تعمیر دستگاه کپی دغدغه های زیادی برای کاربران به همراه دارد؛ از هزینه تعمیرات دستگاه کپی گرفته تا لزوم استفاده از قطعه اورجینال و تنظیمات درست و ... . زودکمک کنار شماست تا هرگونه ایراد موجود در دستگاه کپی تان را در اولین فرصت و با بهترین کیفیت برطرف کند. تمامی مشکلات دستگاه فتوکپی در مجموعه تخصصی زودکمک رفع شده و تعمیرات کپی در این مرکز، توسط تیمی متعهد و مجرب و با استفاده از جدیدترین ابزار و تجهیزات روز دنیا انجام می شود. تعمیرکاران دستگاه کپی در زودکمک ضمن عیب یابی دقیق و اصولی، منشأ مشکل را پیدا کرده و با ترمیم یا تعویض قطعه آسیب دیده، آن را برطرف می کنند. برای اطلاع از دیگر خدمات تعمیر دستگاه کپی در زودکمک و نحوه دریافت آنها ادامه مطلب را دنبال کنید.

ثبت سفارش آنلاین تعمیر دستگاه کپی

برای تعمیر دستگاه کپی به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر دستگاه کپی را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، دستگاه کپی خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات ماشین های اداری، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

 

ثبت در خواست تعمیرات دستگاه کپی

اگر می خواهید تنها در چند ثانیه درخواست تعمیر دستگاه فتوکپی را به صورت آنلاین ثبت کرده و در اسرع وقت خدمات مورد نظرتان را دریافت کنید،  زودکمک در خدمت شماست. سامانه جامع زودکمک امکان ثبت درخواست تعمیرات دستگاه کپی را به ساده ترین شکل فراهم کرده است. روی لینک ثبت درخواست تعمیرات کلیک کرده و از طریق فیلدهای ایجاد شده، مدل، برند و نوع دستگاه را انتخاب کنید. در بخش توضیحات، مشکلات موجود را اضافه کرده و دکمه ثبت را بزنید. حالا باید منتظر تماس تیم اجرایی زودکمک و دریافت خدمات تعمیر دستگاه کپی باشید.

 

 

تعمیر دستگاه کپی

 

خدمات تعمیر دستگاه کپی

مهم ترین خدماتی که زودکمک برای تعمیر دستگاه کپی به دارندگان مدل ها و برندهای مختلف این محصول ارائه می دهد، شامل ترمیم و تعویض قطعات است. البته ممکن است مشکل بسیار سطحی تر بوده و با اقداماتی همچون شارژ کارتریج و پاکسازی قطعات برطرف گردد. اقداماتی مثل تعمیر کاغذکش، تعمیر و تعویض فیوزینگ، ترمیم کارتریج آسیب دیده، تعویض هد، تمیز کردن و تعویض درام، تعمیر داکتر بلید، ترمیم وایپر بلید، تعمیر مین برد، تعمیرات برد پاور، ترمیم تخصصی اپتیک، تعمیرات سنسور، تعویض خازن های معیوب، شارژ کارتریج، ترمیم لیزر، تعمیرات تخصصی یونیت ها، تعویض دولوپر و ... هم دیگر خدمات تعمیر دستگاه کپی هستند. در مورد دستگاه هایی که کارتریج یکبار مصرف دارند، عملیات تعویض کارتریج هم توسط تیم مجرب و متعهد زودکمک انجام می شود.


تعمیر کاغذکش کپی

گاهی کاغذ به دستگاه فتوکپی وارد نشده و گیر می کند و یا اینکه علی رغم پایان یافتن عملیات چاپ، برگه بیرون نمی آید. این علائم، معمولا نشان دهنده خرابی یا شکستن قطعه ای به نام کاغذکش هستند. گیر کردن کاغذ در خروجی و ورودی دستگاه یا فیدر مرحله 1، هشداری هستند تا هرچه زودتر اقدام به تعمیر کاغذکش کپی کنید. پیکاپ رولر البته یک بخش دیگر تحت عنوان بلت کاغذ کش هم دارد که گاهی برگه در زیر آن گیر می کند. همچنین باید حواستان به صدای ناهنجار هنگام کشیدن کاغذ، چروک و کرکره ای شدن برگه در ADF، سرعت کم حرکت برگه در فیدر کاغذ کش و باز شدن درب ADF هم باشد. بهتر است در صورت مشاهده هریک از این موارد، با تیم تعمیرات دستگاه کپی مشورت کنید.

 

 


تعمیر و تعویض فیوزینگ دستگاه فتوکپی

به عنوان یک کاربر، احتمالا با ماهیت فیوزینگ آشنایی چندانی ندارید. این قطعه حرارت مورد نیاز برای چسبیدن تونر روی برگه را فراهم می کند و خرابی آن، باعث کاهش کیفیت چاپ می شود. اگر به تازگی کارتریج کپی دستگاه کپی را شارژ کرده و از سالم بودن این قطعه مطمئن هستید، اما کیفیت چاپ آن به شکل محسوس کاهش پیدا کرده است، احتمالا فیوزینگ به درستی کار نمی کند. بهتر است هرچه زودتر درخواست تعمیرات دستگاه کپی را در سامانه زودکمک ثبت کنید. البته فیوزینگ معمولا قابل ترمیم نیست و باید تعویض شود.

تعمیر فتوکپی در محل


تعمیر مین برد دستگاه کپی

یکی دیگر از اقداماتی که ممکن است در طول روند تعمیر دستگاه کپی نیاز به انجام دادن آن باشد، تعمیر مین برد است. برای این منظور باید اول اجزای آسیب دیده مین برد، بررسی شده و ترمیم یا تعویض گردند. اگر برد سوخته باشد، امکان تعمیر مین برد دستگاه کپی وجود ندارد. در این صورت تیم تعمیرات فتوکپی زودکمک، برد را با نمونه جدید و البته اورجینال، جایگزین می کنند. البته تلاش همکاران ما این است که ضمن تعویض قطعاتی همچون مقاومت ها، خازن ها، ترانزیستورها و ... از تعویض برد جلوگیری کنند.

 

 


شارژ و تعویض کارتریج فتوکپی

دستگاه های کپی یا کارتریج قابل شارژ دارند و یا به کارتریج های یک بار مصرف مجهز هستند. در حالت اول، می توان چندبار اقدام به شارژ کارتریج فتوکپی کرد. اما در دستگاه هایی که کارتریج یکبار مصرف دارند، باید این قطعه را تعویض کرد. تیم تعمیر دستگاه کپی زودکمک، برای شارژ و تعویض کارتریج فتوکپی در خدمت شما هستند. در صورت نیاز به شارژ کارتریج، همکاران ما از بهترین و با کیفیت ترین مواد مصرفی استفاده می کنند. کارتریج جدید هم حتما اورجینال است و عملکردی درست و بی نقص در دستگاه دارد.


تعمیر برد پاور دستگاه کپی

یکی از اصلی ترین قطعات در دستگاه فتوکپی، برد پاور است. این قطعه، تامین برق قطعات مختلف دستگاه را بر عهده دارد و در واقع، منبع اصلی انرژی دستگاه فتوکپی محسوب می شود. دستگاه های فتوکپی حجم کاری بیشتری دارند و طبیعی است که انرژی بیشتری هم احتیاج دارند. به همین دلیل، این قطعه در دستگاه کپی اهمیت بسیاری دارد. برد پاور دستگاه کپی با برق مرتبط است و جریان برق را به انرژی مورد نیاز دستگاه کپی تبدیل می کند. بر همین اساس، نوسانات برق شهری می توانند تاثیرات جدی بر عملکرد برد پاور دستگاه فتوکپی بگذارند. از طرف دیگر، وقتی شما بیش از ظرفیت دستگاه کپی خود، از آن استفاده کنید، برد پاور اولین قطعه ای است که تحت فشار قرار می گیرد. چون در شرایط کار زیاد، این دستگاه انرژی بیشتری می خواهد و برد مجبور است بیشتر کار کند. در نهایت، به این قطعه فشار زیادی وارد می شود و به مرور از کار می افتد. بنابراین لازم است که در هنگام مواجه شدن با مشکل در دستگاه کپی، برای بررسی و تعمیر تخصصی برد پاور فتوکپی خود اقدام کنید و از تشدید این مشکل جلوگیری کنید.

 

تعمیر برد پاور دستگاه کپی

 


تعمیر درام دستگاه کپی

اهمیت زیاد درام در دستگاه کپی به این دلیل است که در کیفیت چاپ اسناد و تصاویر، نقش مهمی را بر عهده دارد. درام دستگاه کپی دارای یک تیغه پاک‌کننده است که تونرهای اضافی را از روی کاغذ و کمربند انتقال، پاک می کند و مسئول انتقال تصویر بر روی کاغذ است. بسیاری از خطوط ناهنجاری که در برگه ‌های چاپ شده مشاهده می کنید، به دلیل خراب شدن این قطعه، اتفاق می افتد. به دنبال این مشکل، خروجی دستگاه بی استفاده خواهد بود. با افت کیفیت درام، تصمیم برای تعمیر، تعویض یا تمیز کردن آن با تعمیرکار و تکنسین است. معمولا به علت ساختار ساده و قیمت نسبتا پایین درام، زمانی که این قطعه دچار نقص فنی می شود، تعویض آن به صرفه تر، ساده تر و سریع تر است. برای پیشگیری از خراب شدن درام، آن را از ضربه و فشار حفظ کنید و همیشه تمیز نگه دارید. همچنین آن را به مدت طولانی در زیر نور خورشید نگه ندارید.

 

 


روش عیب یابی دستگاه فتوکپی

تیم تعمیرات کپی در زودکمک بر این باورند که عیب یابی درست دستگاه فتوکپی، نصف راه تعمیرات دستگاه است. آنها با استفاده از تجهیزات مخصوص و نیز بر پایه متدهای مدرن، دستگاه فتوکپی را عیب یابی می کنند تا فرایند تعمیر به درستی و به شکل کامل انجام شود. بخشی از مرحله عیب یابی دستگاه فتوکپی با تحلیل ارورها انجام می شود.

