن من Find My Mobile را بزنید. یافتن تلفن را فعال کنید.

بیشتر بخوانیم : تعمیر موبایل سامسونگ

با توجه به مدل موبایل سامسونگ خود و نسخه سیستم‌ عامل آن، می‌توانید به مکان حدودی و مسیر دسترسی به دستگاه را بیابید. همچنین با روشن کردن گزینه ارسال آخرین مکان در قسمت تنظیمات، آخرین مکان شناخته شده دستگاه را مشاهده می کنید تا برای پیدا کردن گوشی گم شده خود اقدام کنید.

می‌توانید صفحه، دکمه روشن و خاموش و اپلیکیشن پرداخت سامسونگ را قفل کنید تا کسی نتواند به اطلاعات دستگاه شما دسترسی داشته باشد. همچنین با انتخاب گزینه به صدا در آمدن موبایل، گوشی شما به مدت یک دقیقه و با بلندترین صدای ممکن آهنگ پخش می‌کند. اگر اطلاعات مهمی در گوشی خود دارید و می خواهید هر جور شده به آنها دست پیدا کنید،  می‌توانید از  آنها، نسخه پشتیبان یا بک آپ تهیه کنید.

ردیابی و پیدا کردن گوشی سامسونگ گمشده

پیدا کردن گوشی شیائومی گمشده

برای پیدا کردن گوشی گم شده شیائومی خود، باید پیش از گم شدن گوشی، گزینه Find Device یا پیدا کردن دستگاه را فعال کرده باشید. برای این کار، باید از قسمت تنظیمات، وارد بخش حساب‌ها Accounts  شوید. گزینه Mi Account را انتخاب کنید.

از بخش Services، وارد Mi Cloud شوید و سپس از این قسمت، گزینه Find Device را فعال کنید. بعد از این مرحله، شما می‌توانید در صورت بروز هرگونه مشکل، کنترل موبایل شیائومی خود را از طریق سایت i.mi.com به دست بگیرید.

بیشتر بخوانیم : تعمیر موبایل شیائومی

پیدا کردن گوشی شیائومی گمشده

کد همراه اول برای پیدا کردن گوشی گمشده

اگر از مشترکان همراه اول هستید، می توانید شماره سریال گوشی را که روی کارتن آن درج شده است، از طریق خط همراه اول ارسال کنید تا روند پیدا کردن گوشی شما آغاز شود. برای این کار، عدد 2141 را به شماره 111 ارسال کنید. همراه اول به مدت 10 روز به جستجو ادامه می دهد و اگر موفقیتی به دست آورد، نتیجه را به شما اطلاع می دهد.

کد همراه اول برای پیدا کردن گوشی گمشده

پیدا کردن گوشی گم شده با کد ایرانسل

اگر از مشترکین ایرانسل هستید، باید خط خود را مسدود کنید و 5 روز منتظر بمانید. برای مسدود کردن سیم کارت، می توانید از نسخه وب ایرانسل من استفاده کنید یا با شماره‌تلفن‌ های 700 و 7033  از خط ایرانسل  یا 09377000000 و 09377033000  از سایر خطوط تماس بگیرید.

سپس با استفاده از یک خط ایرانسلی دیگر، کد # ۶۱۰۱* را شماره‌گیری کنید. در این مرحله، شماره سریال 15 رقمی کد IMEI گوشی دزدیده شده را که روی جعبه دستگاه نوشته شده است، وارد کنید.

اگر کد دستگاه مفقودی با موفقیت ثبت شود، پیامک تایید دریافت می کنید و بعد از 48 ساعت، پیامکی به همراه نتیجه ردیابی گوشی برای شما ارسال می‌شود. در صورت مثبت بودن نتیجه، می‌تونید از طریق مراجع قضایی برای ردیابی و پیدا کردن گوشی گم شده گوشی خود، اقدام کنید.

پیدا کردن گوشی گم شده با کد ایرانسل

 

کد رایتل برای پیدا کردن گوشی گم شده

اگر از مشترکین اپراتور رایتل هستید برای ردیابی گوشی خود، در ابتدا باید سیم کارت خود را بسوزانید. همچنین شما می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری سیم کارت خود را مسدود نمایید. بعد از مسدود سازی سیم کارت خود، شماره IMEI گوشی ( کد 15 رقمی که بر روی جعبه گوشی درج شده است) را به شماره 6101 پیامک نمایید.

پس از ثبت موفق شماره IMEI  گوشی از شما درخواست می ‌شود تا در صورتیکه در زمان مفقودی یا سرقت گوشی از سیم‌ کارت رایتل استفاده می‌ کردید شماره‌ آن را ارسال و در غیر اینصورت، عدد 0 را ارسال نمایید.

سپس باید یکی از بازه‌ های زمانی از ۱۰ روز گذشته تا ابتدای روز جاری ، از ابتدای روز جاری تا ۱۰ روز آینده، از ۱۰ روز گذشته تا ۱۰ روز آینده را جهت ردیابی گوشی خود انتخاب نمایید. بعد از کسر هزینه درخواست ردیابی شما ثبت می شود.

کد رایتل برای پیدا کردن گوشی گم شده

استفاده از GPS برای پیدا کردن گوشی گمشده

یکی دیگر از روش های یافتن گوشی موبایل گم شده، استفاده از GPS است. به این صورت که ابتدا باید نرم ‌افزار GPS SMS Phone Finder را بر روی گوشی خود نصب کنید و از خط دیگری، عبارت locate me YOUR_KEY را به خط خود بفرستید.

عبارت YOUR_KEY در واقع رمز شماست که با اجرای اپلیکیشن باید آن را تعیین کنید. در این صورت اطلاعات مکان فعلی گوشی شما به صورت لینک برای شما ارسال می شود. برای استفاده از این نرم افزار باید GPS گوشی شما روشن باشد. بنابراین، برای اینکه GPS  گوشی شما توسط سارق خاموش نشود، از اپلیکیشن‌های قفل‌گذاری استفاده کنید و روی تنظیمات خود پسورد بگذارید.

استفاده از GPS برای پیدا کردن گوشی گمشده

ردیابی گوشی گمشده با رجیستری و سامانه همیاب

آخرین راه پیدا کردن گوشی گمشده، استفاده از سامانه همیاب 24 است. این سامانه برای ردیابی گوشی، کارهای مختلفی مانند ردیابی سیم کارت اپراتورهای مخابرات انجام می‌دهد. همچنین این سامانه، درباره موبایل سرقت شده شما به اصناف سراسر کشور اطلاع‌ رسانی می‌کند تا گوشی شما ارزش خرید و فروش خود را از دست بدهد.

اطلاع‌رسانی کشوری به کلانتری‌ ها و بازرسی ‌های مرزی جهت جلوگیری از خارج شدن تلفن همراه از مرزهای کشور و جستجو در بین کالاهای پیدا شده سراسر کشور و کلانتری ها، از ویژگی های دیگر این سامانه هستند. با استفاده از این روش و مثبت شدن نتیجه ردیابی گوشی می‌توانید از طریق مراجع قضایی اقدام کنید.

برای استفاده از این روش و پیدا کردن گوشی گمشده خود، باید گوشی خود را در سامانه کشوری همیاب 24 ثبت کنید. سپس هزینه ردیابی گوشی و اطلاع ‌رسانی کشوری را پرداخت کنید. با استفاده از روش‌ های گفته شده، سیم کارت خود را مسدود کنید.

ردیابی گوشی گمشده با رجیستری و سامانه همیاب

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1403/02/01-14:48

درود بر شما سیدرضازارع عزیز

برای ردیابی گوشی خود از ترفندهای موجود در مقاله کمک بگیرید.

سیدرضازارع
1403/01/27-00:00

سلام الان 5روز گوشیم جلو عابر بانک سپه دزدیدن سامسونگ A12 یه خانم یه آقا زیر بار نرفتن منم شب بود بی خیال شدم گفتم یه دفعه بلایی سرم میارن چون شب بود

زودکمک
1402/12/07-10:37

درود بر شما قادرقلیزاده عزیز

میتوانید از مراجع قضایی پیگیر باشید.

زودکمک
1402/12/07-10:34

درود بر شما احمدتپرشت عزیز

مراحل موجود در مقاله بالا را پیش بروید اگر موفق نشدید میتوانید از مراکز قضایی اقدام نمایید.

قادرقلیزاده
1402/12/05-15:19

سلام 40روزپیش موبایل منودزدیدن روز اول به همیان 24گزارش دادن ولی هنوز خبری ازش نیست آزا جامم پیگری کنم میشه راهنمایی کنید

احمدتپرشت
1402/12/03-16:01

گوشییم گمشده چکاری کنم

زودکمک
1402/11/18-14:14

درود بر شما ب. ع .ح عزیز

باید صبوری بفرمایید.

زودکمک
1402/11/18-14:13

درود بر شما رحیم زردکوهی عزیز

مراحل بالا را با دقت بررسی نمایید.

زودکمک
1402/11/18-13:11

درود بر شما Ehsan عزیز

ابتدا باید نرم ‌افزار GPS SMS Phone Finder را بر روی گوشی خود نصب کنید و از خط دیگری، عبارت locate me YOUR_KEY را به خط خود بفرستید. عبارت YOUR_KEY در واقع رمز شماست که با اجرای اپلیکیشن باید آن را تعیین کنید. در این صورت اطلاعات مکان فعلی گوشی شما به صورت لینک برای شما ارسال می شود. برای استفاده از این نرم افزار باید GPS گوشی شما روشن باشد. بنابراین، برای اینکه GPS گوشی شما توسط سارق خاموش نشود، از اپلیکیشن‌های قفل‌گذاری استفاده کنید و روی تنظیمات خود پسورد بگذارید.

زودکمک
1402/11/18-13:06

درود بر شما براتعلی براتی عزیز

میتوانید مراحل بالا را طی نمایید اگر موفق نشدید به مراجع قضایی مراجعه کنید.

ب. ع .ح
1402/09/30-23:53

سلام .من هم نزدیک یک ماهه گوشی سامسونگ وگوشواره دخترم وازتاکسی دزدیدن. سایت همراه یاب ثبت کردم ولی تا الان خبری نشده. چه کارکنم

تقی نقی زاده
1402/09/15-21:13

اگر واقعا درست باشید ون م ابزار درست کارمند وقطع نباشد خوب است برای مردم یک خدمت بزرگ است تشکر میکنم

رحیم زردکوهی
1402/09/15-05:03

سلام من گوشی مکانشوفعال کردم خوب اگه گوشیم گم یادزدیده بشه چطوروازطریق چی پیداش کنم

محمد جواد ملک پور
1402/05/19-22:58

برنامه خیلی خوبی واقعت به مردم کمک میکند

Ehsan
1402/05/02-09:54

سلام گوشی من سامسونگf۲۲بوده گوشیم سرقت کردن هم جی پی اس هم فعال بوده گوگل هم فعال بده من الان چیکار کنم

عبدییلزاده
1402/03/23-02:23

خوب

محمد طاها ابراهیمی
1402/03/09-12:41

گوشی من پیدا شو

ماجد بهادری
1402/02/27-23:43

عالی

عمارکریمی
1402/02/02-11:02

عالی

مرتضی رضایی
1401/12/02-10:03

باسلام راهکار های بسیار مفیدی بود اما بنده فقط همیاب 24 را فعال کردم راه کاری دیگر بلد نیستم گوشیم اس 21 بود که به سرقت رفت اگه بیشتر و با راهکار بهتری کمکم کنید ممنونم

براتعلی براتی
1401/11/30-14:51

باسلام خسته نباشید گوشی من یه هفته است با موتور سیکلت ام به سرقت رفته وگوشی روشن است لطفا کمکم کنید متشکرم گوشیه گم شده سامسونگ مدل A11

علی حیدری
1401/11/25-10:58

سلام اگر جی پی اس گوشی را خاموش کنند میتوانم روشنش کنم یا نه؟

متین
1401/11/23-23:07

سلام من ساعت هوشمندم دیروز گم شد ، میشه کمک کنید پیداش کنم

زهرانوری
1401/11/22-08:06

سلام خسته نباشیدبه همیاب24من گوشیمودزدیدن رفتم کلانتری دادسراهمیاب24شکایت کردم ولی الان دوماه شده خبری ازگوشیم نشده پیدانشده

مهدی رادمهر
1401/11/12-05:17

سلام خسته نباشی من الان چندوقتی هست گوشی موبایلی که ازعراق خریدم گم یاسرقت شده گوشی ابری بودونیازی به ریجستری نداشت ولی سیم کارتشوکه دراوردم گفتباید پین سیم کارت راواردکنید که فراموش کردم.

