سرویس کولر آبی، یکی از مهم ترین کارهایی است که هر سال قبل از راه اندازی کولر، برای جلوگیری از بروز مشکل در آن، انجام می شو د. برای همین، دیدن افرادی که در روزهای گرم تابستان، پوشال به دست دارند، طبیعی است؛ چون سرویس کولر آبی در روزهای گرم سال، روی کارکرد درست قطعات کولر و خنک کردن خوب آن، تاثیر مستقیم دارد. بنابراین، قبل از اینکه مشکلات جدی تری اتفاق بیفتند و کار به تعمیر کولر آبی و صرف هزینه های بیشتر بکشد، باید آن را سرویس کنید. آماده سازی کولر آبی مراحلی دارد که حتما باید آنها را با کمک سرویس کار انجام دهید؛ قبل از راه اندازی کولر، از ایمنی و سلامت آن، اطمینان پیدا کنید. در ادامه نکات بیشتری را در مورد نحوه سرویس کولر آبی بررسی می کنیم.

ثبت درخواست تعمیر سرویس کولر آبی

 

برای سرویس کولر آبی به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست سرویس کولر آبی را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، کولر آبی خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات کولر، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست سرویس کولر آبی

مزایای سرویس کولر آبی

هر کدام از وسایلی که استفاده می کنیم، به مرور زمان فرسوده می شوند و عملکردشان پایین می آید. بنابراین باید برای افزایش کارکرد و عمر مفید، آنها را به طور دوره ای سرویس کرد. به همین دلیل سرویس کولر آبی بسیار اهمیت پیدا می کند؛ چون باعث عملکرد بهتر، خنک تر شدن باد کولر و صرفه جویی در مصرف آب و برق می شود.

 

سرویس کولر آبی

قبل از اینکه مشکلات جدی تری اتفاق بیفتند و کار به تعمیر کولر آبی و صرف هزینه های بیشتر بکشد، باید اقدام به سرویس کولر آبی نمایید.

 


بهترین زمان برای سرویس کردن کولر آبی

بهترین زمان آماده سازی کولر آبی، قبل از شروع فصل گرما است. البته در ابتدای فصل بهار هم می توانید دستگاه را سرویس کرده و سلامت قطعات آن را بررسی کنید. اما به طور کلی قبل از آمدن موج شدید گرما باید به سراغ کولر بروید تا اگر مشکل فنی برای کولر پیش آمد، بتوانید آن را برطرف کنید. بعد از سرویس کلی، بهتر است هر دو هفته یک بار، کولر را چک کنید تا دچار پارگی تسمه نشده باشد. برای روغن کاری نیز، هر سه ماه یک بار اقدام کنید.


چگونگی سرویس کولر آبی

برای اجرای عملیات سرویس کولر آبی، قبل از انجام هر کاری، برق کولر را قطع کنید؛ چون بیشترین آسیب های مربوط به برق گرفتگی، در هنگام انجام کارهای تعمیراتی هستند. بنابراین ابتدا برق اصلی کولر را قطع کنید و سپس به انجام ادامه مراحل سرویس کولر آبی بپردازید. اگر کولر فیوز جداگانه دارد، آن را قبل از شروع کار، قطع کنید. در نهایت فازمتر را روی بدنه کولر قرار دهید تا مطمئن شوید جریان برق وجود ندارد.

همچنین هنگام روشن کردن آزمایشی کولر آبی، حداقل یکی از دریچه های آن را باز کنید تا به دستگاه فشار وارد نشود. به افرادی که در داخل خانه هستند، بگویید با دستمال خیس، جلوی دریچه را بگیرند تا به محض روشن شدن کولر، خاک دریچه ها در خانه پخش نشود.

 

چگونگی سرویس کولر آبی

 


تعویض پوشال های کولر آبی

پوشال ها یکی از مهم ترین بخش های کولر آبی هستند که باید هر سال تعویض شوند؛ چون در غیر این صورت، محیط مناسبی برای رشد باکتری ها و قارچ ها فراهم می کنند که در طول زمستان، بین تار و پودهای پوشال رشد می کنند. سپس وقتی در هنگام سرویس کولر آبی، دستگاه روشن می شود و شروع به کار می کند، آب روی پوشال ها جاری می شود و باکتری ها را فعال می کند. همین اتفاق، هوای نامطبوع و بد بو را به فضای خانه می فرستد که می تواند انواع بیماری های تنفسی را در اعضای خانواده ایجاد کند.

 

 


تعویض برزنت های سوراخ شده کولر

پارچه برزنتی در قدرت باد کولر و خنک کنندگی آن، نقش بسیار زیادی دارد. بنابراین، با دیدن سوراخ و پارگی در برزنت، آن را فورا تعویض کنید. سرد نبودن باد کولر یا وزش کم آن، می تواند به همین علت باشد. البته آسیب پارچه برزنت، به این دلیل است که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارد و خیلی زود خراب می شود.


مراحل سرویس کولر

قبل از انجام مراحل سرویس کولر آبی، باید همه قطعات را چک کنید و بعد از آن بقیه مراحل را انجام دهید. البته اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید یا مهارت کافی در این زمینه ندارید، سرویس کولر را به سرویس کار بسپارید. سرویس کامل کولر آبی، شامل مراحل تنظیم شناور برای کنترل آب ورودی به کفی کولر، کنترل پمپ آب و سیستم انتقال آب به پوشال‌ها، بررسی فن و تعویض تسمه کولر در صورت نیاز، روغن کاری یاتاقان، بررسی و روغن کاری دینام، از بین بردن رسوبات، بررسی جعبه تقسیم برق، شستشوی مخزن حلزونی، تنظیم تسمه، تعویض پوشال،  شستشوی بدنه و راه اندازی این دستگاه می شود.

 

مراحل سرویس کولر

 


تنفس هوای پاک با فیلتر تصفیه هوای کولر آبی

استفاده از فیلترهای تصفیه هوای کولر آبی، برای جلوگیری از آلودگی هوا و تولید هوای مطلوب، بسیار کارآمد است. با گذاشتن و کشیدن این فیلتر، تمام آلودگی ها جذب آن می شوند و هوای پاک به داخل کولر هدایت می شود. نصب این صافی روی کولر، بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید آن را انجام دهید.


تعرفه و هزینه های سرویس کولر آبی

هزینه تعمیر کولر و تعرفه خدمات سرویس کولر آبی، به نوع خدماتی که شما دریافت می‌کنید بستگی دارد. هزینه خدماتی مانند شستشو و جرم گیری کولر تا تعویض قطعات مختلف آن با سرویس کامل کولر آبی، متفاوت است. اما به طور میانگین، قیمت تعمیر کولر آبی متغیر است. همچنین اگر قطعه‌ای در کولر نیاز به تعویض داشته باشد، هزینه تعویض قطعه، جدا از اجرت کار، به فاکتور شما افزوده می شود.

نظر خود را بنویسید