از آنجا که گوشی ها همیشه و در همه جا همراه ما هستند، بنابراین مستعد آسیب دیدن هستند و تاچ ال سی دی، متداول ترین بخش یک گوشی است که احتمال آسیب دیدن آن بیشتر از سایر قطعات است. شما باید در استفاده از گوشی نهایت دقت را به خرج دهید؛ اما به هر دلیلی احتمال دارد که این اتفاق برای شما هم رخ دهد. اگر گوشی گلکسی نوت ۱۰ پلاس شما آسیب دیده و به دنبال تعویض تاچ ال سی دی Note 10 Plus هستید، بد نیست که پیش از تعمیر گوشی خود این مقاله را مطالعه کنید. در اینجا به نکاتی در ارتباط با تعویض تاچ ال سی دی Note 10 Plus، بایدها و نبایدهای این کار خواهیم پرداخت.

ثبت درخواست تعویض تاچ ال سی دی Note 10 Plus

برای تعویض تاچ ال سی دی Note 10 Plus به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تمیر تاچ ال سی دی Note 10 Plus را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، تاچ ال سی دی Note 10 Plus خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

تعویض تاچ ال سی دی سامسونگ Note 10 Plus

هنگامی که صحبت از تعویض تاچ ال سی دی Note 10 Plus می شود باید جوانب مختلفی را در نظر گرفت. باید بررسی کرد که آیا نیاز به تعویض تاچ ال سی دی همراه هم است، یا آنکه فقط با تعویض یک گلس روی نمایشگر مشکل برطرف می شود. اگر روی صفحه نمایش گوشی شما ترک هایی دیده می شود اما همچنان تاچ آن کار می کند، فقط باید یک لایه گلس کارخانه ای روی گوشی تعویض شود. اما اگر تاچ هم به مشکل خورده است، راهی به جز تعویض تاچ ال سی دی گوشی گلکسی نوت ۱۰ پلاس برای برطرف کردن مشکل وجود ندارد.

 

تاچ ال سی دی Note 10 Plus

 


چه زمانی به تعویض تاچ ال سی دی Note 10 Plus نیاز است؟

در صورتی که آسیب بسیار جدی به تاچ ال سی دی Note 10 Plus شما وارد شده باشد، به احتمال خیلی زیاد شما باید تاچ ال سی دی را به طور کامل تعویض کنید. اگر گوشی شما از فاصله زیادی روی زمین افتاده باشد یا آنکه یک جسم سنگین روی صفحه آن افتاده باشد، به طوری که آسیب دیدگی به لایه های زیرین نیز نفوذ کرده باشد، با یک بررسی ساده متوجه می شوید که باید تاچ ال سی دی را به طور کامل تعویض کنید یا خیر. برای این کار، تمام نقاط صفحه را لمس کنید. آیا تاچ در کل صفحه کار می کند؟ اگر کار نکند، باید تاچ ال سی دی تعویض شود.

 

 


چه زمانی به تعویض گلکس Samsung Galaxy Note 10 Plus نیاز است؟

در صورتی که آسیب دیدگی تاچ ال سی دی Note 10 Plus به گونه ای باشد که به لایه های زیر نفوذ نکرده باشد، با یک تعویض گلکس ساده مشکل حل می شود. برای بررسی این موضوع کافیست تمام نقاط صفحه را لمس کنید. اگر لمس صفحه هیچ مشکلی نداشت و فقط ترک های روی شیشه نمایشگر استفاده از آن را سخت کرده اند، با یک تعویض گلکس ساده که کم هزینه تر از تعویض تاچ ال سی دی کامل است، مشکل برطرف می شود.


سیاه شدن LCD گوشی

سیاه شدن کل LCD و روشن نشدن آن نشانگر سوختن صفحه نمایش است. معمولاً این مشکل بر اثر یک ضربه بسیار شدید رخ می دهد. البته نفوذ آب به داخل نمایشگر نیز می تواند باعث سوختن ال سی دی گوشی گلکسی نوت ۱۰ پلاس شود. در این صورت تنها راه برای تعمیر تاچ ال سی دی Note 10 Plus، تعویض تاچ ال سی دی به صورت کامل است. گاهی هم تنها بخشی از صفحه نمایش سیاه می شود، ولی در این صورت هم هیچ راهی به جز تعویض کامل ال سی دی نیست.


هزینه تعویض تاچ ال سی دی Note 10 Plus

تاچ ال سی دی یکی از گران ترین قطعات روی یک گوشی هوشمند است. اگر قصد تعویض تاچ ال سی دی Note 10 Plus را داشته باشید، لازم به ذکر است که دو نوع ال سی دی به عنوان اورجینال (OEM) و های کپی در بازار موجود است. مدل اورجینال یا OEM دقیقاً مشابه همان تاچ ال سی دی گوشی شما است که توسط کارخانه سامسونگ تولید شده است. اما مدل های کپی توسط شرکت ;های متفرقه چینی تولید شده است، بنابراین نمی تواند همان کیفیت نمایش تاچ ال سی دی اورجینال را ارائه کند. اگر گیمر هستید و سرعت تاچ صفحه برای شما اهمیت دارد، یا آنکه با گوشی خود به تماشای فیلم و سریال می پردازید و کیفیت و روشنایی بالا برایتان اهمیت دارد، توصیه می کنیم حتماً از مدل اورجینال استفاده کنید. اما در عین حال هزینه استفاده از این نمایشگر های کپی به مراتب پایین تر از نمایشگر اورجینال است.

 

 


مراقبت از تاچ ال سی دی گوشی

اگر می خواهید هیچوقت کارتان به تعویض تاچ ال سی دی Note 10 Plus نکشد، باید در نحوه استفاده از گوشی خود دقت کنید. در زیر به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که به شما در حفظ هرچه بهتر گوشی خود کمک می کند:

  • اولین و مهم ترین نکته نصب یک گلس محافظ باکیفیت روی صفحه نمایش گوشی است تا در صورت هرگونه اتفاق، گلس نمایشگر جلوی رخ دادن حادثه برای صفحه نمایش را بگیرد.
  • استفاده از یک قاب سیلیکونی نسبتاً ضخیم هم می تواند به گوشی شما کمک کند تا از برخورد مستقیم نمایشگر به سطح زمین در امان بماند تا اگر گوشی از دست شما افتاد، ال سی دی آن آسیب نبیند.
  • همیشه گوشی تان را از دسترس اطفال و کودکان دور نگه دارید.

نظر خود را بنویسید