تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ، زمانی انجام می شود که این بخش، آسیب دیده و مشکلاتی را در عملکرد نمایشگر ایجاد کرده باشد. در صورت بروز علائمی که در ادامه مقاله معرفی می کنیم، باید فلت تصویر را ترمیم کرده و یا در صورت نیاز، این بخش را تعویض کنید. عیب یابی و تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ، نیاز به مهارت دارد و باید با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات مخصوص انجام شود. در غیر این صورت، ممکن است ال سی دی هم آسیب ببیند و نیاز به تعویض داشته باشد. بنابراین بهتر است برای تعمیر فلت لپ تاپ، از تعمیرکاران باتجربه و مراکز معتبر و مجاز کمک بگیرید. شما می توانید جهت دریافت تخصصی ترین خدمات در این زمینه، درخواست تعمیر لپ تاپ را در سامانه زودکمک ثبت کنید تا همکاران ما اقدامات لازم برای عیب یابی، ترمیم یا تعویض فلت نمایشگر را انجام دهند.

ثبت درخواست تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ

برای تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل لپ تاپ هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، فلت ال سی دی لپ تاپ خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات لپ تاپ، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست تعمير فلت ال سی دی لپ تاپ

هزینه تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ  

تعمیر فلت لپ تاپ را می توان جزو خدمات گران قیمت تعمیرات لپ تاپ دسته بندی کرد. البته تا فلت عیب نشده و شدت آسیب دیدگی آن تعیین نشود، نمی توان در مورد قیمت تعمیر آن نظر قطعی داد. جالب است بدانید که حتی مدل فلت در تعیین هزینه تعمیر یا تعویض آن تاثیرگذار است. توضیح این که فلت لپ تاپ یا از نوع LED است یا از LCD . فلت LCD در لپ تاپ هایی به کار می رود که نمایشگر آنها از نوع ال سی دی است و دارای یک سیم برای قسمت «های ولتاژ است که پین های آن در مقایسه با فلتهای LED بزرگتر هستند. اما مدل های ال ای دی در لپ تاپ هایی استفاده می شوند که نمایشگر آنها از نوع LED بوده و پینهای باریک تری هم دارند.این ویژگی ها در نحوه عیب یابی و هزینه تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ، تاثیرگذار هستند.

 

تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ

عمیر فلت ال سی دی لپ تاپ، زمانی انجام می شود که این بخش، آسیب دیده و مشکلاتی را در عملکرد نمایشگر ایجاد کرده باشد.

نحوه تعمیر فلت نمایشگر لپ تاپ

اولویت تیم تعمیراتی زودکمک، تعمیر فلت تصویر لپ تاپ است. با این حال گاهی شدت آسیب دیدگی این قطعه به اندازه ای است که راهی جز تعویض آن وجود ندارد. برای ترمیم این قطعه، لپ تاپ باز شده و ال سی دی جدا می گردد. پس از آن، تعمیرکار فلت را به خوبی بررسی می کند تا میزان آسیب دیدگی آن را بسنجد. در نهایت، پین ها ترمیم یا تعویض شده و به این ترتیب، فلت تعمیر می گردد. اما اگر نیاز به تعویض فلت باشد، این کار باید با دقت بیشتری انجام شود. اگر فلت در جای اصلی اش قرار نگیرد، امکان له شدن، پارگی یا آسیب دیدگی آن بسیار بالاست. برخورد سیمهای فلت دستگاه هم باعث بروز اتصالی در لپ تاپ و آسیب دیدگی مادربرد می شود. نکته دیگر این که فلت نباید تا بخورد یا خم شود. بنابراین برای تعمیر و تعویض فلت ال سی دی لپ تاپ، حتما از تعمیرکاران ماهر کمک بگیرید.

 

 

نحوه تعمیر فلت نمایشگر لپ تاپ

 


علائم خرابی فلت تصویر لپ تاپ

یکی از مهم ترین علائم خرابی فلت lcd لپ تاپ، سیاه شدن تصویر است. یعنی وقتی که صفحه نمایش روشن نمی شود، اما با تکان دادن لپ تاپ، نمایشگر روشن شده و می توانید از آن استفاده کنید. تاریک بودن صفحه نمایش هم می تواند نشان دهنده خرابی فلت تصویر باشد. در واقع لپ تاپ روشن شده و مقدار کمی تغییر رنگ و تصاویر کم نور نیز در نمایشگر مشاهده می شوند، اما صفحه به شدت تاریک است. اگر ال سی دی یا ال ای دی لپ تاپ شما پس از چند بار چشمک زدن تیره می شود و با تکان دادن دستگاه، نمایشگر مجددا به کار می افتد، به احتمال زیاد فلت آن آسیب دیده است. همچنین وجود خطوط راه راه افقی و عمودی بر روی نمایشگر که با تکان دادن صفحه تغییر می ‌کنند نیز نشان می دهند که باید به فکر تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ یا تعویض این قطعه باشید.

 

 

علائم خرابی فلت تصویر لپ تاپ

 


تعویض فلت لپ تاپ

ما در مجموعه زودکمک، نهایت توان تخصصی و فنی خود را به کار می بریم تا فلت تصویر لپ تاپ شما را ترمیم کنیم. اما در برخی از موارد، امکان تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ وجود ندارد و هیچ راهی جز تعویض این قطعه نیست. باید بدانید که روی قاب A ( قاب پشت ال سی دی) و قاب B (قاب دور ال سی دی) همه مدل های لپ تاپ، محلی برای قرار گرفتن فلت تصویر وجود دارد. این بخش به حالت خار بر روی قاب ها قرار دارد و مسیر عبور فلت را نشان می دهد. بسیار مهم است که فلت جدید، دقیقا در همین مسیر، نصب و تعبیه شود؛ در غیر این صورت، امکان آسیب دیدگی نمایشگر و حتی مادربرد وجود دارد.

 

تعویض فلت لپ تاپ

 

نظر خود را بنویسید