برد یکی از اصلی ترین قطعات تمام دستگاه های الکترونیکی است که وظیفه کنترل تمام بخش های سیستم را بر عهده دارد. در واقع مادربردی که در کامپیوترها استفاده می شود و وظیفه مدیریت تمام قطعات از پردازنده گرفته تا رم و کارت گرافیک را بر عهده دارد، با ظاهر و شکل کوچک تری در گوشی های شیائومی به کار می رود و وظایف یکسانی دارد. هر زمانی که با خرابی گوشی شیائومی مواجه شدید، پای برد موبایل شیائومی در میان است. بردها دارای قطعات بسیار ریز و حساسی هستند و به همین خاطر باید با حساسیت خاصی به تعمیر برد موبایل شیائومی پرداخت. در ادامه به بررسی قطعات مختلف برد موبایل و سپس تعمیر آن ها خواهیم پرداخت.

ثبت درخواست تعمير برد موبایل شیائومی

برای تعمیر برد موبایل شیائومی به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر برد گوشی شیائومی را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، برد موبایل شیائومی خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

برد موبایل شیائومی چه وظیفه ای دارد و چگونه کار می کند؟

همانطور که گفته شد، برد موبایل شیائومی وظیفه هماهنگی بین تمام قطعات ریز و درشت گوشی را بر عهده دارد و باعث می شود این قطعات در قالب یک سیستم کنار یکدیگر کار کنند. مقاومت، دیود، خازن، سیم پیچ و ترانزیستور از جمله مهم ترین قطعات یک برد موبایل هستند. مقاومت وظیفه دارد جریان برق را به سایر قطعات پخش کند. دیود وظیفه دارد ولتاژهای ورودی را در یک مقدار ثابتی حفظ کند. خازن، منبع تغذیه ولتاژ است و اگر از کار بیفتد، تنها راهکار تعویض ان است. سیم پیچ وظیفه محافظت از ولتاژ را بر عهده دارد و در صورت خرابی، جلوی روشن شدن گوشی را می گیرد. ترانزیستور نیز موظف به کنترل کردن ولتاژ ورودی به برد است. تعمیر هر یک از این قطعات به مهارت بالا و ابزارآلات مخصوصی نیاز دارد؛ زیرا با یک اشتباه کوچک، دیگر قطعات نیز آسیب خواهند دید.

 

تعمیر برد موبایل شیائومی

 


علائم خرابی و تعمیر برد موبایل شیائومی

اما خرابی یا سوختن برد موبایل شیائومی چه علائمی دارد و از کجا بفهمیم که مشکل از برد است؟ به محض اینکه با هر یک از علائم زیر مواجه شدید، فوراً به نمایندگی تعمیر موبایل مراجعه کنید و جلوی بروز مشکلات بزرگ تر را بگیرید.

  • در اکثر موارد گوشی شما هنگ می کند و به یک باره ریستارت می شود
  • گوشی شما به طور کامل خاموش شده و روشن نمی شود
  • گوشی به صورت پیاپی خاموش و روشن می شود
  • هنگام روشن شدن گوشی روی صفحه لوگو هنگ می کند
  • گوشی روشن می شود، ولی نمایشگر آن روشن نمی شود
  • دوربین گوشی از کار می افتد
  • اسپیکر گوشی از کار می افتد
  • میکروفون گوشی از کار می افتد
  • بعد از روشن شدن گوشی، پیغام Encrypt Unsuccsessful  روی صفحه ظاهر می شود
  • بعد از روشن شدن گوشی، پیغام Internal Storage Damaged  روی صفحه ظاهر می شود

دلایل خرابی برد موبایل شیائومی

دلایل مختلفی می تواند باعث خرابی برد موبایل شیائومی شود. و وقتی هم که برد گوشی خراب شود، مستقیماً روی عملکرد گوشی تأثیرگذار خواهد بود. یکی از این دلایل حرارت زیاد است، حرارت قاتل لوازم الکترونیکی است و وقتی که بیش از حد گوشی در معرض گرما قرار بگیرد، احتمال سوختن برد آن وجود دارد. خرابی باتری و استفاده از یک باتری غیر اورجینال، آب خوردگی و ورود آب به قطعات زیر قاب گوشی و همینطور ضربه خوردن گوشی از دیگر دلایل خرابی گوشی شیائومی و سوختن برد آن هستند.

1- گرما و حرارت زیاد

حرارت بیش از حد می تواند قاتل هر دستگاه الکترونیکی باشد و منجر به سوختن برد موبایل شیائومی شود. بیش از حد در معرض نور خورشید قرار گرفتن، انجام فعالیت های سنگین برای مدت طولانی و یا ایجاد مشکلات برقی حرارت زیادی را در داخل قاب گوشی به وجود می آورند و می تواند باعث سوختن برد گوشی شود.

2- خرابی باتری و استفاده از باتری غیر اورجینال

برد موبایل شیائومی، ولتاژ ورودی به قطعات مختلف را کنترل می کند. اگر یک باتری خراب شود و یا از باتری های غیر اورجینال بی کیفیت استفاده شود، ولتاژ صحیحی به برد منتقل نمی شود و در نتیجه آی سی و دیگر قطعات برد را خراب می کند. حتماً از سلامت باتری گوشی خود مطمئن باشید و اگر می خواهید باتری گوشی خود را تعویض کنید، حتماً به تعمیرگاه های مجاز مراجعه کنید.

3- آب خوردگی گوشی

نفوذ چند قطره آب به زیر قاب گوشی کافیست تا منجر به سوختن برد موبایل شیائومی شود. مایعات، عملکرد مدار الکتریکی برد را تحت تأثیر قرار می دهد و در بخش های مختلف آن اتصالی ایجاد می کند. اگر بلافاصله بعد از آب خوردن گوشی، عملیات نجات را شروع نکنید، به احتمال خیلی زیاد برد گوشی شما می سوزد. یکی از موارد شایع که منجر به این اتفاق می شود ولی توسط بسیاری از کاربران به آن اهمیت داده نمی شود، قدم زدن زیر باران است.

4- ضربه خوردن گوشی

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث آسیب دیدن و خرابی برد موبایل شیائومی شود، وارد شدن ضربه به گوشی است. هر ضربه ای که به گوشی وارد شود، حتی اگر آن ضربه کوچکی باشد، می تواند باعث خرابی گوشی شیائومی شود و به برد و اجزای ریز روی آن آسیب بزند.


تعمیر برد گوشی شیائومی در زودکمک

با ثبت درخواست تعمیر برد موبایل شیائومی در سامانه ی تعمیرات زود کمک می توانید، از سریع ترین خدمات تعمیر موبایل بهره مند شوید. پس از ثبت نام در سایت این امکان فراهم شده که از مشاوره ی آنلاین با کارشناسان زود کمک بهره مند شوید.

نظر خود را بنویسید