رمزداشت هم اثرانگشت وتصویری وهمپین گوشی oppoبودجمیل،ایمل،اینستگرام،همه چیزی داشت حتی جی پس اس هم فعال بود وتاگداشتن سیم کارت می گفت کدقبلی روبزنید الان چقدروقته پیدانمی کنم توروقران کمک کنیدتازه اپارات ووی توپ هم هم رمز داشت

واتساپسش رمز داشت تازه ضمانت الکترونیکی هم داشت

سجاد مروتی
1401/11/08-02:27

سلام من گوشی سامسونگ خودم گم کردم یا سرقت شده گوشی سامسونگ A30s باید چکار کنم تا پیدا کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید

زودکمک
1401/10/25-13:32

سلام دوست عزیز. متاسفانه راه دیگری وجود ندارد. نهایتا از مراجع قضایی میتوانید پیگیری نمایید.

محمد تابان
1401/10/23-11:48

سلام خدمت شما

ببخشید میشه کمک ام کنیدگوشی من مدت ۲۰ روز قبلی سرقت کردن تو مسیر راه به سامانه همیاب هم ثبت کردم آیا جز سامانه هم راهی دیگه هستن که ردیابی کنیم چون خیلی مهم هست برام چون تمامی اسناد هم داخل شان هست.

گوشی من سامسونگ بود

ممنون تان میشم کمک ام کنید

حمیدرضاحیدری
1401/08/08-14:09

سلام موبایل من توی عراق دزدیده شد بعد اومدم از طریق سامانه همیاب سریال موبایلو زدم بعد از چند هفته توی جنوب ایران ردیابی کردن بعد یه خورده چپ و راست داره ولی با کلانتری پیدا میشه

زودکمک
1401/08/03-15:23

سلام دوست عزیز. از طریق برنامه find my phone اما قبل از گم شدن گوشی باید این برنامه روی گوشی راه اندازی و نصب شده باشد غیر از این راهی وجود ندارد.

ابوالفضل معتمدی
1401/07/27-08:59

سلام .من گوشیما تو باغم گم کردم روشنه کمکم کنین چطوری بفهمم کجاس

زودکمک
1401/07/16-15:15

سلام دوست عزیز.از طریق پلیس فتا پیگیری کنید.

حسینی
1401/07/09-10:24

سلام وقت بخیر. گوشی من امروز گم شده و خاموشش کردن باید چیکار کنم؟

زودکمک
1401/06/20-14:20

سلام دوست عزیز. قبل از گم شدن باید برنامه find my phone بر روی دستگاه نصب و راه اندازی شده باشد. در صورت نبودن باید از طریق پلیس فتا پیگیری شود.

زهراجوپاری
1401/06/19-10:48

سلام گوشی شیائومی خودرا در عراق گم کرده ام گوشی روشن است اما بوق مشغولی میخورد لطفا راهنمایی کنید

زودکمک
1401/05/27-09:16

سلام دوست عزیز. از طریق مخابرات و یا پلیس پیگیری کنید.

حسن طاهرخانی
1401/05/26-01:44

سلام گوشی شیامی من امروزگم شده ولی خاموش است بایدچکارکنم لطفان راهنمایی بفرماییدمتشکر

زودکمک
1401/05/22-11:54

سلام دوست عزیز. ردیابی با گوگل مپ یکی از ساده‌ترین روش‌های ردیابی به شمار می‌رود. ولی با این حال افراد زیادی از وجود آن اطلاع ندارند.پس از اتصال به اینترنت ، برای فعال کردن تاریخچه موقعیت مکانی مسیر زیر را دنبال کنید: setting>google>manage your google acount>data & personalization>manage your activity controls>location history=On وارد Maps شوید. روی مدیریت اکانت ضربه بزنید. Share location را انتخاب کنید. اینجا شما می‌توانید مدت زمان اشتراک گذاری مکان‌تان را تعیین کنید.

اعظم شکوری
1401/05/21-02:25

میخوام گوشیی هووای گمکردم را پیدا کنم