آنتن دهی ضعیف گوشی، خصوصا گوشی های هوشمندی که امروزه اکثرا مورد استفاده قرار می گیرند همیشه دردسر ساز است. در مواقع مختلف عدم آنتن دهی درست گوشی می تواند در برقراری تماس ها دریافتی، تماس گرفتن کاربران، دریافت و ارسال پیام و از همه مهم تر در استفاده از اینترنت دیتای گوشی اختلال ایجاد کند.

مشاوره آنلاین زودکمک

از این رو آموزش روش های تقویت آنتن دهی گوشی می تواند برای کاربران گوشی های هوشمند اهمیت زیادی داشته باشد. این روش های تقویت آنتن موبایل می توانند موجب بهبود کیفیت تماس ها، افزایش سرعت اینترنت و جلوگیری از قطع و وصل شدن آن و مواردی از این دست شوند. راه های متعددی برای تقویت آنتن دهی گوشی وجود دارد که در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.

خدمتی ویژه از زودکمک

به روز رسانی سیستم عامل گوشی برای تقویت آنتن دهی گوشی

در اولین توصیه برای تقویت آنتن موبایل توصیه می شود آپدیت سیستم عامل گوشی مورد را نظر را امتحان کنید. آپدیت های رسمی که توسط شرکت سازنده گوشی منتشر و عرضه می شوند با هدف از بین بردن یک سری اختلالات احتمالی و رفع باگ های نرم افزاری عرضه می شوند. از این رو می توانند مشکلات ریز و درشتی که در عملکرد گوشی مشاهده می شود را برطرف کنند.

در بسیاری از مواقع همین به روز رسانی سیستم عامل و استفاده از آخرین و به روز ترین نسخه منتشر شده آن می تواند موجب تقویت آنتن دهی گوشی شده و مشکل عدم آنتن دهی یا آنتن دهی ضعیف آن را برطرف کند. اگر گوشی مورد نظر اندرویدی است، برای اطلاعات بیشتر می توانید از مقاله آموزش نصب و ارتقای اندروید کمک بگیرید.

تقویت آنتن دهی گوشی

سایر سرویس های گوشی را غیر فعال کنید

در بسیاری از مواقع کاربران گوشی های هوشمند بدون این که از سرویس هایی مانند وای فای، بلوتوث یا سرویس NFC دستگاه استفاده کنند آن ها را روی حالت فعال قرار می دهند. همین سرویس های فعال غیر ضروری می توانند دلیل عدم آنتن دهی درست دستگاه شده و به همین دلیل خاموش کردن و غیر فعال کردن آن ها می تواند راه کاری برای تقویت آنتن دهی گوشی محسوب شود.

حالت شبکه ( Network mode ) را تغییر دهید

در گوشی هایی که از شبکه های 4G پشتیبانی می کنند به صورت پیش فرض حالت شبکه روی LTE/3G/2G قرار دارد. این حالت می تواند در برخی مواقع موجب ضعف در آنتن دهی دستگاه شده و شبکه گوشی بسیار ضعیف شود. در نتیجه در این صورت برای تقویت آنتن دهی گوشی می توان آن را در مواقعی که آنتن ضعیف شده است روی حالت 3G only قرار داد تا به این ترتیب کمی آنتن دهی دستگاه را بهتر کنید.

بیشتر بخوانید: با مطالعه این مقاله به رفع مشکل در دسترس نبودن موبایل بپردازید.

کاربرد حالت هواپیما برای تقویت آنتن دهی گوشی

در مواقعی که آنتن دهی ضعیف است و خصوصا مواقعی که آنتن کاملا قطع می شود، می توان از حالت هواپیما استفاده کرد و با قرار دادن گوشی روی این حالت به نوعی آنتن دهی را بازیابی و تقویت کرد. بنابراین اگر در موقعیتی قرار داشتید که با آنتن های کم و ضعیف دستگاه مواجه شدید یا این که آنتن گوشی دائما قطع و وصل می شد، می توانید با استفاده از حالت هواپیما گوشی، در بسیاری از مواقع مشکل را برطرف کنید و تقویت آنتن موبایل تان را انجام دهید.

تقویت آنتن دهی گوشی

برای تقویت آنت دهی گوشی را ریست کنید

ریست کردن گوشی شیوه دیگری برای تقویت آنتن دهی گوشی می باشد. در این رویکرد باید تمام تنظیمات شبکه دستگاه را پاک کرد تا تمام تنظیمات به حالت اولیه برگردد و سپس مجددا تنظیمات را اعمال کرد. در بخش تنظیمات گوشی می توان از گزینه Reset network settings برای ریست کردن تنظیمات شبکه دستگاه استفاده کرد. بعد از این کار معمولا آنتن دهی دستگاه بهتر می شود.

شبکه ها را دستی انتخاب کنید

روش دیگری که برای تقویت آنتن موبایل توصیه می شود، انتخاب دستی شبکه موبایل است. البته این مورد را می توان تنها برای تقویت آنتن دهی گوشی های اندرویدی انجام داد. در این روش باید به صورت دستی شبکه های موجود برای سیم کارت های دستگاه را جست و جو و انتخاب کنید.

برای دسترسی به شبکه های جست و جو شده می توانید ابتدا در بخش تنظیمات دستگاه وارد بخش Find Mobile Networks شوید و بعد از آن با انتخاب گزینه  Network operation اجازه دهید لیست شبکه های موجود جست و جو و نمایش داده شود تا در ادامه آن را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر تخصصی گوشی سامسونگ

از مکانی که هستید جا به جا شوید

در بسیاری از مواقع مکانی که در آن قرار گرفته اید موجب ضعیف شدن آنتن گوشی شده و در نتیجه آنتن دهی دائما قطع و وصل می شود و ضعیف است. خصوصا در مورد اتصال به دیتای گوشی، معمولا مکانی که در آن قرار دارید می تواند روی آنتن دهی دستگاه اثر بگذارد.

خصوصا برخی مواقع اشیا و یک سری متریال ها می توانند مانع آنتن دهی مطلوب دستگاه شوند. برای تقویت آنتن دهی گوشی بهتر است از مکانی فعلی خود جا به جا شده و به مکانی بهتر بروید. محیط های باز یا طبقات بالاتر ساختمان را برای دستیابی به آنتن بیشتر دستگاه امتحان کنید.

حتی نزدیک شدن به پنجره در بسیاری از موارد می تواند موجب تقویت آنتن موبایل شود، چرا که سیگنال های بهتر و بیشتری دریافت خواهد شد. علاوه بر این بهتر است در زمانی که می خواهید از شبکه تلفن همراه استفاده کنید اگر مشکلی در آنتن دهی ندارید زیاد جا به جا نشوید و مدام راه نروید.

برداشتن قاب گوشی

برخی از قاب ها می توانند روی آنتن دهی دستگاه و دریافت سیگنال کافی و مناسب آن تاثیر منفی بگذارند و موجب دور شدن سیگنال های شبکه از دستگاه شوند. به این ترتیب در یک توصیه بسیار ساده جهت تقویت آنتن دهی گوشی می توان با برداشتن قاب دستگاه، کیفیت سیگنال ها و آنتن دهی گوشی را بررسی کرد. معمولا این کار می تواند به تقویت آنتن موبایل کمک کند.

زودکمک خوندن پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده از راه دور رو بهتون پیشنهاد میده.

شارژ موبایل را بررسی کنید

در خصوص گوشی های هوشمند میزان شارژ باتری دستگاه می تواند روی میزان و کیفیت آنتن دهی آن تاثیر بگذارد. برای این که گوشی سیگنال کافی دریافت کند و کیفیت آنتن دهی آن مناسب باشد، بهتر است حتما شارژ باتری حداقل بالای 25 درصد باشد.

در شارژ های پایین معمولا دستگاه به دلیل نداشتن نیروی کافی نمی تواند سیگنال های مورد نیاز را دریافت کند و همین امر موجب ضعف در آنتن دهی دستگاه می شود. بنابراین برای تقویت آنتن دهی گوشی حتما به شارژ دستگاه توجه کنید.

تقویت آنتن دهی گوشی با بررسی شارژ

بررسی مشکلات سخت ‌افزاری و رفع مشکل آنتن دهی موبایل

اگر در مکانی هستید که سایر افراد دارای تلفن در اپراتور شما خدمات خوبی دارند، اما تلفن همراه شما آنتن ندارد، امکان دارد نشانه‌ ای از مشکلات سخت افزاری قطعات مربوط به آنتن گوشی باشد. اگر مشکل آنتن دهی شما مربوط به سخت افزار گوشی باشد بهترین گزینه این است که آن را به یک مرکز معتبر و یک تعمیرکار ماهر بسپارید و از تکنسین بخواهید تا دستگاه شما را آنالیز کنند تا ببینند آیا تلفن همانطور که باید کار می‌کند یا خیر.

مشکلات سیم کارت

در بعضی موارد مشکل عدم آنتن دهی می تواند از سیم کارت باشد. قرار گیری نادرست سیم کارت در گوشی می تواند مشکلاتی در ارتباط با شناسایی سیم کارت ایجاد نماید. گاهی سیم کارت در اثر ضربه به گوشی از اسلات سیم کارت جا به جا می شود.

برای رفع این موضوع می توانید گوشی را خاموش کنید و سیم کارت را بیرون آورده، بررسی نمایید و مجددا در جای خود قرار دهید. همچنین فرسوده بودن سیم‌ کارت هم می‌تواند باعث عدم شناسایی آن توسط گوشی و بروز مشکلات آنتن ‌دهی شود که با مراجعه به نمایندگی اپراتور، می توانید یک سیم‌ کارت جدید دریافت نمایید.

فیلم آموزش ترفند تقویت آنتن دهی گوشی 

نحوه تقویت آنتن دهی گوشی 

 دانلود فیلم مشاوره آنلاین

 
حجم ویدئو: 13.9MB
مدت زمان ویدئو: 00:00:12
موضوع ویدئو: ترفند تقویت آنتن دهی موبایل با کد دستوری


مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی موبایل در زودکمک

اگر هیچ یک از راه کار های بالا نتواند مشکل آنتن دهی موبایل را حل کند و روش های تقویت آنتن دهی گوشی موثر نباشند، شاید دستگاه نیاز به تعمیرات تخصصی نرم افزاری و سخت افزاری مختلفی داشته باشد. شاید یک سری مشکلات نرم افزاری یا خرابی های سخت افزاری موجب آنتن ندادن دستگاه شده باشد.

برای مثال در اثر ضربه و فشار آمدن به گوشی ممکن است ببینید موبایل سیمکارت را شناسایی نمی کند . سایر مشکلات سخت افزاری و همچنین به هم خوردن تنظیمات نرم افزاری نیز می تواند موجب آنتن ندادن گوشی شود. تغییر رام گوشی نیز می تواند عامل آنتن ندادن یا آنتن دهی ضعیف گوشی شود.

به هر حال اگر روش های تقویت آنتن موبایل نتیجه بخش نباشد، متخصصان تعمیر موبایل زود کمک می توانند مشکل شما را به صورت تخصصی رفع کنند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1403/01/18-12:09

درود بر شما میلاد میلانی عزیز

اگر تمام مراحل را انجام دادید و با پشتیبانی سیم کارت خود تماس گرفته اید و مشکل رفع نشده است ایراد می تواند از دکل مخابراتی هم باشد.

میلاد میلانی
1403/01/18-05:41

خیلی ممنون پیشنهادهای که دادید بنده همش انجام دادم. ولی اصلا درست نشد داخل شهر هر چند ساعت یک بار حالت اضطراری میزنه تو روستا یا مناطق کم آنتن کلا آنتنش صفر میشه حالت اضطراری میزنه درکل خط آنتنم دوعدد اولی میاره بالا دوتای دیگه نمیااد کلا. همه جا هم بردم همه کار انجام دادم ولی متاسفانه درست نشد اگر پیشنهادی دیگر دارید ممنون میشم 🙏

زودکمک
1403/01/04-15:33

درود بر شما زهراحسینی عزیز

ابتدا با پشتیبان سیم کارت خود تماس بگیرید، اگر ایراد رفع نشد مراحل موجود در مقاله بالا مورد بررسی قرار دهید.

 

زهراحسینی
1403/01/04-15:28

سلام خسته نباشید من گوشی سامسونگ A10بااندورید۱۰ دارم که دربعضی جاهاانتل نمیده مثلا توخونه واتاق چیکارکنم که انتل گوشیم برای همیشه قوی باشه وهرجاکه میرم انتل بده لطفا کمکم کنید ایابه اندورید ربطی داردیان

زودکمک
1402/12/16-17:01

درود بر شما محمد رضا برخورداریان عزیز

ممنون که با ما در ارتباط بودید.

محمد رضا برخورداریان
1402/12/16-00:49

سلام سپاس ودرودِ بیکران به سرورانِ بزرگوار که کوشش کردید به نحوِ احسن کاربران را اطلاع رسانی کنید که مشگلاتِ خود را حل کنند🙏

زودکمک
1402/11/30-09:13

درود بر شما حسین عزیز

ابتدا مراحل موجود در مقاله را بررسی نمایید اگر ایراد رفع نشد میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 1662 تماس بگیرید.

حسین
1402/11/30-07:43

همیشه ی خانه آنتن داره جا هم عوض میکنم دو پر میشه چکارش کنم تمام پر بشه

زودکمک
1402/11/17-12:15

درود بر شما امیر دیانت عزیز

برای فعال سازی؛ با پشتیبانی سیم کارت خود تماس بگیرید.

زودکمک
1402/11/17-12:13

درود بر شما مهدی عزیز

در ابتدا با پشتیبانی سیم کارت خود تماس بگیرید و سیم کارت خود را مورد بررسی قرار دهید.

زودکمک
1402/11/17-12:12

درود بر شما عبدالغفورکر عزیز

خیر دوست عزیز ارتباطی ندارد.

زودکمک
1402/11/17-12:10

درود بر شما امیر عزیز

در ابتدا با پشتیبانی سیم کارت خود تماس بگیرید تا سیم کارت شما از لحاظ انتن دهی بررسی شود اگر ایراد برطرف نشد میتوانید با شماره 1662 تماس بگیرید.

زودکمک
1402/11/17-12:08

درود بر شما شاهین شلیمانی عزیز

با پشتیبانی سیم کارت خود تماس بگیرید اگر ایراد سیم کارت نبود میتوانید با شماره 1662 تماس بگیرید.

زودکمک
1402/11/17-12:07

درود بر شما سمیرا امیری عزیز

باید بررسی شود تا مشخص شود ایراد سخت افزاری است یا نرم افزاری. دوست عزیز شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 1662 تماس بگیرید کارشناسان زود کمک آماده ارائه خدمات به شما هستند.

زودکمک
1402/11/17-12:06

درود بر شما یزدان عزیز

مکانی که تشریف میبرید رایتل پوشش دهی ندارد.

زودکمک
1402/11/17-11:55

درود بر شما سعید برزگر عزیز

دوست عزیز شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 1662 تماس بگیرید کارشناسان زود کمک آماده ارائه خدمات به شما هستند.

زودکمک
1402/11/17-11:54

درود بر شما رضا عزیز

ابتدا با پشتیبانی سیم کارت خود تماس بگیرید و سیم کارت خود را مورد بررسی قرار دهید.

امیر دیانت
1402/11/13-09:36

من دو روز پیش یک عدد سیم کارت همراه اول خریدم و روی کارت آن نوشته بود بعد از 24 ساعت فعال خواهد شد اما هنوز نشده است

کریم اکبرزاده
1402/11/09-21:45

عالی بود مطالب .من راضی بودم

رضا حکمی
1402/11/07-15:38

با سلام

درود بر شما

مشکل آنتن دهی گوشی من با جابجایی از حالت ۴Gبه ۳G کاملا درست شد

مهدی
1402/11/04-14:46

من گوشی a54دارم و سیم کارت همراه اول دارم میتونم پیام بدم واینترنت همراه هم کار میکنه ولی نمیتونم تماس بگیرم و کسیم نمی تونه با من تماس بگیره مشکل از گوشیه یا سیم کارت راهنمایی کنین؟

عبدالغفورکر
1402/10/24-21:14

سلام خونه من سقف آن ایزوگام دارد آیا این تاثیری بر انتن دهی گوشی واینترنت تاثیر دارد لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

امیر
1402/10/05-14:27

سلام من خونمون آنتن همراه اول خیلی خوب بود الانم بقیه با همراه اول وصلن ولی من آنتن همراه اولم فقط میزنه تماس های اضطراری مشکلش چیه

شاهین شلیمانی
1402/09/17-00:17

با سلام.من سوکت گوشیمو عوض کردم گلسش رو هم عوض کردم از اون روز به بعد کلا -نتن دهی و اینرنتم ضعیف شده راه حلش چیه؟

صادقعلی رجبی
1402/09/10-19:34

مطالب بسیار ارزشمند بود.

متشکرم.

سمیرا امیری
1402/09/09-09:53

با سلام برای تقویت آنتن دهی موبایل چی کار باید کرد؟

یزدان
1402/07/13-08:31

سلام.من یه رایتل و همراه اول دارم.به محض خارج شدن از شهر آنتن رایتل قطع میشه ولی همراه اول به هیچ وجه.چیکار کنم

سعید برزگر
1402/02/15-23:04

سلام من این موارد رو انجام دادم مشکلم حل نشد و یه مورد دیگه که از شما کمک میخواستم در مورد برنامه های اصلی گوشی بود که یکسری رو میخواستم حذف کنم اما اجازه حذف نمیده اگه امکان داره راهنمایی بفرمائید ممنونم

رضا
1402/02/11-01:56

سلام انتن گوشی بالانمیاد فکرکنم تنظیمات مشگل داره .چی کنم

سعید
1402/01/15-07:31

سلام من خط همراه اول که توی شهر هستم آنتن دهی خوبه ولی تو روستا که میرم کلا قطع میشه دلیلش چیه

زودکمک
1402/01/05-17:02

درود بر شما حسین یزدان شناس عزیز

ایراد گوشی شما نرم افزاریست که با فلش کردن رفع می گردد.

 

حسین یزدان شناس
1402/01/02-20:10

سلام من گوشی نت۱۱گلوبال شیامی دارم .مشکل تماسی ندارم ولی در باز کردن برنامه های اینستا مشکل هست چه با همراه اول وچه با ایرانسل می‌فرمایید چکارکنم .آیاریست مشکلی برای گوشی ندارد

زودکمک
1401/11/25-10:22

درود بر شما کاربر گرامی

باید به دفاتر خدمات ایرانسل مراجعه کنید تا مشکل رو برطرف کنند.

غلامرضا تخم‌پاش
1401/11/22-13:14

سلام وقت بخیر

من سوکت گوشیمو چند وقت پیش عوض کردم و از همون موقع اینترنت و انتن گوشیم ضعیف شده باید چیکار کنم

هاجر عباسیان
1401/11/12-16:37

سلام من تازه سیم کارت ایرانسل را خریدم انتن نمیده پس من چه کار کنیم

نیازی
1401/11/03-20:46

سلام من گوشی ردمی نوت ۱۱پرو پلاس دارم با سیم‌کارت ایرانسل در فضای آزاد دو خط آنتن دارد نمیدانم چه کار کنم

زودکمک
1401/10/14-15:58

سلام دوست عزیز. مشکل میتواند مربوط به محدوده ی آنتن دهی محل زندگی شما باشد که میتوانید از سیم کارت های دیگر با اپراتورهای مختلف استفاده کنید.

مهدی یاری
1401/10/10-21:02

سلام من طبقه دوم زندگی میکنم ولی اصلا گوشیم داخل خونه آنتن نمیده ولی وقتی بیرون میرم درست میشه تا الان هرچی اینترنت گرفتم با هدر رفته لطفا جوابم رو بدید ممنون..

مبشره شهلی بر
1401/10/02-11:10

باسلام این راهکارهای جالب و قابل توجه می باشد

دوستان عزیز می توانند استفاده نموده از تقویت آنتن دهی استفاده ببرند

زودکمک
1401/06/20-14:30

سلام دوست عزیز. مراحلی که در سایت گفته شده است را انجام بدهید، اگر مشکل حل نشد گوشی شما نیاز به بررسی و عیب یابی توسط تکنسین دارد.

محمود هاشمی
1401/06/12-01:18

در محیط زیر زمین کار میکنم و مشکل آنتن دهی دارم.البته گوشیم در فضای باز مشکلی نداره ولی چون اغلب ساعات روز در زیر زمین هستم کسانیکه تماس میگیرند با پاسخ "برقراری تماس امکان پذیرنمیباشد"مواجهند آیا دستگاهی برای تقویت امواج وجود دارد تا با نصب آن مشکل من برطرف شود؟سپاسگزارم

زودکمک
1401/05/30-13:18

سلام دوست عزیز، این مشکل میتواند بدلیل اختلالات شبکه یا ضعیف بودن اینترنت باشد. در غیر این صورت دستگاه شما نیاز به بررسی دقیق تر دارد. جهت دریافت خدمات با شماره 1662 تماس گرفته و یا درخواست خود را به صورت آنلاین در سامانه زودکمک ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

مجتبی عباسی
1401/05/28-03:39

سلام موقع ورود به سایت خطا میده و باید نت را یک بار خاموش و دوباره روشن کنم که وارد سایت شودهر موقع که می‌خوام وارد سایت شوم همین مشکل است.

زودکمک
1401/05/24-11:17

سلام دوست عزیز. دستگاه شما نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی دارد؛ جهت دریافت خدمات با شماره 1662 تماس گرفته و یا درخواست خود را به صورت آنلاین در سامانه زودکمک ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

امیرمهدی جعفری
1401/05/19-23:15

سلام،گوشی من مشکل آنتن دهی داره و فقط رو حالت شبکه ۲جی کار میده،وقتی میخوام از اینترنت استفاده کنم خط میپره و اگه رو شبکه ای بجز۲جی باشه زنگ نمیخوره و اینترنت هم قاطی میکنه