تعمیر برد ماشین لباسشویی، در مواقعی که این دستگاه به هر طریقی روشن نمی شود، یکی از مهم ترین کارها برای نجات دادن لباسشویی از این وضعیت است. ماشین لباسشویی شما از هر برندی که باشد، ممکن است با این مشکل مواجه شود. بنابراین، آشنایی با نشانه های خرابی برد این دستگاه، می تواند برای تعمیرات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی بسیار موثر باشد و به شما کمک کند. عوامل زیادی منجر به خراب شدن این قطعه و تعمیر برد ماشین لباسشویی می شوند که در این مطلب آنها را بررسی می کنیم تا بیشتر با این عوامل آشنا شوید.

ثبت درخواست تعمیر برد ماشین لباسشویی

برای تعمیر برد ماشین لباسشویی به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر برد ماشین لباسشویی را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، برد ماشین لباسشویی خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست تعمير برد ماشین لباسشویی

نحوه تعمیر برد ماشین لباسشویی

برد لباسشویی هر دستگاه با توجه به مدل آن طراحی شده است و هر چقدر مدل لباسشویی شما بالا باشد، برد  آن هم تخصصی تر و پیچیده تر است. برد لباسشویی، وظیفه کنترل و اجرای فرمان هایی را دارد که توسط شما به دستگاه داده شده است. بنابراین، اگر این قطعه دچار مشکل شود، علاوه بر اختلال در عملکرد کل دستگاه، بخش های دیگر را هم تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل، ما برای آشنایی بیشتر شما با خرابی این قطعه، درباره نشانه های خرابی برد الکترونیک ماشین لباسشویی، دلایل خراب شدن برد لباسشویی، چگونگی تعمیر برد ماشین لباسشویی و هزینه تعمیر برد لباسشویی در این مطلب، توضیح می دهیم.

 

تعمیر برد ماشین لباسشویی

تعمیر برد ماشین لباسشویی، در مواقعی که این دستگاه به هر طریقی روشن نمی شود، یکی از مهم ترین کارها برای نجات دادن لباسشویی از این وضعیت است.

نشانه های خرابی برد الکترونیک ماشین لباسشویی

اولین و واضح ترین نشانه خرابی برد لباسشویی، بروز اختلال در فرآیند اجرای برنامه ها است. از کار افتادن و خاموش شدن پنل جلویی، خاموش شدن ناگهانی دستگاه هنگام کار و از کار افتادن های گاه و بیگاه نیز، خبر از این می دهند که باید برای تعمیر برد ماشین لباسشویی خود اقدام کنید. همچنین، نشانه های دیگری مانند نچرخیدن ماشین لباسشویی، درست کار نکردن خشک کن، تخلیه نشدن آب دستگاه و برگردانده شدن آب های کثیف به داخل لباسشویی نیز، از نشانه های دیگر خرابی برد هستند.

 

 


دلایل خراب شدن برد لباسشویی

در صورت مشکل داشتن قسمت الکترونیکی یا مکانیکی برد و تشخیص دقیق و به موقع این قطعه، می توانید به تعمیر برد ماشین لباسشویی بپردازید و از بروز آسیب های جدی به قطعات دیگر ماشین لباسشویی جلوگیری کنید. از عواملی که منجر به خرابی و تعمیر برد ماشین لباسشویی می شوند، می توان به استفاده نادرست از دستگاه، نوسانات برق ماشین لباسشویی که باعث اتصالی در خازن و سوختن برد می شود، نفوذ آب به درون دستگاه و برد لباسشویی که سبب اتصالی سیم پیچی داخلی و سوختن برد می شود، مشکل خازن و فیوز برد و از کار افتادن و کار نکردن پنل جلویی ماشین لباسشویی، اشاره کرد.

 

دلایل خراب شدن برد لباسشویی

 


چگونگی تعمیر برد ماشین لباسشویی

قبل از هر اقدامی برای تعمیر برد ماشین لباسشویی، این دستگاه باید به طور دقیق، بررسی و عیب یابی شود. چون تعمیر این قطعه از ماشین لباسشویی، بسیار پیچیده است و به دلیل ظرافت و پیچیدگی آن، تنها یک تعمیرکار متخصص می تواند آن را انجام دهد. اگر برد لباسشویی قابل تعمیر نباشد، باید حتما آن را تعویض کنید. در هنگام خریداری برد باید توجه کنید که حتما این قطعه اورجینال باشد تا عملکرد دستگاه تحت تاثیر قرار نگیرد.

 

 


هزینه تعمیر برد لباسشویی

بیشترین قسمت هزینه تعمیر لباسشویی، مربوط به تعمیر برد آن است که در واقع، گران ترین قطعه در این دستگاه است. هزینه تعمیر برد ماشین لباسشویی، پس از خارج کردن برد از دستگاه و بررسی دقیق آن، مشخص می شود. چون گاهی ممکن است قطعه کوچکی در برد سوخته باشد و تنها همان قطعه نیاز به تعویض داشته باشد. در این حالت، تعمیر برد، هزینه چندانی در بر نخواهد داشت. اما اگر برد لباسشویی شما سوخته باشد و نتوان دوباره از آن در دستگاه استفاده کرد، باید به فکر خریداری یک برد جدید و جایگزین کردن آن با برد معیوب باشید. در این شرایط، به ناچار، شما هزینه بیشتری را متحمل می شوید.

 

هزینه تعمیر برد لباسشویی

 

نظر خود را بنویسید