یکی از کاربردی ترین فناوری های به کار رفته در لپ تاپ ها، وجود پورت HDMI است. این ورودی برای انتقال تصویر و صدا کارایی دارد. با استفاده از یک کابل HDMI می توان از طریق این ورودی بین لپ تاپ و تلویزیونی که از HDMI پشتیبانی می کند، ارتباط برقرار کرد و به این ترتیب فیلم، تصویر و هر محتوایی را در نمایشگر بزرگ تر تلویزیون مشاهده کرد. ورودی HDMI در لپ تاپ به نسبت سایر ورودی ها نظیر درگاه های آنالوگ کیفیت صدا و تصویر بسیار بالاتری دارد. این پورت بدون این که تصاویر و ویدئو ها را فشرده کند، آن ها را به تلویزیون منتقل کرده و نمایش می دهد. اما با این حال گاهی این ورودی در لپ تاپ های مختلف دچار مشکل می شود و به تعمیر و تعویض پورت HDMI لپ تاپ مورد نظر نیاز است. مهم تر این که علاوه بر تلویزیون، این ورودی راهی برای اتصال سایر دستگاه ها از جمله کنسول های بازی یا دوربین های دیجیتالی به لپ تاپ هم هست و از این رو کارایی بسیار زیادی دارد. با ما همراه باشید تا در خصوص مشکلات این پورت و نحوه تعمیر و تعویض پورت HDMI لپ تاپ بیشتر اطلاعات کسب کنیم.

ثبت درخواست تعویض پورت HDMI لپ تاپ

برای تعویض پورت HDMI لپ تاپ به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعویض پورت HDMI لپ تاپ را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، پورت HDMI لپ تاپ خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات لپ تاپ، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

راه کار های رفع مشکلات مختلف پورت HDMI لپ تاپ

برای تعمیر و تعویض ورودی HDMI در لپ تاپ باید مشکلات مختلف این ورودی در نظر گرفته شود و بر اساس این ایراد ها، تعمیرات یا تعویض پورت HDMI لپ تاپ انجام می شود. بنابراین ابتدا باید مشخص شود که کابل و ورودی HDMI دستگاه گیرنده سالم است و مشکلی ندارد تا در ادامه برای رفع مشکل پورت لپ تاپ اقدامات لازم انجام شود. عدم نمایش تصویر و صدا در دستگاه گیرنده، بروز مشکل در کابل و ... از جمله مشکلاتی است که در این ورودی ها دیده می شود. ممکن است کابل معیوب باشد، گاهی هم پورت و تنظیمات دستگاه گیرنده دچار مشکل شده است. در نتیجه باید کابل را عوض کرد یا تنظیمات لازم در تلویزیون را انجام داد. در مواردی نیز برای رفع مشکلات پورت اچ دی ام آی لپ تاپ، باید تعمیرات نرم افزاری لازم را در سیستم انجام داد. در نهایت انجام تعمیرات سخت افزاری و تعویض پورت HDMI لپ تاپ برای رفع مشکل این ورودی انجام می شود.

 

پورت HDMI لپ تاپ

 

تعمیر پورت اچ دی ام آی لپ تاپ

برای تعمیر این ورودی، ابتدا باید اتصالات و تنظیمات مربوط به آن بررسی شود. برای این منظور می توان درایور گرافیک و صفحه نمایش را بررسی و از نصب و عملکرد درست آن ها مطمئن شد. در صورتی که تنظیمات مشکلی نداشته باشد، باید پورت HDMI لپ تاپ را از لحاظ سلامت ظاهری بررسی کنید. اگر در این بخش هر گونه شکستگی یا شل بودن کابل مشاهده شود، احتمالا به تعمیرات سخت افزاری ورودی HDMI در لپ تاپ نیاز است. برای اطمینان از خرابی پورت می توان از یک کابل دیگر نیز استفاده کرد. اگر باز هم مشکل پا بر جا بود، می توان برای تعمیرات سخت افزاری پورت HDMI مورد نظر اقدام کرد.

 

 


تعویض پورت HDMI لپ تاپ

اگر بعد از بررسی و عیب یابی های تخصصی مشخص شد که پورت اچ دی ام آی دستگاه مورد نظر خراب است و نمی توان آن را تعمیر کرد، باید برای رفع مشکل این ورودی را با یک نمونه اصلی و سازگار با مدل لپ تاپ مورد نظر تعویض کرد. معمولا آسیب های فیزیکی نظیر شکستگی های HDMI تنها با تعویض این قطعه برطرف می شود. اما موضوع مهم در تعویض ورودی HDMI در لپ تاپ علاوه بر خرید یک قطعه اصلی، مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ است. از آن جایی که برای تعویض پورت HDMI لپ تاپ باید دستگاه باز شود و قطعات حساس آن در دسترس قرار می گیرند، از این رو باید تعویض آن به دقت و با مهارت کامل انجام شود. مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ در زودکمک یک سامانه جامع آنلاین است که می توانید در آن با توجه به مدل لپ تاپ و مشکل آن درخواست تعمیر  لپ تاپ را ثبت کرده و از با کیفیت ترین خدمات و کارشناسان مجرب این مرکز در محل بهره مند شوید.

نظر خود را بنویسید