انتقال تصویر دوربین مدار بسته به وسایلی همچون موبایل، لپ تاپ و غیره باعث می شود که بر روی محیط مورد نظر کنترل بهتری داشته باشید. به عنوان مثال ممکن است که سیستم مدار بسته را در محل کار خود نصب کرده باشید، حال می توانید در داخل منزل خود به راحتی امنیت محیط کارتان را چک کنید. لازم به ذکر است که فرآیند انتقال تصاویر حتما باید توسط یک نصاب حرفه ای انجام شود، تا احتمال هر گونه خطایی به حداقل ممکن برسد.

مشاوره رایگان زودکمک

دلیل اهمیت انتقال تصویر دوربین مدار بسته

انتقال تصویر دوربین مدار بسته بر روی دستگاه های دیگر باعث می شود که هیچ دغدغه ای بابت امنیت محل نصب سیستم نداشته باشید. این کار ضمن این که شما را از هر آنچه که در محیط اتفاق می افتد، آگاه می سازد، در صورت وجود وقایع نامتعارف و عبور از مکان های ممنوعه توسط ارسال اعلان این اتفاقات را اطلاع می دهد. در صورت نیاز به تعمیر دوربین مدار بسته میتوانید درخواست خود را ثبت و یا با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته


پیش نیازهای ضروری برای انتقال تصاویر سیستم مدار بسته

برای این که عملیات منتقل کردن تصاویر با موفقیت انجام گیرد، در درجه اول نیاز به اینترنت پر سرعت دارید. سپس باید یک آی پی ثابت داشته باشید ‌که برای مشاهده تصویر سیستم مدار بسته از فاصله دور مورد استفاده قرار می گیرد.

دقت داشته باشید که آی پی استاتیک با IP دوربین فرق دارد و مربوط به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات نت همچون های وب و غیره است. آی پی ثابت یا استاتیک را می توانید از ارائه دهنده سرویس اینترنت خریداری کرده و هزینه آن را در دوره های زمانی ماهیانه یا سالیانه بپردازید.

یکی دیگر از تجهیزاتی که احتیاج دارید، دستگاه دی وی آر یا ان وی آر است. این‌ وسایل ذخیره ساز از طریق کابل شبکه به مودم متصل می شوند.


آموزش منتقل کردن تصاویر سیستم مدار بسته روی موبایل

  • مرحله اول

به منظور انتقال تصویر دوربین مدار بسته نخست باید از یک کارشناس بخواهید که تنظیمات مربوط به دستگاه های ذخیره کننده DVR یا NVR را انجام دهد. این فرآیند در برندهای مختلف دوربین مدار بسته متفاوت است.

  • مرحله دوم

سپس تنظیمات مودم انجام می گیرد. این کار را به کمک دفترچه راهنمای مودم انجام دهید و یا از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

  • مرحله سوم

در اینجا لازم است که متناسب با برند دوربین مدار بسته، نرم افزار انتقال تصویر را روی دستگاه خود نصب کنید. سپس تنظیمات مورد نیاز را در برنامه انجام دهید، تا بتوانید تصاویر را انتقال دهید.


راه کارهای انتقال تصاویر دستگاه های نظارتی

امروزه انتقال تصویر در سیستم مداربسته به سه روش زیر انجام می شود:

  • روش P2P

این قابلیت در اکثر دوربین ها وجود دارد و فرآیند منتقل کردن اطلاعات توسط آی دی دستگاه ذخیره ساز صورت می پذیرد.

  • روش IP Static

در این راه کار IP ثابت برای انتقال داده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

  • روش ساتا

ساتا یک سرویس ابری است و کاربران به راحتی می توانند دستگاه ذخیره ساز خود را در آن ثبت نمایند. ساتا به صورت کاملا رایگان و بدون دریافت هیچ هزینه ای در اختیار افراد قرار گرفته و تصاویر بسیار باکیفیتی را ارائه می دهد. از جمله دلایلی که موجب محبوبیت سرویس ابری ساتا برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته شده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. هیچ‌گونه اختلال اینترنتی در ساتا به وجود نمی آید.
  2. این سرویس کاملا داخلی است و در صورت قطع شدن اینترنت بین‌الملل مشکلی برای آن ایجاد نمی شود.
  3. ساتا بی‌ واسطه است و دریافت اطلاعات با پروسه ساده ای صورت می گیرد.
  4. این سرویس ابری کاملا امن و قابل اعتماد می باشد.

نکات امنیتی در زمینه انتقال تصویر

برای جلوگیری از هک شدن تصویرهای دوربین مدار بسته ضروری است که حتما پس از این که نصاب تنظیمات سیستم را انجام داد، نام کاربری و رمز عبور آن را تغییر دهید. به دلیل این که اکثر دستگاه ها نام کاربری و پسورد یکسان دارند، احتمال حمله هکرها وجود دارد، پس توصیه می شود که حتما رمز را عوض کنید.

پسورد انتخابی باید مجموعه ای از کاراکترهای پیچیده را در بر بگیرد که به راحتی قابل حدس زدن نباشد. در ضمن برای حفظ امنیت سیستم هیچ‌ گاه IP ثابت و یا آی دی دستگاه را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهید. چنانچه قرار است چند کاربر بر تصاویر سیستم مدار بسته نظارت کنند، بهتر است که برای هر کدام از آن ها یک حساب کاربری ویژه ساخته شود.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران