در این مقاله، دلایل و راه حل های خاموش روشن شدن گوشی شیائومی را بررسی می کنیم. البته این مشکل، کلی است و در انواع مدل ها و برندهای موبایل، مشاهده می شود. بنابراین دلایل و راهکارهایی هم که در ادامه معرفی می کنیم، در مورد تمامی برندها صدق می کنند. خاموش و روشن شدن موبایل شیائومی و سایر برندها، می تواند نشان دهنده بروز یک مشکل جدی باشد و یا هیچ دلیل نگران کننده ای نداشته باشد! اگر این اتفاق یک بار افتاده و دیگر تکرار نشده، جای نگرانی ندارد. اما در صورتی که مدام شاهد خاموش روشن شدن گوشی شیائومی خود هستید، بهتر است در اولین فرصت به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر تعمیر موبایل مراجعه کنید تا دستگاه توسط تعمیرکار، بررسی شود. زودکمک کنار شماست تا ضمن عیب یابی گوشی، اقدامات لازم برای تعمیر آن را در تخصصی ترین سطح، انجام دهد. در ادامه، دلایل خاموش و روشن شدن موبایل و روش های حل این مشکل را معرفی می کنیم.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

دلایل خاموش روشن شدن گوشی شیائومی

خاموش و روشن شدن گوشی های اندرویدی، دلایل مختلفی دارد. این مسئله در بیشتر موارد، ناشی از وجود ناهماهنگی پردازشی است. مثلا ممکن است بعد از نصب یک برنامه جدید، شاهد خاموش و روشن شدن گوشی تان باشید. در این صورت احتمالا برنامه مشکل دارد و باید آن را حذف کنید. خرابی باتری هم دلیل دیگر ریست شدن مداوم گوشی است. اگر باتری موبایل شما ایراد داشته باشد یا از جای خود خارج شده باشد، ممکن است گوشی به صورت آنی خاموش شده و مجددا روشن شود. داغ شدن بیش از حد گوشی دیگر علت خاموش و روشن شدن این دستگاه است. اگر دمای گوشی به حد غیر مجاز برسد، قطعات داخلی در معرض خطر قرار می گیرند. خاموش روشن شدن گوشی شیائومی در این شرایط، موجب ایجاد تعادل در دمای آن می شود.  

 

خاموش روشن شدن گوشی شیائومی

خاموش و روشن شدن گوشی های اندرویدی، دلایل مختلفی دارد. این مسئله در بیشتر موارد، ناشی از وجود ناهماهنگی پردازشی است.

چگونه مشکل خاموش و روشن موبایل شیائومی را برطرف کنیم؟

خوشبختانه راهکارهای مختلفی برای حل مشکل خاموش روشن شدن گوشی شیائومی وجود دارد که عبارتند از:

ویروس کشی گوشی

 

ویروس کشی گوشی

 

برخی از ویروس ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند گوشی یا تبلت را خاموش و روشن یا ریستارت کنند. لذا ممکن است با ویروس کشی موبایل، بتوانید مشکل خاموش و روشن شدن آن را حل کنید. اگر مشکل ناشی از ویروسی شدن گوشی باشد، پس از ویروس کشی دیگر شاهد ریست شدن موبایل نخواهید بود.

 

 

فعال کردن حالت  SAFE MODE

 

فعال کردن حالت  SAFE MODE

 

برای حل مشکل خاموش روشن شدن گوشی شیائومی و هر برند دیگری، بد نیست که از حالت امن کمک بگیرید. با انجام این کار در سیستم عامل اندروید، می توانید مشکل ریست شدن موبایل تان را برطرف کنید. به این ترتیب که پس از اجرای حالت امن، برنامه های معیوب شناسایی شده و می توانید به سادگی، آنها حذف کنید تا مشکل از بین برود. اگر همچنان شاهد ادامه این شرایط بودید، روش های دیگر را امتحان کنید.

 

 

ریست فکتوری موبایل

 

ریست فکتوری موبایل

 

اگر هیچ یک از روش های معرفی شده برای رفع مشکل خاموش و روشن شدن گوشی موثر واقع نشدند، باید دستگاه را به تنظیمات پیش فرض بازنشانی کنید. ریست فکتوری بسیاری از مشکلات پردازشی دیوایس های هوشمند را برطرف کرده و از این طریق، روند کاری آنها را به حالت عادی باز می گرداند. اما به یاد داشته باشید که این کار، تمامی اطلاعات ذخیره شده در حافظه داخلی گوشی و تنظیمات آن را پاک می کند. بنابراین قبل از بازنشانی دستگاه به تنظیمات کارخانه، حتما از اطلاعات و فایل های مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. چنانچه بازهم شاهد خاموش روشن شدن گوشی شیائومی خود بودید، از یک تعمیرکار بخواهید گوشی موبایل شما را از نظر سخت افزاری و نرم افزاری به شکل تخصصی بررسی کند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران