خروج از حالت ایمن تلویزیون جی پلاس، آن هم وقتی که صفحه تلویزیون هیچ نشانه ای از فعال بودن ندارد، در آن لحظه می تواند یکی از آرزوهای بزرگ شما باشد! همه دستگاه های اندرویدی، وقتی دچار مشکلی در سیستم عامل می شوند، به حالت Safe Mode می روند. این حالت وقتی اتفاق می افتد که اپلیکیشن های مخرب یا بدافزارها بخواهند دستگاه را آلوده کنند. غیر فعال کردن Safe mode در تلویزیون G plus، کمی دشوار است اما غیر ممکن نیست. برای همین ما در این مقاله، به روش هایی پرداخته ایم که باعث خروج از حالت ایمن تلویزیون G plus می شوند.

 

مشاوران آنلاین زودکمک

 

چگونگی خروج از حالت ایمن تلویزیون جی پلاس

در شرایطی که در عملکرد نرم افزار و سیستم عامل مشکلی به وجود بیاید، دستگاه دارای سیستم عامل اندروید، به حالت ایمن یا safe mode می رود. در این مواقع، سیستم عامل دستگاه به گونه ای راه اندازی می شود که انگار هیچ برنامه ای بر روی آن نصب نشده است. اگر شما هم چنین شرایطی را دارید و به دنبال راه حل غیر فعال کردن Safe mode در تلویزیون G plus، هستید، این مقاله را تا انتها بخوانید. ما در این مقاله به دو روش خارج شدن از حالت ایمن و بازنشانی تنظیمات تلویزیون پرداخته ایم.

 

خروج از حالت ایمن تلویزیون جی پلاس

خروج از حالت ایمن تلویزیون جی پلاس، آن هم وقتی که صفحه تلویزیون هیچ نشانه ای از فعال بودن ندارد، در آن لحظه می تواند یکی از آرزوهای بزرگ شما باشد!

 

خدمتی ویژه از زودکمک

 

مراحل غیر فعال کردن حالت safe mode

از حالت ایمن در هنگام عیب یابی برنامه ها استفاده می شود. اگر در گوشه سمت چپ پایین صفحه، عبارت safe mode دیده می شود، می توانید مراحلی را که در ادامه ارائه می دهیم، برای خروج از حالت ایمن تلویزیون جی پلاس، انجام دهید. در حالی که safe mode  روی صفحه تلویزیون، نمایش داده می شود، برنامه های دانلود شده، به طور موقت غیرفعال می شوند.

 1. از ریموت کنترل استفاده کنید و به قسمت Settings بروید.
 2. به قسمت About  بروید و گزینه Restart را انتخاب کنید.

   

  مراحل غیر فعال کردن حالت safe mode
 3.  

 4. در نهایت، دکمه OK را روی ریموت کنترل، فشار دهید.

 

 

البته دقت کنید که دکمه OK را زیاد فشار ندهید و نگه ندارید. چون اگر این دکمه را بیشتر از 2 ثانیه فشار دهید و نگه دارید، حالت ایمن یا safe mode ، دوباره راه اندازی می شود!

در صورتی که این مراحل را درست انجام دهید، صفحه ای آبی برای شما نمایش داده می شود و از شما می پرسد «دوباره راه اندازی شود؟»، در این شرایط، شما باید گزینه Restart را انتخاب کنید تا مراحل غیر فعال کردن Safe mode در تلویزیون G plus، کامل شود و دوباره تلویزیون خود را راه اندازی کنید. اگر OK را بیش از حد نگه داشتید و با پیام Restart Into Safe Mode مواجه شدید، گزینه Cancel را انتخاب کنید و مراحل بالا را دوباره تکرار کنید.

 

مراحل غیر فعال کردن حالت safe mode

 

بازنشانی تنظیمات یا  Factory Reset

بازنشانی تنظیمات تلویزیون با سیستم عامل اندروید، برای خروج از حالت ایمن تلویزیون جی پلاس، تنها در این تلویزیون و تلویزیون های دارای اندروید 6 و بالاتر، امکان پذیر است. برای انجام این روش، ممکن است به حضور یک نفر دیگر، نیاز پیدا کنید. اگر به منوی تلویزیون دسترسی دارید، می توانید عملیات بازنشانی را انجام دهید.

 

 

 1. برای انجام این روش، ابتدا تلویزیون را از برق بکشید.
 2. دکمه های ولوم پایین و Power (روشن/خاموش) را روی ریموت کنترل، فشار دهید و نگه دارید.
 3. در اینجا، نفر دوم باید دست به کار شود و تلویزیون را دوباره به برق وصل کند.
 4. پس از اینکه چراغ سبز ال ای دی ظاهر شد، دست خود را از روی دکمه ها بردارید. البته ظاهر شدن نور ال ای دی و سبز شدن آن، ممکن است 10 تا 30 ثانیه طول بکشد.
 5. تلویزیون را روشن کنید. اگر صفحه خوشامدگویی تلویزیون، برای شما نمایش داده نشد، تلویزیون را از برق بکشید و دوباره به برق وصل کنید و به سرعت وارد مراحل راه اندازی شوید.
 6. مراحل راه اندازی را با گزینه های Skip و No رد کنید و از راه اندازی کانال ها هم بگذرید.
 7. حالا تنظیمات بازگشت به کارخانه را انجام دهید. از دکمه اصلی ریموت کنترل، برای پیدا کردن و انتخاب گزینه settings، استفاده کنید.

   

  بازنشانی تنظیمات یا  Factory Reset
 8.  

 9. از منوی نمایش داده شده، گزینه select storage and reset  را انتخاب کنید و select factory data reset را بزنید و دکمه OK را فشار دهید.

   

  بازنشانی تنظیمات یا  Factory Reset

 

اگر بازنشانی تنظیمات، مشکل شما را حل نکرد، دوباره مراحل بازنشانی را انجام دهید تا مشکل خروج از حالت ایمن تلویزیون جی پلاس شما، برطرف شود.

نظر خود را بنویسید