ماشین های ظرفشویی به دلیل ماهیت عملکردی که دارند به مرور زمان دچار جرم می شوند. به همین دلیل جرم گیری ماشین ظرفشویی از اهمیت زیادی برخوردار است. برای گرفتن جرم ظرفشویی روش های مختلفی وجود دارد که هر یک را می توان بسته به امکاناتی که در دست است در نظر گرفت. انجام این کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نقش مهمی در حفظ کارکرد ظرفشویی و افزایش طول عمر مفید دستگاه دارد. به همین دلیل باید جرم گیری را به بهترین شکل ممکن انجام داد. از همه مهم تر این که باید کار جرم گیری ظرفشویی را در بازه های زمانی مشخص و به صورت منظم انجام داد. در اینجا روش های مختلفی که برای جرم گیری ماشین ظرفشویی وجود دارند را بررسی می کنیم.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

پروسه جرم گیری ماشین ظرفشویی به چه صورتی دنبال می شود؟

اولین قدم برای رسوب زدایی ماشین ظرفشویی، خاموش کردن دستگاه و از برق کشیدن آن است. در ادامه قبل از به کار بردن هر روشی برای جرم گیری، باید دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کرد و به نکات مهم شست و شو و نگهداری دستگاه توجه کرد. سپس باید دمای مناسب آب برای جرم گیری را مشخص کرد. آب گرم گزینه بهتری برای جرم گیری ماشین ظرفشویی و از بین بردن رسوبات و جرم هاست. سپس قطعات جدا شدنی دستگاه مانند فیلتر را جدا کرده و تمیز کنید. در ادامه نیز باید با استفاده از روش های مختلف جرم گیری، مانند جرم گیری با پودر، جرم گیری با سرکه و جرم گیری با قرص، کار رسوب زدایی و از بین بردن جرم ها را انجام دهید.

 

جرم گیری ماشین ظرفشویی

>برای گرفتن جرم ظرفشویی روش های مختلفی وجود دارد که هر یک را می توان بسته به امکاناتی که در دست است در نظر گرفت

 


جرم گیری ماشین ظرفشویی با پودر

یکی از روش های پر استفاده برای رسوب زدایی ماشین ظرفشویی، استفاده از پودر های جرم گیر است. جرم گیری ماشین ظرفشویی با پودر های جرم گیر، شامل مراحل آسانی می شود و می توان به راحتی از این پودرهای مخصوص جرم گیری برای رسوب زدایی و از بین بردن چربی ها و جرم ها استفاده کرد. برای جرم گیری ظرفشویی با پودر باید ابتدا تمام ظرف ها را از دستگاه خارج کرده و ماشین ظرفشویی را خالی کرد. سپس مقدار لازم از پودر جرم گیر را در محفظه مخصوص قرص شوینده ریخت. در این مراحل نباید از هیچ شوینده دیگری استفاده کرد. سپس درست مانند یک شست و شوی عادی، دکمه برنامه اتو را انتخاب کرده و اجازه دهید دستگاه یک فرایند کامل شست و شو را انجام دهد. به این ترتیب به راحتی با استفاده از این پودرهای مخصوص، کار گرفتن جرم ظرفشویی انجام می شود.

 

 


طریقه جرم گیری ماشین ظرفشویی با سرکه

گرفتن جرم ظرفشویی با ترکیب سرکه و جوش شیرین یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش هاست. این ترکیبات به راحتی در دسترس اند و می توان از آنها برای جرم گیری ماشین ظرفشویی استفاده کرد. برای این منظور کافی است یک پیمانه کوچک جوش شیرین را در ماشین ظرفشویی ریخته و سپس یک ظرف از سرکه را در سبد بالایی دستگاه بگذارید. حال برنامه شست و شوی ماشین لباسشویی را تنظیم کرده و درجه حرارت آن را هم تنظیم کنید. با این کار می توانید ماشین ظرفشویی را جرم گیری کرده و تمام رسوبات، جرم ها، چربی ها، باقی مانده های غذا و ... را از بخش های داخلی ماشین ظرفشویی بزدایید. این روش را می توان به سادگی برای از بین بردن جرم های دستگاه مورد استفاده قرار داد.

