گوشی POCO M3 در اواسط سال 2020 به بازار عرضه شد. در آن زمان این گوشی با سیستم عامل اندروید 10 و رابط کاربری MIUI 12 ارائه شد و مشکلات این گوشی علی رغم قیمت مناسب و سخت افزار قوی، کم کم نمایان شد. اما جدی ترین مشکل آن، خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3، بعد از ارائه بروزرسانی از جانب شرکت سازنده رخ داد و باعث ضربه های شدید به اعتبار این شرکت چینی شد. در ابتدای گزارش ها در رابطه با خاموش شدن گوشی POCO M3، شرکت شیائومی سکوت کرد، اما با بالا رفتن تعداد گزارش ها، شرکت شیائومی رسما این مشکل را پذیرفت و ریشه آن را در باگ نرم افزاری این شرکت معرفی کرد. اما خبر خوب برای کاربران این گوشی این است که در بسیاری از موارد، مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3 براحتی و بدون آسیب رسیدن به اطلاعات شما قابل حل است.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

دلایل خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3

به نظر می رسد خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3 کاربران به دلیل مشخصی رخ داده است. در مورد برخی از کاربران این مشکل بعد از بروزرسانی فریمور ارائه شده از سوی شرکت شیائومی رخ داده است. در ابتدا شیائومی در این باره سکوت کرد، اما بعد از ارائه گزارشات بیشتر از رون خاموشی گوشی ها، شیائومی به این مورد عکس العمل نشان داد و تایید کرد که این مشکل به علت خطا در بروزرسانی ارائه شده از سوی این شرکت بوده است.

 

خاموش شدن موبایل شیائومی پوکو M3

به نظر می رسد خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3 کاربران به دلیل مشخصی رخ داده است.

خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3 بعد از آپدیت

در اغلب موارد گزارش شده از خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3، مشکل مربوط به بروزرسانی آخر این گوشی در آن زمان بوده است؛ به این شکل که کاربران بعد از آپدیت گوشی با مشکل خاموشی گوشی مواجه می شدند و قادر به روشن گوشی با دکمه پاور به روش معمول نبودند. اگرچه این مشکل در ابتدا کمی هراس انگیز بود اما خیلی زود راه حل رفع آن از سوی شرکت شیائومی و برخی کاربران حرفه ای تر مشکل را برطرف کرد. اما سوال اصلی این است که چرا آپدیت گوشی شیائومی پوکئ M3 باعث خاموشی گوشی شد. به نظر می رسد آپدیت ارائه شده برای فریمور در بخش بهبود عملکرد حافظه دچار ایراد بوده است و موجب بروز این مشکل شده است. اگرچه بروز این مشکل باعث از دست اطلاعات کاربران نشد و بسیاری از کاربران اصلا با این مشکل مواجه نشدند، اما به نظر می رسد، آپدیت معیوب هنوز قابل دانلود است و جالب تر اینکه این مشکل هنوز در برخی از دستگاه پابرجاست. اما اگر این مشکل برای شما پیش آمده است در بخش بعد به توضیح راه حل رفع آن می پردازیم.

 

دلایل خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3

 

 


روش های حل مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3

برای حل مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3، کار دشواری پیش رو ندارید، زیرا در کل این یک مشکل نرم افزاری محسوب می شود. در کل سه روش برای حل این مشکل وجود دارد. بنا به گفته شیائومی در دو روش اول با یک بار روشن کردن گوشی به روش پیشنهاد شده، گوشی به حالت عادی باز می گردد و به راحتی و به روش معمول با دکمه پاور روشن می شود. روش سوم در صورتی به کار می رود که دو روش اول مشکل را حل نکند. در روش سوم با دانگرید گوشی، بروزرسانی سیستم عامل حذف می شود.

 

 روش های حل مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3

 

روش اول، دکمه پاور

اولین اقدام برای حل مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3، نگه داشتن دکمه پاور به مدت 13 ثانیه است. با این کار گوشی روشن می شود. توصیه ما این است که دکمه پاور را تا زمانی که گوشی روشن شود نگه دارید ( حداکثر 1 دقیقه ). در صورتی که گوشی روشن شود، در دفعات بعدی روشن کردن گوشی، دستگاه را به روش معمول با نگه داشتن دکمه پاور برای 1 تا 2 ثانیه روشن کنید.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

روش دوم، استفاده از فست بوت

برای ورود به فست بوت، و حل مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3، ابتدا گوشی را به مدت 2 ساعت در شارژ قرار دهید (حتی اگر شاهد تغییری در صفحه نمایش نباشید). سپس دکمه پاور و ولوم پایین را همزمان فشار دهید و تا 7 ثانیه نگه دارید تا وارد حالت فست بوت شود. در این حالت تصویری خرگوش شرکت شیائومی را در حالت تعمیر روبوت اندروید میبینید. گوشی را به مدت 20 ثانیه تا 1 دقیقه در این حالت رها کنید و سپس با نگه داشتن دکمه پاور گوشی را خاموش کنید و یا دکمه ولوم پایین و پاور را با هم فشار دهید و نگه دارید. حالا گوشی را به حالت عادی روشن کنید.

 

روش دوم، استفاده از فست بوت

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

روش سوم، دانگرید سیستم عامل

در این روش که نسبت به دو روش قبل بسیار پیچیده تر است و نیاز به حدی از دانش و تجهیزات دارد، برای حل مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو M3، اقدام به حذف بروزرسانی انجام شده بر روی سیستم عامل می کنیم. برای این کار باید رام نسخه قبلی سیستم عامل بر روی گوشی نصب شود و شما در عمل تمامی اطلاعات خود را از دست می دهید. این روش تنها زمانی به کار می آید که دو روش قبلی مشکل گوشی را بررف نکرده باشد. از آنجایی که پیدا کردن رام رسمی و آزموده شده و همچنین مراحل انجام آن زمانبر است و هرگونه اشتباه در آن ممکن است موجب بریک شدن گوشی و یا بروز مشکلات جدی تر شود، توصیه ما این است که برای حل مشکل، به یک مرکز معتبر تعمیر گوشی شیائومی مراجعه کنید. دقت کنید که بسیاری از رام های موجود در اینترنت، ممکن است بعد از نصب به درستی کار نکنند و گوشی در کاربری خود دچار مشکل شود.

نظر خود را بنویسید