به این ترتیب که تکنسین تعمیر دستگاه کپی، ضمن توجه به مفهوم کد خطای صادر شده، ایراد دستگاه را شناسایی و برطرف می کند. گاهی باید به علائم توجه کرد؛ مثلا کمرنگ شدن کپی می توان به معنی کاهش سطح جوهر، خرابی فیوزینگ، آلودگی درام و مواردی از این دست باشد. گاهی هم برای عیب یابی کپی، نیاز به تست برخی قسمت ها با استفاده از ابزارهای ویژه است.

 

تعمیر درام دستگاه کپی

 


تعمیر دستگاه کپی در محل

زودکمک برای تعمیر دستگاه کپی در محل هم آماده است. اگر دستگاه فتوکپی شما از انواع صنعتی بوده و جابجایی آن دشوار است و یا به دلیل مشغله و ... امکان مراجعه حضوری به مرکز تعمیرات را ندارید، سفیران زودکمک به آدرس شما می آیند. همکاران ما با به همراه داشتن تجهیزات مورد نیاز، به آدرسی که ارائه می دهید مراجعه کرده و ضمن عیب یابی دقیق، قطعات آسیب دیده را ترمیم یا تعویض می کنند. برای دریافت خدمات تعمیر کپی در محل، وارد سایت زودکمک شده، درخواست تعمیرات را ثبت نموده و منتظر بمانید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.


مشاوره رایگان تعمیر دستگاه کپی

برای دریافت مشاوره رایگان تعمیر دستگاه کپی در وب سایت رسمی زودکمک ثبت نام کنید. کاربران سامانه جامع زودکمک می توانند مشکلات دستگاه فتوکپی خود را با کارشناسان ما در میان بگذارند. همکاران ما به صورت آنلاین به سوالات این عزیزان پاسخ داده و آنها را در جهت رفع ایراد دستگاه راهنمایی می کنند. مشاوره رایگان تعمیرات دستگاه کپی در زودکمک به شما این امکان را می دهد که پیش از صرف هزینه برای ترمیم دستگاه، تا حد امکان مشکل را با راهکارهای ساده تر برطرف کنید. در صورت جدی بودن مشکل و نیاز به تعمیرات لازم است دستگاه فتوکپی توسط کارشناس عیب یابی شود.

 

 


هزینه تعمیرات دستگاه کپی چه قدر است ؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید دید که دستگاه کپی چقدر و به چه شکلی آسیب دیده است. در مجموعه زودکمک، تکنسین پس از بررسی و عیب یابی دقیق، هزینه تعمیرات دستگاه کپی را به صورت تقریبی برآورد می کند. این برآورد اولیه بر اساس اقداماتی است که باید برای رفع مشکلات دستگاه انجام شوند.

اگر در حین تعمیرات، تعمیرکاردستگاه کپی متوجه شود که نیاز به تعویض قطعه است، این مسئله با صاحب دستگاه درمیان گذاشته می شود. اگر کاربر رضایت داشت، قطعه مورد نظر تعویض شده و قیمت آن نیز به هزینه نهایی تعمیر دستگاه کپی اضافه می شود. با توجه به اصل بودن قطعات یدکی در واحدهای تخصصی زودکمک، در این شرایط هزینه تعمیرات فتوکپی بیشتر از برآورد اولیه می باشد.

 

نمایندگی تعمیرات کپی

 


خدمات تعمیر دستگاه کپی

 • تعمیر کاغذکش دستگاه کپی
 • تعمیر و تعویض فیوزینگ فتوکپی
 • ترمیم کارتریج آسیب دیده
 • تعویض هد دستگاه فتوکپی
 • تمیز کردن و تعویض درام
 • تعمیر داکتر بلید فتوکپی
 • ترمیم وایپر بلید
 • تعمیر مین برد دستگاه کپی
 • تعمیرات برد پاور دستگاه کپی
 • ترمیم تخصصی اپتیک
 • تعمیرات سنسور فتوکپی
 • تعویض خازن های معیوب
 • شارژ و تعویض کارتریج فتوکپی
 • ترمیم لیزر دستگاه کپی
 • تعمیرات تخصصی یونیت ها
 • تعویض دولوپر دستگاه کپی

 

چطور می توان از خدمت تعمیرکار سیار ماشین های اداری زودکمک استفاده کرد؟

تعمیرکار سیار ماشین های اداری زودکمک، خدمات تخصصی تعمیرات ماشین های اداری در تهران و کرج را به کاربران ارائه می دهد. برای دریافت این سرویس، درخواست تعمیر ماشین های اداری را از طریق سایت و یا اپلیکیشن زودکمک، ثبت کنید. همکاران ما برای انجام هماهنگی های لازم، با شما تماس می گیرند.

 


 

نظر خود را بنویسید