تعمیر تلویزیون LED، وقتی تصویر صفحه نمایش دچار خرابی می شود یا مشکلی در عملکرد دستگاه پیش می آید، به ضروری ترین کار تبدیل می شود. اگرچه تلویزیون‌های LED ویژگی های زیادی دارند و در مصرف برق صرفه ‌جویی می‌کنند، اما به مشکلات فنی زیادی نیز دچار می‌ شوند. گاهی اوقات این مشکلات، توسط خود کاربر قابل حل است اما گاهی مشکلات جدی هستند و نیاز است آنها را برای تعمیرات تلویزیون ال ای دی، به متخصصان یا مراکز معتبر بسپارید. در این مقاله درباره رایج ترین مشکلات تلویزیون های ال ای دی و برطرف کردن آنها و همچنین نحوه تعمیر تلویزیون LED شرح داده شده است.

ثبت درخواست تعمیر محصولات کونیکا مینولتا

برای تعمیر تلویزیون LED به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر تلویزیون LED را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل صوتی و تصویری هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، تلویزیون LED خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات صوتی تصویری، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست تعمير تلویزیون LED

نحوه تعمیر تلویزیون LED

تلویزیون های جدید، مدل‌ های مختلفی دارند اما اخیرا  تلویزیون های LED ، بیشتر از مدل های دیگر، مورد پسند مشتریان قرار گرفته اند. تعمیرات تلویزیون ال ای دی، بستگی به شرکت تولیدکننده تلویزیون و مدل آن دارد. چون تلویزیون ‌های شرکت ‌های مختلف، مدل‌ ها و سری ‌های متنوعی دارند که هر کدام بسته به شدت خرابی، راه‌ حل‌ ها و تعمیرات مخصوص به خود را نیاز دارند. شکستگی پنل LED، صدا داشتن تلویزیون بدون تصویر، قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون، به‌ هم ریختگی رنگ ‌های تصویر، خاموشی ناگهانی تلویزیون LED، قطعی ناگهانی صدای تلویزیون LED، پرش تصویر در تلویزیون LED، کم‌ نور بودن یا پر نور بودن قسمتی از تصویر و ترکیب شدن یا مبهم بودن رنگ‌ های تصویر از مشکلات رایجی هستند که به تعمیر تلویزیون LED می انجامند.

 

تعمیر تلویزیون LED

تعمیر تلویزیون LED، وقتی تصویر صفحه نمایش دچار خرابی می شود یا مشکلی در عملکرد دستگاه پیش می آید، به ضروری ترین کار تبدیل می شود.

شکستگی پنل LED

شکستگی پنل LED به دلایل مختلفی از جمله سقوط از روی میز یا رها شدن از دست هنگام جا به جایی و فشار بیش از اندازه ‌ای که ممکن است ‌هنگام تمیز کردن به آن وارد شود، اتفاق می افتد. متاسفانه هیچ روشی برای تعمیر پنل تلویزیون وجود ندارد و راه حل تعمیر تلویزیون، تعویض پنل شکسته است، اما این کار صرفه اقتصادی ندارد. چون پنل تلویزیون، اصلی ترین قطعه این دستگاه است و تقریبا دو سوم قیمت تلویزیون، به دلیل وجود پنل است. بنابراین، بهترین راه جلوگیری از ایجاد مشکل برای پنل و تعمیر تلویزیون LED در این شرایط، مراقبت درست از تلویزیون است.

 

 


صدا داشتن تلویزیون بدون تصویر

تصویر نداشتن تلویزیون یکی از مشکلات رایج کاربران و دلیل تعمیر تلویزیون LED است که می‌تواند به معنای خرابی بک لایت باشد. همچنین اگر تلویزیون نور پس زمینه داشته باشد اما تصویر اصلی، به رنگ تیره دیده شود، به احتمال زیاد، برد تیکان آن خراب است. برد تیکان وظیفه ارسال تصویر به پنل تلویزیون و ایجاد هماهنگی میان تصویر و سایز پنل را بر عهده دارد. در صورتی که به برد تیکان، آب و رطوبت نرسیده باشد تعمیر می‌شود. خرابی برد پاور باشد. چون برد، ولتاژ مورد نیاز بک لایت تلویزیون را تامین می‌کند و اگر قسمت خروجی بک لایت آسیب دیده باشد تصویر تلویزیون قطع می شود. در این شرایط، بهتر است برای تعمیرات تلویزیون ال ای دی، از متخصصان کمک بگیرید.

 

صدا داشتن تلویزیون بدون تصویر

 


قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون، معمولا به خرابی بک لایت مربوط می شود. این مشکل بیشتر برای تلویزیون‌ های LED که ۴۷ اینچ یا بیشتر هستند، اتفاق می افتد. علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون، خراب شدن بعضی از لامپ‌ های LED درون آن است. در صورت بروز این مشکل، تلویزیون به ‌صورت خودکار، حالت پروتکت یا محافظت از تلویزیون را فعال می‌ کند. معمولا این مورد از تعمیر تلویزیون LED، با تعمیر بک لایت یا تعویض آن حل می شود. بهم خوردن آنتن تلویزیون نیز، علت دیگری برای بروز این ایراد است.

برای تعمیر تلویزیون LED و حل این مشکل، می توانید به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و در قسمت پشتیبانی، تست تصویر را انتخاب کنید. اگر در تست تصویر مشکلی پیدا نشد، آنتن تلویزیون را بررسی کنید. گاهی خرابی کابل‌ HDMI و AV نیز می‌ توانند علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون باشند. بنابراین بهتر است آنها را بررسی کنید.

 

 


به‌ هم ریختگی رنگ ‌های تصویر تلویزیون

ایراد در رنگ تصویر، یکی از رایج ترین مشکلات تلویزیون است که گاهی منجر به تعمیر تلویزیون LED می شود. این ایراد ممکن است به شکل‌ های مختلفی از جمله پخش شدن رنگ در صفحه نمایش، به ‌وجود آمدن خطوط افقی یا عمودی در LED و بهم ریختگی رنگ یا از بین رفتن یکی از رنگ ‌های اصلی تصویر، دیده شود. حل مشکل بهم ریختگی رنگ ‌های تصویر، مقداری پیچیده است و مشکل آن ممکن است به بک لایت، منبع تغذیه، برد اصلی، برد اینوِرتور یا برد کنترلر مربوط شود. بهترین کار در شرایطی که تلویزیون شما دچار بهم ریختگی رنگ های تصویر شده است، سپردن آن به متخصصان و مراکز تعمیرات تلویزیون ال ای دی است.

 

به‌ هم ریختگی رنگ ‌های تصویر تلویزیون

 


خاموشی ناگهانی تلویزیون LED

عمده ترین دلیل خاموشی ناگهانی و تعمیر تلویزیون LED می‌تواند به دلیل خرابی برد اصلی یا خرابی برد پاور تلویزیون باشد. این مشکل، معمولاً بر اثر فرسودگی قطعات تلویزیون رخ می‌دهد و تنها راه حل آن، تعویض قطعات خراب است. بررسی کابل HDMI بسیار مهم است چون تقلبی بودن آن، به برد دستگاه آسیب می زند. بنابراین لازم است از کابل HDMI اورجینال و اصلی استفاده کنید. همچنین اثر نوسانات برق، سوختن آی‌ سی برد پاور، خرابی در مدار استندبای و اتصال فلش ویروسی به دستگاه نیز می توانند از دلایل خاموشی ناگهانی تلویزیون LED باشند.


قطعی ناگهانی صدای تلویزیون LED

منشا قطعی ناگهانی صدای تلویزیون LED معمولا ایراد در بلندگوی تلویزیون است که با تعویض آن، برطرف می‌شود. ایراد در برد اصلی دستگاه نیز می ‌توان علت بروز این مشکل باشد که با تعمیر یا تعویض آن، مشکل دستگاه برطرف می شود. همچنین، اتصال صحیح کابل HDMI ، وصل بودن صحیح هدفون و رسیور به تلویزیون و تنظیمات صدا نیز باید چک شوند. برای یافتن علت قطعی ناگهانی صدای تلویزیون، باید کابل‌ های صوتی را نیز از نظر سلامت و آسیب دیدگی چک کنید. در صورتی که همچنان مشکل برقرار بود، باید برای تعمیر تلویزیون LED اقدام کنید و آن را به یک مرکز معتبر بسپارید.

 

قطعی ناگهانی صدای تلویزیون LED

 


پرش تصویر در تلویزیون LED

اگر تصویر تلویزیون شما، به‌ طور مداوم دچار پرش می شود، احتمالاً مین برد یا پنل آن آسیب دیده است. بروز مشکل در پاور و ضعیف شدن لامپ‌های LED نیز از سایر علت های پرش تصویر تلویزیون هستند. برای یافتن علت پرش تصویر و تعمیر تلویزیون LED، این موارد باید بررسی شوند.

 

 


کم‌ نور بودن یا پر نور بودن قسمتی از تصویر LED

یکی دیگر از مشکلات رایجی که ممکن است به تعمیر تلویزیون LED منجر شود، کم‌ نور بودن یا پر نور بودن قسمتی از تصویر است. این ایراد، معمولاً به دلیل خرابی بک لایت و برخورد TFT به مانیتور دستگاه پیش می آید. تعمیر یا تعویض بک لایت تلویزیون و تعویض پنل از جمله راهکارهای تعمیرات تلویزیون ال ای دی، در این شرایط هستند.

 

کم‌ نور بودن یا پر نور بودن قسمتی از تصویر LED

 


ترکیب شدن یا مبهم بودن رنگ‌ های تصویر LED

اگر هنگام تماشای تلویزیون، رنگ‌ ها بهم بریزند، دو رنگ متفاوت در هم ترکیب شوند و یک رنگ دیده شوند یا نوشته‌های تصویر به‌ صورت مبهم یا هاشور زده نمایش داده شوند، باید فورا برای تعمیر تلویزیون LED خود اقدام کنید. چون در این شرایط، به احتمال زیاد پنل تلویزیون شما آسیب دیده است و باید تعویض شود.

نظر خود را بنویسید