تمیز نشدن ظروف بعد از شستشو با ماشین ظرفشویی آزار دهنده است. هنگامی که بعد از شستشوی ظروف متوجه وجود لکه و ذرات مواد غذایی روی ظروف می شوید لازم است که فیلتر دستگاه خود را تمیز کنید. تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی یکی از ضروری ‌ترین کارها برای افزایش طول عمر دستگاه است. مسدود شدن فیلتر ماشین ظرفشویی بر اثر آلودگی ها و پسماندهای مواد غذایی باعث عملکرد ناقص دستگاه و در نهایت تمیز شسته نشدن ظروف می شود. در نتیجه لازم است که به صورت دوره ای فیلتر دستگاه را تمیز کنید.

روش تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

✅ پیشنهاد به شما: نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

روش و مراحل تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

برای تمیز کردن فیلتر دستگاه خود مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا فیلتر ماشین ظرفشویی را باز و خارج کنید. فیلترهای ماشین ظرفشویی معمولا در داخل و زیر دستگاه نصب می شوند. اهرم های توزیع آب و المنت گرمایشی در بالا قرار دارند. قبل از اینکه فیلتر را برای تمیز کردن از دستگاه خارج کنیم باید آن را باز کرده و آب اضافی را با اسفنج یا پارچه خشک کنیم. پس از آن می توان فیلتر را از ماشین ظرفشویی خارج کرد.

  • با استفاده از یک مسواک و محلول آب و چندقطره مایع ظرفشویی، محلول سرکه یا جوش شیرین فیلترها را تمیز کنید.

  • در مرحله بعد با استفاده از یک پارچه مناسب و تمیز آغشته شده به محلول پاک کننده محل قرار گرفتن فیلتر در ماشین ظرفشویی را نیز تمیز کنید.

  • در مرحله آخر هم فیلتر را در جای خود قرار دهید.

مشاوره آنلاین زودکمک

✅ بیشتر بخوانید: ارورهای ماشین ظرفشویی 

زمان تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

به طور کلی توصیه می شود که  حداقل ماهی یک مرتبه نسبت به تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی اقدام کنید. همچنین در مواقعی که مشاهده کردید ظروف به خوبی شسته نمی شوند یا بوی بد و نامطبوعی از دستگاه احساس کردید، لازم است که از تمیز بودن فیلتر ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید.

پیشگیری از مسدود شدن و کثیف شدن فیلتر ماشین ظرفشویی

برای به حداقل رساندن کثیفی فیلتر و جلوگیری از مسدود شدن آن توصیه می شود که قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی آن ها را با یک دستمال تمیز کنید. زیرا علت اصلی گرفتگی فیلتر تجمع ذرات مواد غذایی باقی مانده در ظروف است. بنابراین تمیز کردن ظروف قبل از قرار دادن آن ها در دستگاه کمک زیادی به جلوگیری از این مشکل می کند. همچنین بهتر است به صورت دوره ای دستگاه خود را به صورت کامل سرویس کنید تا از جمع شدن رسوبات درون فیلتر یا سایر بخش های ظرفشویی جلوگیری کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران