بسیاری از کاربران، تقریبا پس از مدت کوتاهی استفاده از گوشی شیائومی POCO M3، با مشکلات زیادی مانند خاموش شدن ناگهانی گوشی و داغ کردن آن، مواجه شده اند. به همین دلیل، آنها، مجبور شدند به دنبال راه حلی برای برطرف کردن مشکلات گوشی شیائومی پوکو M3 خود باشند. اما شکایت های کاربران، حتی پس از مراجعه به نمایندگی و متخصصان تعمیر گوشی نیز ادامه پیدا کرده است و بسیاری از آنها برای حل مشکل خراب شدن گوشی شیائومی POCO M3 خود، دست به دامن راهکارهای دیگری شده اند. بنابراین، ما در این مطلب، به روش های برطرف کردن مشکلات گوشی شیائومی پوکو M3، که توسط متخصصان تعمیر و کاربران حرفه ای شیائومی پیشنهاد شده است، می پردازیم.

 

مشاوران آنلاین زودکمک

 

روش های برطرف کردن مشکلات گوشی شیائومی پوکو M3

گوشی های شیائومی پوکو M3، با ظاهر و امکانات جذاب و همچنین قیمت مناسب، با ورود به بازار، نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کردند. اما سیل شکایت های کاربران از گوشی های سری پوکو، باعث شد شرکت شیائومی اعلام کند که این مشکلات، در نسخه های جدید سری پوکو حل می شود. اما نسخه های جدید نیز کم و بیش دچار همان مشکلات قبلی هستند. در این میان بعضی از متخصصان گوشی های شیائومی و کاربران حرفه ای این برند، راهکارهایی کاربردی برای برطرف کردن مشکلات گوشی شیائومی پوکو M3، پیشنهاد داده اند که برای بسیاری از کاربران موثر بوده است. به همین دلیل، ما در این مقاله، این راهکارها را به شما معرفی کرده ایم تا اگر عملکرد گوشی M3  شما با مشکل مواجه شد، از این روش ها استفاده کنید.

 

خدمتی ویژه از زودکمک

 


روش های حل مشکل خراب شدن گوشی شیائومی POCO M3

1- پس از خرید گوشی سری پوکو و تحویل گرفتن آن، گوشی را ریست فکتوری کنید. ریست فکتوری باعث باطل شدن گارانتی نمی شود، پس با خیال راحت، این کار را انجام دهید.

2- اگر آپدیت رام میو آی، برای شما موجود بود حتما آن را به صورت آفلاین آپدیت کنید. بسیاری از کاربران با آپدیت رام از طریق سیم کارت با مشکل مواجه شده اند؛ به طوری که رام گوشی آنها درست کار نمی کند. برای بررسی وجود آپدیت جدید، فقط از طریق سایت رسمی en.miui.com دانلود آپدیت را انجام دهید. در صورت عدم مشاهده آیکن downloads، از طریق ویندوز برای آپدیت گوشی اقدام کنید.

3- آپدیت برنامه ها را فقط از طریق Google store یا فروشگاه گوگل انجام دهید.

 

برطرف کردن مشکلات گوشی شیائومی پوکو M3

روش های برطرف کردن مشکلات گوشی شیائومی پوکو M3،توسط متخصصان تعمیر و کاربران حرفه ای شیائومی

 

4- تنظیمات گوشی را تغییر ندهید. اگر مجبور به تغییر تنظیمات شدید، این تغییرات را در جایی یادداشت کنید تا به راحتی به یاد بیاورید کدام قسمت ها را تغییر داده اید. چون ممکن است زمانی لازم شود این تغییرات را به جای اول برگردانید.

5- مراقب گلس گوشی خود باشید و دقت کنید که گلس مناسب و با کیفیت روی گوشی خود نصب کنید. چون در بسیاری از موارد، به دلیل نصب نادرست گلس، گلس نامناسب یا کثیف بودن قسمت بالایی گوشی، صفحه گوشی هنگام مکالمه خاموش نمی شود. برای برطرف کردن مشکلات گوشی شیائومی پوکو M3 خود، در صورتی که گلس گوشی شما در کارخانه نصب شده است، به آن دست نزنید و چیز دیگری هم روی آن نصب نکنید. در غیر این صورت، گلسی نصب کنید که به جای حاشیه مشکی، حاشیه شفاف داشته باشد تا در عملکرد صفحه نمایش گوشی شما، اختلال ایجاد نشود.

6- یکی از بدترین ویژگی های گوشی پوکو M3، این است که نصب برنامه های جدید، به مرور زمان انجام می شود. همچنین، این برند با نصب هر برنامه ای سازگار نیست و در صورت نصب برنامه های ناسازگار، ممکن است عملکرد رام گوشی به شدت دچار مشکل شود. بنابراین، برای حل مشکل خراب شدن گوشی شیائومی POCOm3 ، بهتر است برنامه های جدید را با فاصله زمانی زیاد نصب کنید تا اگر مشکلی به وجود آمد، بتوانید منشا آن را شناسایی کنید.

 

روش های حل مشکل خراب شدن گوشی شیائومی POCO M3

 

7- همیشه همه برنامه های سیستمی را آپدیت کنید. برای این کار، به قسمت settings بروید و گزینه  System apps updater را انتخاب کنید.

8- اجازه ندهید تنظیمات قبلی که در می اکانت ذخیره شده است، به گوشی شما بازگردد. برای این کار، هنگام بازیابی داده های قبلی، تیک بازیابی تنظیمات قبلی را بردارید تا آن را فعال نکنید.

9- هنگام شارژ کردن یا انجام کارهای سنگین، دقت کنید که دمای گوشی، از 45 درجه عبور نکند. مکان های خیلی گرم و گارد و گلس نامرغوب، در افزایش دمای گوشی بسیار موثر هستند.

10- هیچگاه اجازه ندهید شارژ گوشی به کمتر از 10 درصد برسد. هنگام شارژ کردن، با گوشی بازی نکنید.

11- در صورتی که گوشی شما دارای رام گلوبال اصلی باشد، هیچ گاه خاموش نمی شود. اما در صورتی که رام گلوبال شما، هندی، اروپایی یا چینی تغییر یافته به اصل باشد، امکان خاموش شدن گوشی POCO M3 زیاد است.

 

 


روش روشن کردن گوشی POCO M3 بعد از خاموشی

جالب است بدانید، خاموشی گوشی POCO M3، مربوط به منبع تغذیه آن است و نسخه های جدید، کمتر به این مشکل دچار می شوند.برای  برطرف کردن مشکلات گوشی شیائومی پوکو M3 و مخصوصا مشکل خاموش شدن آن، ابتدا باید گوشی را به مدت 2 ساعت به شارژ بزنید و در این مدت، کاری به آن نداشته باشید. با این کار، چیزی روی صفحه ظاهر نمی شود، اما باید آن را انجام دهید و بعد از 2 ساعت، در حالی که گوشی همچنان به شارژر وصل است، دکمه پاور و کلید کم کردن صدا را با هم فشار دهید. به محض اینکه ویبره گوشی را حس کردید، دست خود را از روی دکمه ها بردارید و منتظر شوید تا صفحه فست بوت، نمایش داده شود. سپس یک دقیقه صبر کنید و بعد از آن، دکمه پاور گوشی را نگه دارید تا گوشی روشن شود یا دوباره ویبره بزند. وقتی علامت پوکو روی نمایشگر گوشی ظاهر شد، منتظر شوید تا سیستم گوشی بالا بیاید و روشن شود. حالا مشکل خاموش شدن گوشی شما به طور موقت حل شده است و می توانید با آن کار کنید.

برای اینکه دوباره دچار این مشکل نشوید و برای حل مشکل خراب شدن گوشی شیائومی M3 POCO ، باید نکاتی را که گفته شد، رعایت کنید. در صورتی که مشکل خاموش شدن گوشی پوکو M3 شما حل نشد، کمی صبر کنید و بعد از 2 ساعت، مراحل قبل را تکرار کنید. اگر چند بار این روش را امتحان کردید و مشکل شما حل نشد، باید گوشی خود را به نمایندگی یا متخصصان تعمیر گوشی شیائومی بسپارید. از تعمیرکاران بخواهید که قسمت منبع تغذیه را دوباره با هویه مخصوص، به مدت 20 تا 39 ثانیه، گرم کنند تا مشکل آن حل شود.

 

روش روشن کردن گوشی POCO M3 بعد از خاموشی

 

نظر خود را بنویسید