تعمیرات هارد با رعایت تمامی حساسیت ها و ظرافت های نرم افزاری و سخت افزاری، به شکل تخصصی در زودکمک انجام می شود. همکاران ما تمام توان فنی و تخصصی خود را به کار بسته اند تا انواع هاردهای اینترنال و اکسترنال را مطابق با آخرین استانداردهای این حوزه عیب یابی و تعمیر کنند. استفاده از دستگاه ها و تجهیزات به روز و پیشرفته در کارگاه های تعمیر هارد، موجب شده که دست تعمیرکاران برای استفاده از نوین ترین متدهای تعمیراتی باز باشد. لذا انواع ایرادات فیزیکی و منطقی هارد و حافظه های جانبی در این مجموعه به نحو احسن عیب یابی شده و ترمیم می گردند. اگر شما بازدید کننده گرامی برای تعمیرات هارد خود زودکمک را انتخاب کرده اید، در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با نحوه دریافت خدمات مورد نظرتان آشنا شوید.

ثبت سفارش آنلاین تعمیر هارد

برای تعمیر هارد به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر هارد را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، هارد خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات هارد، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

 

ثبت آنلاین سفارش تعمیر هارد

شما می توانید درخواست تعمیرات هارد را در وب سایت رسمی زودکمک ثبت کنید. ثبت آنلاین سفارش تعمیر هارد، پروسه ای بسیار ساده و سریع است تا به راحتی خدمات مورد نظرتان را از جامع ترین سامانه تعمیراتی کشور دریافت کنید. بعد از ورود به سایت زودکمک، لینک ثبت درخواست تعمیرات را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. در مرحله بعدی، کافی است مدل هارد و برند آن را در فیلدهای ایجاد شده انتخاب نمایید. همچنین می توانید مواردی همچون مشکلات هارد و ... را در بخش توضیحات تایپ کرده و در نهایت، گزینه ثبت را انتخاب کنید. در اسرع وقت، همکاران ما با شما تماس گرفته و هماهنگی های لازم را جهت ارائه خدمات  انجام می دهند.


تعمیرات هارد در تهران 

تعمیر هارد در ولیعصر

اگر ساکن منطقه ولیعصر و اطراف آن هستید و هارد اینترنال یا اکسترنال شما نیاز به بررسی و ترمیم تخصصی دارد، مرکز تخصصی تعمیرات هارد در تهران، با همراهی زودکمک، در خدمت شماست. تکنسین های حاضر در این مرکز، از تجربه و توان فنی و تخصصی بسیار بالایی برای ترمیم انواع هارد دیسک برخوردار بوده و می توانید با اطمینان خاطر، منتظر رفع مشکلات دستگاه خود توسط آنها باشید.

تعمیر هارد در فرجام

ساکنین محدوده فرجام می توانند برای تعمیر هارد در فرجام و جنوب تهران، با زودکمک در ارتباط باشند. سرویس پذیرش و تحویل در محل، در مناطق شهر تهران رایگان بوده و سفیران ما به آدرس مشتری اعزام می شوند. همکاران ما پس از پذیرش تبلت و انتقال به تعمیرگاه، آن را به بهترین شکل، عیب یابی و ترمیم می کنند. تعمیرات به شکل نرم افزاری و سخت افزاری انجام شده و در صورت نیاز به تعویض قطعات، هماهنگی های لازم با شما انجام می گردد.

تعمیرات هارد در ستارخان

تمام سرویس های مربوط به تعمیر هارد در ستارخان توسط زودکمک و سفیران پذیرش در محل، به متقاضیان ارائه می گردد. روال کار همچون دیگر مناطق بوده و ثبت درخواست با بهترین شرایط، از طریق سامانه و اپلیکیشن زودکمک انجام می شود. گفتنی است کلیه خدمات ارائه شده برای تعمیرات تخصصی هارد، با ضمانت نامه رسمی و معتبر همراه بوده و تا مدت زمان تعیین شده، قابل پیگیری هستند.

تعمیرات هارد در امیرآباد  

تیم تعمیر هارد در امیرآباد، تمامی خدمات مربوط به تعمیر انواع مدل ها و برندهای هارد دیسک را به ساکنین این محله و محدوده آن ارائه می دهد. اگر هارد اینترنال یا اکسترنال شما اخیرا دچار ایراد شده و یا آسیب دیده است، تکنسین های مجرب زودکمک، آن را به بهترین شکل در کلین روم های اختصاصی و پیشرفته، عیب یابی کرده و ترمیم می نمایند. سپس مراحل بازیابی اطلاعات با استفاده از دستگاه های پیشرفته ای همچون pc3000 انجام می شود.

تعمیر هارد در پیروزی

ساکنین مناطق شرقی تهران، می توانند برای دریافت خدمات تعمیر هارد در پیروزی، با زودکمک تماس بگیرند. سرویس های مربوط به تعمیر و ریکاوری هارد، در اسرع وقت به کاربران گرامی ارائه می شود. اگر وقت کافی برای مراجعه حضوری به تعمیرگاه ندارید، خدمات پذیرش و تحویل در محل به شما ارائه می شود. اطلاعات مربوط به این سرویس، در سامانه زودکمک و اپلیکیشن آن وجود دارد


عیب یابی و تعمیرات هارد دیسک

تعمیرات هارد در مجموعه تخصصی زودکمک، بر پایه عیب یابی انجام می شود. به این معنی که تکنسین اول هارد را عیب یابی می کند تا بداند مشکل دقیقا چیست و از کدام بخش نشأت می گیرد. برای هریک از آسیب های فیزیکالی و منطقی، راهکار متفاوتی وجود دارد. گاهی باید اجزای هارد را تعویض کرد و گاهی هم نیاز به انجام اقداماتی همچون فرمت کردن اطلاعات یا ریکاوری است. تعمیرکار با توجه به نتیجه عیب یابی، روش تعمیر هارد را انتخاب کرده و در همان مسیر پیش می رود. البته عیب یابی هارد گاهی نیاز به استفاده از ابزار و برنامه های ویژه دارد. تیم مجرب زودکمک فرایند عیب یابی و تعمیرات هارد دیسک را با تجهیزات جدید و برنامه های مدرن و پیشرفته انجام می دهند تا مشتری بتواند مجددا از هارد استفاده کند.

 

 

تعمیر هارد

 


هزینه ی تعمیر هارد

برای اطلاع از هزینه تعمیرات هارد در زودکمک، باید تا پایان فرایند عیب یابی صبر کنید.  نمی توان پیش از بررسی و عیب یابی هارد و شناخت اجزا و بخش های آسیب دیده، نظری در مورد قیمت و هزینه تعمیر این محصول داد. تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات، من جمله هارد دیسک های اینترنال و اکسترنال، آسیب دیدگی های مختلفی دارند. بسته به این که کدام بخش و تا چه حد آسیب دیده باشد، روند تعمیرات متفاوت است و در نتیجه، هزینه هم یکسان نیست.

اگر مسئله با یک سری اقدامات اصلاحی سطحی برطرف شود، معمولا نباید مبلغ بالایی پرداخت کنید. اما اگر مثلا نیاز به تعویض هد باشد، هزینه تعمیرات هارد بیشتر خواهد بود. به هر ترتیب پس از عیب یابی اولیه، قیمت حدودی تعمیر هارد به شما اعلام می شود؛ پس از عیب یابی دقیق کارشناسان با شما تماس گرفته و هزینه ی دقیق تعمیر هارد را  به شما اعلام خواهند کرد.


دلایل و نشانه های خرابی هارد

مهم ترین دلایل خرابی هارد، ضربه و آسیب است. از طرفی نیز ورود آب به درون دستگاه، ویروسی شدن هارد، نوسانات برقی و ... می تواند به هارد آسیب برساند. از طرفی اگر در زمان اتصال دستگاه به هارد، سیستم ریستارت شود احتمال بسیار زیاد هارد آسیب می بیند. نکته مهم دیگر این که یک هارد از یک سری قطعات فیزیکی تشکیل شده که به مرور زمان ممکن است دچار استهلاک شده و خراب شوند. مهم ترین نشانه های خرابی هارد شامل بالا نیامدن ویندوز، عدم شناسایی هارد در سیستم، از بین رفتن بخشی از داده ها، شنیده شدن صدای غیر عادی در هارد یا سیستم، عدم امکان انتقال داده های ذخیره شده روی هارد یا ذخیره داده جدید روی آن و ... می شود. در نتیجه با توجه به این نشانه ها و دلایل خرابی هارد، می توان تعمیر هارد را به تعمیرات سخت افزاری هارد، تعمیرات نرم افزاری هارد، بازیابی اطلاعات و تعمیر انواع مدل های هارد دسته بندی کرد.


در صورت بروز خرابی و مشکل در هارد چه اقداماتی را باید انجام داد؟

در وهله نخست زمانی که یک هارد، چه از نوع اکسترنال و چه از نوع اینترنال دچار مشکل می شود، نباید به هیچ عنوان آن را دستکاری کرد. هارد از قطعات بسیار ظریف و متعددی تشکیل شده و دستکاری آن می تواند مشکل را بیشتر کند. حتی در مواردی ریسک از دست رفتن دائمی داده ها وجود دارد. در صورت ارور دادن هارد از اتصال مجدد آن یا تلاش برای راه اندازی و دسترسی به داده ها خودداری کنید و سریعا آن را به یک مرکز تخصصی معتبر ارجاع دهید. به هیچ عنوان نباید شخصا هارد را باز کنید، چرا که این کار به یک کلین روم استاندارد نیاز دارد. به هیچ عنوان هارد مورد نظر را فرمت نکنید و حتما آن را به یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر ببرید تا تعمیر هارد به صورت کاملا تخصصی و توسط تعمیرکارانی مجرب انجام شود.


عدم شناسایی هارد دوم در ویندوز 10

مشکل دیگری که تکنسین های تعمیر هارد با آن مواجه می شوند، شناسایی نشدن هارد دوم در ویندوز 10 است. این ایراد زمانی بروز پیدا می کند که از یک هارد دیگر در لپ تاپ استفاده کنید و سیستم عامل دستگاه، ویندوز 10 باشد. معمولا عدم شناسایی هارد دوم در ویندوز 10، ناشی از قدیمی بودن درایورهاست. تنظیمات معیوب BIOS ، وجود ویروس یا بدافزار و آسیب دیدگی های فیزیکی هارد هم دیگر دلایل صدور این خطا به شمار می روند. تعمیرات هارد در این شرایط، منوط به بروز رسانی درایور، ویروس کشی سیستم، آپدیت ویندوز و ترمیم آسیب های فیزیکی این قطعه است.

 

عدم شناسایی هارد دوم در ویندوز 10

 


تعمیرات هارد اینترنال

منظور از تعمیرات هارد اینترنال، ترمیم انواع هارد دیسک ها و SSDهایی است که در لپ تاپ، کامپیوتر، کنسول بازی و ... تعبیه شده است. برای تعمیر هارد اینترنال نیاز به باز کردن دستگاه است و این مرحله در زودکمک با دقت بسیار بالا انجام می شود. تکنسین های ما برای باز کردن دستگاه از پیشرفته ترین ابزار استفاده می کنند تا دستگاه و اجزای مختلف آن آسیب نبینند. در تعمیر هارد اینترنال دقت می شود که ایراد از بخش های دیگر دستگاه نباشد. همچنین در صورت نیاز، این قطعه با یک هارد جدید جایگزین شده و فرایند بازیابی اطلاعات هم انجام می شود. زودکمک کنار شماست تا دستگاه الکترونیکی و اطلاعات شما کمترین آسیب را از خرابی هارد ببینند.


تعمیر هارد اکسترنال

تعمیرات هارد در مجموعه زودکمک، تنها محدود به یک مدل نیست. تعمیر هارد اکسترنال هم در این مرکز با همان کیفیت تعمیرات هارد اینترنال انجام می شود. تفاوتی ندارد که هارد شما 500 گیگابایتی باشد یا 1 یا 2 ترابایت ظرفیت ذخیره سازی داشته باشد. در هر صورت کارشناسان زودکمک آن را عیب یابی کرده و به نحوه احسن تعمیر می کنند. کندی هارد، عدم شناسایی ( دیتکت نشدن هارد )، ویروسی شدن، حذف پارتیشن، کم شدن ظرفیت، خوانده نشدن اطلاعات، فرمت شدن و تمامی ایرادات عملکردی هارد اکسترنال در واحدهای تخصصی زودکمک و توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیر هارد، عیب یابی شده و برطرف می گردند.

 

 

تعمیرات هارد دیسک

 


مشکلات نرم افزاری هارد

خرابی های نرم افزاری و منطقی ناشی از ایراد فریم ور یا بدسکتورها هستند. مشکلات بدسکتور معمولا در اثر قطع شدن برق، خاموش شدن ناگهانی و نادرست کامپیوتر و موارد دیگر ایجاد می شود. کند بودن هارد، عدم شناسایی هارد توسط سیستم عامل و لود نشدن سیستم عامل در هاردهای اینترنال از مشکلات رایج هارد هستند.


مشکلات سخت افزاری هارد

مشکلات فیزیکی یا سخت افزاری نیز در اثر ضربه خوردن و تکان های هارد، خرابی موتور هارد، خرابی هد، مشکلات سیلندر و خرابی پلاتر به وجود می آیند. چون بدنه هاردها به ضربه بسیار حساس هستند و در اثر کوچک ترین ضربه و آسیبی دچار شکستگی، خط و خش و فرو رفتگی می شوند. خرابی های پلاتر نیز در اثر خراش های ایجاد شده بر روی آن به وجود می آیند به وجود می آیند و مانع از کارکرد صحیح این قطعه می شوند. در صورت خراب شدن شدید پلاتر، اطلاعات ذخیره شده حذف یا غیر قابل دسترس می شوند. در این شرایط، بسته به شدت خرابی، می توان با فرآیند بازیابی اطلاعات، داده های از دست رفته را بازیابی کرد. اما در صورتی که منشا خرابی موتور یا هد دیسک باشد، ممکن است تعویض موتور و هد لازم شود تا امکان دسترسی به اطلاعات فراهم شود. در صورتی که شدت خرابی زیاد باشد، هارد باید تعویض شود.

 

مشکلات سخت افزاری هارد

 


رفع مشکل کند بودن هارد دیسک

مشکل کند بودن هارد دیسک، حاد نیست و می توان آن را با روش های مختلف برطرف کرد. بیشتر هارد دیسک های کند، قابل بازیابی و تعمیر هستند. دلایل کند شدن هارد دیسک باید توسط کارشناسان باتجربه عیب یابی و شناسایی شود. چون عوامل مختلفی از جمله بدسکتورها، خرابی ماژول ها و موارد دیگر، باعث کندی در هارد دیسک می شوند. بنابراین در صورت مواجه شدن با این مشکل باید از یک متخصص کمک بگیرید تا شانس خود را برای تعمیرات هارد و به دست آوردن دوباره اطلاعات هارد از دست ندهید.

 

 


ضربه خوردن هارد دیسک

در اغلب موارد هارد دیسک بعد از ضربه خوردن، دچار مشکل میشود و این ضربه به هر دلیل که باشد، این قطعه دچار مشکلات فیزیکی و مکانیکی می شود. چون هارد دیسک از برد الکترونیکی و قطعات مکانیکی تشکیل شده است. یکی از مهم ترین مشکلاتی که برای هارد ضربه خورده پیش می آید، خرابی هد هارد دیسک است. چون این امکان وجود دارد که هد هارد در اثر ضربه بشکند، ضعیف شود و یا بسوزد. در این وضعیت ممکن است از هارد شما صداهایی به گوشی برسد که باید برای تعمیر آن فورا اقدام کنید. بسیاری از هاردها بر اثر ضربه خوردن دیگر قابل تعمیر نیستند یا به حالت ناپایدار در می آیند. در هر حال اگر اطلاعات هارد برای شما ارزش زیادی دارد، باید آن را به یک تعمیرکار متخصص هارد بسپارید. اما در صورتی که امکان تعمیر هارد وجود نداشته باشد، به ناچار باید هارد خود را تعویض کنید.

 

ضربه خوردن هارد دیسک

 


عدم شناسایی هارد دیسک

عدم تشخیص هارد توسط کامپیوتر میتواند به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری اتفاق بیفتد. در صورتی که هارد شما دچار خرابی سخت افزاری شده باشد هیچ نرم افزاری نمی تواند به حل مشکل آن کمک کند و تنها چاره کار تعویض هارد است. اما برای رفع برخی از مشکلات نرم افزاری هارد، روش هایی وجود دارد که تنها در صورت داشتن مهارت و تجربه کافی می توانید دست به برطرف کردن آنها بزنید. در غیر این صورت باید برای عیب یابی مشکل هارد و تعمیر آن، به یک مرکز معتبر تعمیر قطعات کامپیوتر مراجعه کنید. از دلایل عدم شناسایی هارد توسط کامپیوتر می توان به بدسکتور شدن هارد، تمیز نبودن کابل ها، خرابی قطعات دیگر لپ تاپ یا سیستم، تعمیرات اشتباه هارد، خرابی های فیزیکی هارد، ویروسی شدن و فعال نبودن هارد در بایوس اشاره کرد.

 

رفع مشکل بدسکتور هارد

 


رفع مشکل بدسکتور هارد

دسته کوچکی از فضای ذخیره سازی که بر روی سطح دیسک هارد قرار دارند، سکتورها هستند. وقتی سکتور ها تخریب یا غیر قابل نوشتن شوند، بد سکتور ایجاد می شود و در عملکرد صحیح هارد اختلال ایجاد می کند. بد سکتورها روی هر سه نوع هارد شامل هارد اکسترنال، هارد اینترنال یا همان هارد داخل لپ تاپ یا هارد کامپیوتر و هارد SSD تاثیر می گذارند. وقتی سکتور ها معیوب می شوند، کاربر را با مشکلاتی مانند کند شدن هارد، بالا آمدن هارد با تاخیر و کندی زیاد و عدم دسترسی به اطلاعات مواجه می کنند. ضربه، نفوذ گرد و غبار و فرسوده شدن هارد، از آسیب های فیزیکی هارد هستند. از طرف دیگر، بدسکتورهای نرم افزاری مانند نوسان یا قطعی برق، ویروس ها و بدافزارها و تطابق نداشتن اطلاعات خوانده شده، باعث اختلال در کارکرد هارد می شوند. اگر بنا به هر دلیلی، هارد شما به مشکل بدسکتور دچار شده است، باید فورا از یک کارشناس تعمیر هارد کمک بگیرید. در غیراین صورت امکان دارد که دیگر نتوانید به اطلاعات درون هارد خود دسترسی پیدا کنید.


 

نظر خود را بنویسید