 

طریقه جرم گیری ماشین ظرفشویی با سرکه

 


جرم گیری ماشین لباسشویی با قرص ماشین ظرفشویی

برای جرم گیری ماشین ظرفشویی می توان از قرص های مخصوص جرم گیری این دستگاه ها نیز استفاده کرد. این قرص ها به صورت اختصاصی متناسب با دستگاه تولید شده اند و می توان از آنها برای رسوب زدایی ماشین ظرفشویی استفاده کرد. استفاده از این قرص های جرم گیر برای رسوب زدایی بسیار آسان و راحت است و از همه مهم تر کار جرم گیری در زمانی کوتاه و بسیار سریع انجام می شود. استفاده از قرص های جرم گیر برای رسوب زدایی و جرم گیری می تواند موجب افزایش طول عمر مفید دستگاه شود و حتی رسوبات آهکی و باقی مانده های مواد شوینده نامناسب را هم از بین می برد. برای استفاده از این قرص ها کافی است دستگاه را خالی کرده و قرص را در کف ظرفشویی بیاندازید. سپس با استفاده از برنامه اتو، یک مرحله شست و شوی کامل را انجام دهید. در این پروسه ماشین ظرفشویی به خوبی جرم گیری خواهد شد.

 

جرم گیری ماشین لباسشویی با قرص ماشین ظرفشویی

 


چه زمانی باید جرم گیری ظرفشویی را انجام داد؟

معمولا ماشین های ظرفشویی دائما با باقی مانده های غذا و ذرات چربی در ارتباط اند. از طرفی نیز استفاده از شوینده های نامناسب برای این دستگاه ها می تواند موجب باقی ماندن رسوب در ماشین ظرفشویی شده و مجموع این موارد بوی بدی را در دستگاه به وجود بیاورد. در نتیجه بسته به میزان استفاده از دستگاه باید زمان جرم گیری ماشین ظرفشویی را مشخص کرد. زمانی که ظرف ها مانند قبل تمیز نمی شوند، دستگاه بوی بسیار بدی می دهد، رسوب و ذرات غذایی قابل مشاهده هستند و مواردی از این دست، قطعا نشان دهنده این هستند که زمان رسوب زدایی ماشین ظرفشویی فرا رسیده است.

 

 

چه زمانی باید جرم گیری ظرفشویی را انجام داد؟

 


نکات مهم جرم گیری در انواع ماشین های ظرفشویی

گرفتن جرم ظرفشویی درست مانند هر پروسه دیگری نیازمند رعایت یک سری اصول و نکات است. اول از همه این که نباید از مواد ناشناخته و تایید نشده برای شست و شو و جرم گیری استفاده کرد. به هیچ عنوان از روش های تایید نشده برای جرم گیری و رسوب زدایی استفاده نکنید. برای تمیز کردن سایر بخش های دستگاه مانند واشر و لاستیک های ماشین ظرفشویی نیز می توان از ترکیب سرکه و یک دستمال تمیز استفاده کرد. حتما انجام جرم گیری ماشین ظرفشویی را در بازه های زمانی مشخص انجام دهید. این کار باید به صورت مداوم و تقریبا بسته به میزان استفاده از ماشین ظرفشویی به صورت ماهانه انجام شود. انجام رسوب زدایی و جرم گیری اهمیت بسیار زیادی دارد و قطعا می تواند در بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی و افزایش عمر مفید دستگاه موثر باشد.

 

نکات مهم جرم گیری در انواع ماشین های ظرفشویی

 


روش های پیشگیری از جرم گرفتن ماشین ظرفشویی

اولین روش برای جلوگیری از جرم گرفتن ماشین ظرفشویی، جرم گیری ماشین ظرفشویی به صورت منظم است. حتی با استفاده از سرکه می توان این کار را به صورت منظم انجام داد. مورد مهم بعدی این که بهتر است حتما قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، آنها را کامل تمیز کرده و اجازه ندهید ذرات غذا وارد ماشین ظرفشویی شوند. استفاده از شوینده های مناسب نیز اهمیت زیادی دارد. در دفترچه راهنمای هر دستگاهی نکات مربوط به استفاده از نوع شوینده سازگار با دستگاه ذکر شده است. علاوه بر جرم گیری کلی دستگاه، جرم گیری فیلتر و لاستیک ها و جرم گیری مسیر فاضلاب منتهی به ماشین ظرفشویی نیز اهمیت زیادی دارد. در نهایت این که حتما برای سرویس کردن ماشین ظرفشویی در صورت نیاز باید از مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی معتبر کمک بگیرید تا کارشناسان مجرب آن بتوانند تمام مشکلات احتمالی دستگاه مانند علت صدای زیاد ماشین ظرفشویی را تشخیص داده و سرویس دستگاه را درست و اصولی انجام دهند. زود کمک یک مرکز تخصصی معتبر با ارائه سرویس در محل می تواند به عنوان گزینه ای قابل اعتماد همراه شما باشد.

 

روش های پیشگیری از جرم گرفتن ماشین ظرفشویی

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران