تنظیمات رنگ های تلویزیون ممکن است نسبت به سلیقه هر شخص متفاوت باشد و یا اینکه با توجه به قرار گرفتن تلویزیون در شرایط نوری متفاوت مثلا در اتاق نشیمن با نور زیاد و یا در اتاق خواب با نور کم نیاز به تنظیم رنگ تلویزیون وجود داشته باشد. همچنین در هنگام تماشای محتواهای متفاوت ممکن است برای بردن لذت کامل از محتوا مجبور به تنظیم رنگ تلویزیون باشیم. در این مطلب طریقه تنظیم رنگ تلویزیون در برندهای سونی ، ال جی و سامسونگ شرح داده خواهد شد.

خدمتی ویژه از زودکمک

تنظیم رنگ در تلویزیون سامسونگ

برای تنظیم رنگ تلویزیون سامسونگ از روی کنترل دستگاه کلید MENU را فشار دهید. از منوی باز شده قسمت تصویر را انتخاب کنید ، در این منو قسمت های زیر در دسترس هستند :

تنظیم رنگ تلویزیون سامسونگ

  • حالت تصویر :

همانطور که از نام آن پیداست حالت تصویر را تغییر می دهد و معمولا در حالت های پویا ، استاندارد ، طبیعی و سینمایی در دسترس می باشد. بنا به دلخواه و یا شرایط محیطی و محتوای خود یکی را انتخاب کنید.

  • نور زمینه :

این گزینه میزان نور بک لایت تلویزیون را تنظیم میکند

  • درخشندگی :

این گزینه میزان کنتراست و یا نسبت نقاط تیره به نقاط روشن را مشخص می کند.

  • روشنایی :

این گزینه میزان روشنایی کلی تصویر را تنظیم میکند.

  • وضوح :

این گزینه میزان وضوح و اصطلاحا تیزی(شارپ بودن) خطوط و لبه اشکال را در تلویزیون تنظیم می کند

  • رنگ :

میزان اشباع رنگ در تصویر را با این گزینه تنظیم کنید

  • تینت :

این گزینه میزان سفیدی در هر طیف رنگی را تنظیم می کند ( تنظیم تینت نسبت به روشنایی مفهوم و عملکرد متفاوتی دارد)

بیشتر بخوانیم : علت سیاه شدن رنگ تلویزیون

تنظیم رنگ در تلویزیون ال جی

به منظور تنظیم رنگ تلویزیون ال جی در گوشه پایین صفحه ، تنظیمات را انتخاب کنید. برای شخصی سازی تنظیمات به منوی Picture Mode بروید. و تنظیمات نور پس زمینه ، کنتراست ، روشنایی و وضوح را مطابق میل خود تغییر دهید. به جز گزینه های Backlight و Brightness دو گزینه به عنوان Contrast و Shrapness وجود دارد که کنتراست به معنی تفاوت درخشندگی رنگ‌ ها در اشیا موجود در تصویر است که در حالت استاندارد بر روی ۸۰ تا ۹۵ قرار دارد و همچنین گزینه Shrapness که محو بودن اشیا در تصویر را تنظیم می کند که مقدار آن بستگی به سلیقه شما دارد.

تنظیم رنگ در تلویزیون سونی

باز کردن منوی تنظیمات اولین قدم جهت تنظیم رنگ تلویزیون سونی می باشد. پس از آن در منوی تنظیمات  Picture & Display را انتخاب کنید. در این بخش همه موارد ، از تنظیم تصاویر ساده گرفته تا تنظیمات پیکسل به پیکسل برای رنگ، روشنایی و موارد دیگر وجود دارد. در منوی Picture & Display گزینه Picture Adjustments را انتخاب کرده تا منوی مربوط به آن باز شود ، در این منو تنظیمات اصلی تصویر به همراه تنظیمات پیشرفته وجود دارند . در فهرست تنظیمات تصویر می توانید حالت تصویر را  بنا به سلیقه و نیاز خود تغییر دهید . حالت های موجود عبارتند از Vivid ، Standard  ، Custom  ، Cinema Pro ، Home  ،  Sportsو انیمیشن. همچنین تعدادی حالت نیز برای نمایش تصاویر ثابت (عکس) وجود دارد ، از این حالات می توان Photo Vivid ،  Photo Standard و Photo Custom را نام برد. همچنین حالت های  Game  و Graphics نیز مخصوص نمایش بازی و تصاویر گرافیکی در دسترس هستند.

بیشتر بخوانید: خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی

تنظیم رنگ تلویزیون سونی

تصحیح تنظیم رنگ تلویزیون

اگر به هر علتی مثلا دستکاری تنظیمات تصویر توسط کودکان و یا انجام آزمون و خطا توسط خودتان تنظیم رنگ تلویزیون و یا سایر تنظیمات دستگاه دچار بهم ریختگی شده است، می توانید از گزینه بازنشانی یا همان Reset دستگاه استفاده کنید، این گزینه در تمام تلویزیون ها به منظور بازگرداندن تنظیمات به مقادیر استاندارد کارخانه تعبیه شده است. در صورتی که مشکلات رنگ تلویزیون شما منشاء فنی و سخت افزاری دارد جهت دریافت مشاوره و ثبت درخواست تعمیر تلویزیون با کارشناسان مرکز زود کمک تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما در زودکمک در هر ساعت شبانه روز  پاسخگوی شما خواهند بود.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

رقیه رحیمی
1401/08/19-11:07

میخواهم تنظیمات رنگ تلویزیون سام رابهم بگیدمدل 32اینچ منظور روشنایی و درخشندگی و رنگ وضوح ممنون