دانستن نحوه اشتراک گذاری چاپگر در ویندوز 10 بسیار کاربردی و ارزشمند است. چون بدون اشتراک چاپگر، تنها راه برای این که چندین کاربر بتوانند از یک دستگاه چاپ استفاده کنند، اتصال یک به یک رایانه ها به آن است. با اشتراک گذاری چاپگر در ویندوز 10 از طریق شبکه اینترنت، فقط یک رایانه یا لپ ‌تاپ به آن متصل می شود. این فرایند باعث می شود تا زمان برقراری اتصال، هر کاربر متصل به آن شبکه، بدون نیاز به تنظیم شبکه در رایانه خود، از چاپگر استفاده کند. اگر کار شما به گونه ای است که مدام با چاپگر سر و کار دارید و باید برگه های مختلف چاپ کنید، آشنایی با نحوه اشتراک گذاری پرینتر در ویندوز 10 و انجام آن، در سرعت بخشیدن به کارهای شما بسیار سودمند و مفید خواهد بود.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

مراحل اشتراک گذاری چاپگر در ویندوز 10

قبل از شروع اشتراک گذاری چاپگر در ویندوز 10، باید حداقل یکی از کامپیوترهای موجود را به طور کامل تنظیم کنید و به شبکه اینترنت متصل کنید. این کامپیوتر، باید همان دستگاهی باشد که قرار است برای فعال کردن اشتراک گذاری استفاده کنید. این کار به نرم افزار خاصی یا حتی چیز پیچیده ای نیاز ندارد، زیرا ویندوز 10 دارای اشتراک چاپگر داخلی است. ما این فرآیند را در مراحلی ساده برای شما تقسیم کرده ایم. قبل از شروع این مراحل، باید مطمئن شوید که چاپگر شما روشن و متصل است. سپس طبق مراحل زیر، فرایند اشتراک گذاری چاپگر را انجام دهید:

1- منوی Start را باز کنید و عبارت Printers & scanners را در آن تایپ کنید. هنگامی که صفحه تنظیمات Printers & scanners باز شد، کلید Enter را بزنید.

 

مراحل اشتراک گذاری چاپگر در ویندوز 10

 

2- پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی گزینه Manage کلیک کنید.

 

مراحل اشتراک گذاری چاپگر در ویندوز 10

 

3- روی گزینه Printer properties کلیک کنید.

 

مراحل اشتراک گذاری چاپگر در ویندوز 10

 

4- تب Sharing را انتخاب کنید و سپس کادر Share this printer را بررسی کنید.

5- در این مرحله از اشتراک گذاری چاپگر در ویندوز 10، به صورت اختیاری می ‌توانید نام چاپگر را ویرایش کنید. این نام، همان چیزی است که سایر کاربران حاضر در شبکه وقتی به دنبال چاپگری برای استفاده می‌گردند، مشاهده می کنند. گزینه Render print jobs on client computers را علامت بزنید و سپس روی OK کلیک کنید.

انجام این مراحل به شما کمک می کند تا اشتراک گذاری چاپگر در ویندوز 10 را انجام دهید. پس از انجام این تنظیمات، سایر کاربرانی که می ‌خواهند از چاپگر مشترک استفاده کنند، حالا می‌توانند از طریق ابزار Add a printer or scanner در بخش Printers & scanners section در برنامه تنظیمات ویندوز 10 به آن دسترسی داشته باشند.

 

اشتراک گذاری چاپگر در ویندوز 10

دانستن نحوه اشتراک گذاری چاپگر در ویندوز 10 بسیار کاربردی و ارزشمند است.

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران