فیلتر هوای کولر گازی از مهم ترین و جزئی ترین قطعات در داخل پنل این دستگاه است که نقش بسیار مهمی در عملکرد صحیح اسپلیت دارد. فیلتر هوای این دستگاه کار تصفیه ذرات معلق در هوا را بر عهده دارد و از ورود گرد و غبار به محیط داخلی جلوگیری می نماید. با توجه به میزان استفاده ی شما از کولر گازی، می بایست به نظافت فیلتر هوای کولر گازی پرداخت و در صورت لزوم به خارج کردن فیلتر کولر گازی برای تعویض آن توجه داشت. در ادامه به صورت تخصصی این موارد را با یکدیگر مورد بررسی قرار می دهیم اما اگر شما آچار به دست نیستید می توانید با تکنسین های تعمیر کولر گازی زودکمک تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی نمایند.

نظافت فیلتر هوای کولر گازی

نظافت فیلتر هوای کولر گازی

فیلتر هوا کولرگازی یکی از قطعات مصرفی موجود در داخل پنل کولر گازی می باشد که طول عمر آن به عواملی چون: میزان گرد و غبار موجود در آن فضا، میزان استفاده ی شما از اسپلیت، محیط و محلی که دستگاه نصب است، بستگی دارد.

دلایل خارج کردن و نظافت فیلتر هوای کولرگازی

  • صرفه جویی در هزینه ها

  • افزایش راندمان کولرگازی

  • جلوگیری از خرابی کولرگازی

  • افزایش کیفیت هوا

در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم.

صرفه جویی در هزینه ها

تمیز کردن فیلتر کولرگازی می تواند به صرفه جویی در هزینه های مربوط به سرویس و تعمیر  و همچنین قبض برق کولرگازی کمک بسیاری نماید. فیلتر کثیف می تواند باعث افزایش مصرف انرژی کولرگازی شود. بنابراین، تمیز کردن فیلتر می تواند به کاهش مصرف برق کولرگازی کمک کند.

افزایش راندمان کولرگازی

زمانی که فیلتر هوای کولر گازی کثیف می شود، ممکن است راندمان کولر گازی کاهش یابد و کولرگازی به خوبی کار نکند. فیلتر کثیف می تواند باعث کاهش قدرت هوای خروجی از دریچه شود. بنابراین، تمیز کردن فیلتر می تواند به افزایش قدرت خروجی هوا و بهبود عملکرد کولرگازی کمک کند.

جلوگیری از خرابی کولرگازی

فیلتر کثیف می تواند باعث ایجاد فشار بیش از حد بر روی کمپرسور دستگاه شود. این اقدام به افزایش عمر مفید دستگاه شما و همچنین افزایش میزان باد خروجی از کولر گازی شما کمک ویژه ای می نماید.

مشاوره آنلاین زودکمکچگونه مصرف برق کولر گازی را کم کنیم؟

افزایش کیفیت هوا

فیلتر کولر گازی به جذب ذرات کوچک همانند گرد و غبار، گرده ها، موی حیوانات خانگی و حتی میکروب ها کمک می کند. سطح این فیلتر ها که ساختاری متخلل را تشکیل می دهد، اجازه عبور ذرات کوچک و بزرگ را نمی دهد و آلاینده های هوا و همچنین عوامل آلرژی زا را به خود جذب می نماید. بنابراین، نظافت فیلتر هوای کولر گازی می تواند به افزایش کیفیت هوا و سلامت شما کمک کند.

نحوه خارج کردن و نظافت فیلتر هوای کولر گازی

برای تمیز کردن فیلتر کولرگازی، باید مراحل زیر را طی نمایید.

نظافت فیلتر هوای کولر گازی به صورت خلاصه:

  • خاموش کردن کولرگازی

  • باز کردن پنل کولرگازی

  • خارج کردن فیلتر هوا

  • تمیز کردن فیلتر

  • شستن فیلتر

خاموش کردن کولرگازی

ابتدا باید دستگاه خود را قبل از تمیز کردن فیلتر هوای کولرگازی، برای جلوگیری از حوادث ناخواسته خاموش کنید.

مشاوره آنلاین زودکمکچرا فیوز برق کولر گازی می‌ پرد؟

باز کردن پنل کولرگازی

پنل جلویی کولر گازی را باز نمایید.

خارج کردن فیلتر هوا

فیلتر هوا را پیدا کنید و آن را از دستگاه بیرون بیاورید.

تمیز کردن فیلتر

فیلتر را با استفاده از جاروبرقی یا برس تمیز نمایید تا گرد و غبار و ذرات بزرگ از آن جدا شوند.

شستن فیلتر

اگر فیلتر کثیف است، آن را با آب سرد بشویید. فیلتر را به خوبی خشک نمایید. اگر نیاز به تعویض داشت آن را تعویض نمایید. فیلتر را در جای خود قرار دهید.

مشاوره آنلاین زودکمکچرا کولر گازی چکه می کند؟ را اینجا مطالعه نمایید.

سوالات متداول

نظافت فیلتر کولرگازی کار پیچیده ای است؟

نظافت فیلتر هوای کولر گازی کار بسیار ساده ای است که زمان کوتاهی را  از شما میگیرد اما در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه های مربوط به سرویس و تعمیر کولرگازی می شود.

آیا در منزل می توان فیلتر کولر گازی را تعویض کرد؟

در صورت آشنا بودن با کولر گازی، و آچار به دست بودن می توان فیلتر را عوض و تمیز کرد اما بهترین راه، کمک از تجربه افراد متخصص برای تمیز کردن فیلتر هوای کولر گازی است.

زمان مناسب برای نظافت فیلتر کولر گازی چه زمانی است؟

زمان تعویض و نصب فیلتر هوا کولر گازی، بر اساس میزان زمان استفاده از اسپلیت و نوع هوای محیطی که دستگاه نصب است، متفاوت می باشد.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران