لپ تاپ های امروزی دارای دوربینی مشابه دوربین سلفی گوشی های موبایل هستند که با عنوان وب کم شناخته می شود. از دوربین لپ تاپ می توان برای عکس و فیلم برداری، برقراری تماس تصویری و... استفاده کرد. برای مثال می توان در ویدیو کنفرانس ها و تماس های ویدیویی شرکت کرد یا در تهیه‌ فیلم‌ های آموزشی از آن ها استفاده نمود. در این مقاله به آموزش فعال کردن دوربین لپ تاپ در ویندوزهای 7، 8، 10، 11 و مک بوک می پردازیم.

فعال کردن وبکم لپ تاپ

فعال سازی دوربین لپ تاپ در ویندوز 11

برای فعال کردن دوربین لپ تاپ در ویندوز 11، به منوی Start و بخش Setting وارد شوید. سپس گزینه Privacy را کلیک کنید. با این کار پنجره‌ ای به نمایش در می آید که در نوار سمت چپ آن، بخشی با عنوان App Permissions مشخص شده است. گزینه‌ Camera را در بین گزینه های موجود انتخاب کنید.

اکنون در صفحه جمله Camera access for this device is On/Off را مشاهده می کنید که نشان می دهد که دسترسی به دوربین در لپتاپ مجاز است یا نه. در صورتی که انتهای جمله مشخص شده باشد که دسترسی به دوربین Off یا خاموش است، برای تغییر آن، روی گزینه Change کلیک کرده و آن را فعال کنید. بدین ترتیب موفق به فعال سازی دوربین لپ تاپ خود می شوید.

💻 علت وجود لکه سیاه در صفحه نمایش لپ تاپ چیست؟ 

فعال کردن دوربین لپ تاپ در ویندوز 10

برای فعال کردن وبکم در ویندوز 10، با استفاده از کلیدهای ترکیبی Win + I به صورت مستقیم وارد پنجره تنظیمات یا همان Settings ویندوز شوید. در ستون سمت چپ از پنجره ای که برای شما باز می شود روی گزینه Privacy کلیک کنید. اکنون از ستون سمت چپ پنجره جدیدی که باز می شود، گزینه Camera را انتخاب کنید. در سمت راست پنجره، سوئیچ روشن کردن وب کم لپ تاپ در زیر گزینه Let apps use my camera hardware  را به سمت راست بکشید تا روشن شود و در وضعیت ON قرار گیرد. سپس به پایین همین صفحه رفته و برنامه دسترسی به دوربین را نیز فعال کنید. حالا به منوی Start رفته و برنامه Camera را اجرا کنید. خواهید دید که تصویر شما بر روی نمایشگر لپ تاپ ظاهر می شود.

مشاوره آنلاین زودکمک

💻 علت ایجاد خط سبز رنگ روی صفحه لپ تاپ چیست؟

فعال سازی دوربین لپ تاپ در ویندوز های 7 و 8

برای فعال کردن دوربین لپ تاپ در ویندوز 7 و 8، ابتدا در بخش جستجوی منوی Start، گزینه Webcam را جستجو کنید. در لیست باز شده گزینه Camera یا  Webcam را انتخاب کنید. سپس به Control Panel بروید و Hardware and Sound را انتخاب کنید. به بخش Device Manager بروید و روی Imaging Devices کلیک کنید تا وبکم لپ تاپ شما فعال شود.

فعال کردن دوربین مک بوک

برای فعال کردن وبکم مک بوک ابتدا برنامه FaceTime را باز کرده و در تب Video، نوع ورودی تصویر خود را انتخاب کنید. سپس برای تنظیمات میکروفون، مسیر System Preferences> Sound را اجرا کنید. در ادامه فعال سازی دوربین مک بوک، از بخش Select Device for Sound Input لیست میکروفون های موجود را ببینید. میکروفون مورد نظرتان را انتخاب کنید تا دوربین و میکروفون فعال شده و بتوانید از این قابلیت ها استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران