تعمیر پکیج یکی از تخصصی ترین خدماتی است که برای دریافت و استفاده از آن حتما باید از مراکز تعمیرات تخصصی معتبر کمک گرفت. زود کمک به عنوان یک سامانه جامع آنلاین می تواند با حضور در محل انواع سرویس های تخصصی تعمیرات پکیج شامل هواگیری، رسوب گیری، تعمیر و تعویض قطعات را ارائه دهد. پکیج ها امروزه در بیشتر خانه های مسکونی خصوصا آپارتمان ها و سایر ساختمان های اداری و تجاری اصلی ترین سیستم گرمایشی هستند. این سیستم های کارامد در سال های اخیر جایگزین موتور خانه ها شده اند و با توجه به فیدبک های موجود، کارایی بسیار خوبی نیز داشته اند. به صورت کلی استفاده از پکیج مزیت های زیادی دارد. با این حال در صورت بروز مشکل در این دستگاه ها باید به برخی نکات و موارد مهم توجه کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا مهم ترین گزینه های موجود در خصوص تعمیر پکیج را با هم بررسی کنیم.

تعمیرات سریع ، آسان و با کیفیت را با زود کمک تجربه کنید. کافی است درخواست خود را مبنی بر تعمیرات پکیج در سایت ثبت نمایید، کارشناسان زودکمک پس از انجام هماهنگی های لازم در اسرع وقت به محل مورد نظر شما اعزام می شوند.

ثبت درخواست تعمیر پکیج

برای تعمیر پکیج به شکل تخصصی،نمایندگی خدمات تعمیر پکیج زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر پکیج را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، پکیج خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

هزینه تعمیر پکیج

هزینه تعمیر پکیج، با توجه به نوع و شدت آسیب دیدگی این دستگاه، متفاوت است. درواقع باید دستگاه به طور کامل بررسی و عیب یابی شود و پس از آن، بر اساس قطعات آسیب دیده، هزینه تعمیرات پکیج برآورد شود. البته بازهم ممکن است در پایان فرایند تعمیر، هزینه از آنچه تخمین زده شده است بیشتر یا کمتر شود. به صورت کلی، اگر نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات نباشد، یعنی مشکل سطحی است و نباید مبلغ زیادی به عنوان هزینه تعمیرات پکیج پرداخت کنید. اما اگر نیاز به تعویض قطعات باشد، مثلا برد، ترموستات یا دیگر اجزا از کار افتاده باشند، باید مبلغ قابل توجهی را صرف خرید قطعات اصلی و تعویض آنها کنید.


تعمیرات پکیج در تهران

تعمیر پکیج در تهران توسط سفیران مجرب و حرفه ای زودکمک، با بالاترین کیفیت و سرعت انجام می شود. فرقی ندارد که ساکن کدام یک از مناطق تهران هستید؛ در صورت نیاز به دریافت خدمات تعمیر پکیج دیواری یا زمینی هریک از برندهای ال جی، سامسونگ، بوش، ایران رادیاتور، بوتان، فرولی و ...، کافی است درخواست تعمیرات پکیج را در سامانه یا اپلیکیشن زودکمک ثبت کنید. همکاران ما در اولین فرصت به آدرس شما آمده و اقدامات لازم برای عیب یابی و ترمیم پکیج را به بهترین شکل انجام می دهند.


خدمات تعمیر پکیج شامل چه مواردی می شود؟

به صورت کلی پکیج ها مجموعه ای متشکل از سیستم های گازی، آبی و برقی هستند. این دستگاه ها در حالت زمستانه و تابستانه مورد استفاده قرار می گیرند. هر پکیج شامل بخش های مختلفی است که صحت کارکرد شان در عملکرد بی نقص و یکپارچه پکیج موثر است. خدمات تعمیر پکیج شامل عیب یابی، سرویس، نصب و تعویض قطعات و تعمیر قطعات مختلف پکیج می شود. رفع مشکلات در سیستم گاز دستگاه، برطرف کردن مشکلات لوله های آب و فشار آب، تعمیر برد و سایر قطعات مهم تشکیل دهنده پکیج از مهم ترین گزینه های تعمیرات پکیج است. گاهی اوقات نیز انجام یک سری تنظیمات در برنامه های پکیج و هواگیری و ... برای تعمیر و رفع مشکلات مختلف پکیج انجام می شود. برای بررسی دقیق تر گزینه های تعمیرات پکیج باید ابتدا با بخش های مختلف آن آشنا شد.

 

تعمیر پکیج

 


معرفی قطعات و بخش های تشکیل دهنده پکیج

به صورت کلی یک پکیج از قطعات و بخش های مختلف زیادی تشکیل شده است. در این جا فقط برخی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات در تعمیر پکیج را بررسی می کنیم:

  • برد در پکیج؛ این قطعه در برد نیز مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری نقش مرکزی را به عهده دارد و سایر قطعات مهم پکیج مانند خازن ها، آی سی و رگولاتور روی آن قرار می گیرند. برد در پکیج نیز وظیفه برقراری ارتباط بین سایر قطعات را به عهده دارد.
  • قطعات مختلف روی برد شامل فیوز، رله یا سوییچ الکترومکانیکی، آی سی مسئول کنترل ولتاژ، آی سی مربوط به برنامه های برد و ترانس
  • جرقه که در روشن شدن پکیج نقش دارد
  • وریستور، این قطعه در واقع یک مقاومت است که مانع ورود ولتاژ اضافه به درون دستگاه می شود
  • پمپ سیرکولاسیون، این قطعه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و گرداننده و تنظیم کننده فشار آب گرم است
  • انواع شیر های پکیج که شامل شیر اطمینان، شیر سه طرفه و شیر پر کن می شود
  • ترموستات، مبدل های حرارتی و فلوسوئیچ و سایر لوله ها و اتصالات پکیج

رایج ترین مشکلات پکیج ها

مشکلات مختلفی ممکن است در پکیج دیده شود که بسیاری از آن ها با یک سری ارور ها در پکیج نمایان خواهند شد. معمولا مشکلاتی مانند گرم نشدن آب پکیج، روشن نشدن پکیج، خاموش شدن دستگاه حین کار، بالا نرفتن فشار پکیج، جرقه نزدن پکیج، تامین نشدن میزان آب کافی پکیج، از کار افتادن پمپ و تامین نشدن فشار آب کافی، بروز مشکل در سیستم برق دستگاه، سوختن قطعات مانند برد و فیوز و مواردی از این دست مهم ترین و رایج ترین مشکلاتی است که در انواع پکیج دیده شده و نیاز به تعمیرات پکیج به صورت تخصصی را پررنگ تر می کند. برای تعمیر پکیج بر اساس نوع مشکل و نوع خرابی دستگاه باید اقدامات تخصصی لازم انجام شود. انواع تعمیرات دستگاه شامل هواگیری، رسوب گیری، تعویض قطعات، تعمیر قطعات و رفع مشکلات جریان آب، برق و گاز می شود. در ادامه با بررسی برخی مشکلات دستگاه، راه کار های مناسب برای رفع آن را نیز بررسی خواهیم کرد.

دلیل روشن نشدن پکیج چیست؟

در بسیاری از موارد مشکل روشن نشدن پکیج یا روشن شدن غیر عادی آن از رایج ترین مواردی است که کاربران را به دردسر می اندازد. این مورد می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود که برای تعمیر پکیج باید ابتدا دلیل روشن نشدن پکیج را تشخیص داد. برای مثال ممکن است خرابی و کار نکردن جرقه پکیج موجب روشن نشدن دستگاه شود. از طرفی فاصله افتادن بین جرقه و شعله نیز می تواند موجب روشن نشدن دستگاه شود. سایر موارد مانند کمبود آب در مخزن، قطع شدن جریان برق پکیج، از کار افتادن پمپ، از کار افتادن الکترود های تشخیص شعله، خرابی و بروز مشکل در برد و مواردی از این دست می تواند دلیل روشن نشدن پکیج باشند. برای تعمیرات پکیج در صورت بروز این مشکل باید ابتدا دلیل را تشخیص داد و بر اساس نوع خرابی، تعمیرات تخصصی لازم یا تعویض برخی قطعات مانند جرقه و پمپ پکیج را انجام داد.

-----------------------------------------------

دلیل سر و صدای زیاد پکیج چیست؟

یکی دیگر از ایرادات دردسر سازی که در انواع پکیج ها دیده می شود، سر و صدا های غیر نرمالی است که از این دستگاه ها شنیده می شود. این مورد هم می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و بر اساس خرابی بخش های مختلف ممکن است این سر و صدا ها شنیده شوند. معمولا به دلیل هوا گرفتن لوله های پکیج این صدا ها شنیده می شود. در نتیجه معمولا برای تعمیر پکیج مورد نظر باید پکیج هواگیری شده و مشکل آن برطرف شود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دلیل داغ شدن بیش از حد پکیج چیست؟

یکی دیگر از موارد مهم در تعمیرات پکیج، داغی بیش از حد دستگاه است. زمانی که دمای پکیج بیش از اندازه نرمال بالا می رود معمولا مشکلاتی نیز در عملکرد دستگاه مشاهده می شود. در این مواقع معمولا برای تعمیر پکیج باید ترموستات و مبدل های حرارتی را بررسی کرد. اگر ترموستات خراب شده باشد دیگر دستگاه نمی تواند دما را تشخیص داده و کنترل کند و به همین دلیل هم ممکن است پکیج بیش از اندازه نرمال داغ شود. در این صورت برای تعمیر پکیج باید ترموستات یا مبدل ها حرارتی آن تعویض شوند.


نکات مهم تعمیر پکیج

اولین و مهم ترین موضوع در خصوص تعمیرات پکیج توجه به علائم و نشانه های خرابی دستگاه و ارور هایی است که در آن نمایان می شود. این ارور ها می توانند به خوبی در خصوص مشکلات مختلف پکیج هشدار های لازم را بدهند و به این دلیل اطلاع داشتن از رایج ترین ارور های پکیج بر اساس مدل دستگاه ضرورت دارد. از طرفی با دیدن نشانه هایی مانند خاموش و روشن شدن دائمی پکیج، نشت آب از دستگاه، ارور های برد پکیج و دائمی شدن برخی ارور های آن باید حتما از مراکز تعمیرات تخصصی پکیج کمک بگیرید. تعمیر پکیج یک کار بسیار تخصصی است که در صورت عدم تجربه و مهارت کافی می تواند علاوه بر آسیب به دستگاه، خطر آفرین هم شود. در صورتی که به تعویض قطعات نیاز بود نیز، استفاده از قطعات اصلی و سازگار با دستگاه اهمیت بالایی دارد. در نهایت نکته مهم مربوط به قیمت و هزینه های تعمیرات تخصصی پکیج است که این امر به نوع سرویس و میزان معتبر بودن مرکز تعمیرات تخصصی مورد نظر بستگی دارد.

نظر خود را بنویسید