مشکلات تلویزیون جی پلاس، زمانی آزار دهنده می شوند که تماشای تلویزیون برای کاربران، به کابوس تبدیل می شود. در مواقعی که در پخش صدا و تصویر، مشکل ایجاد می شود، عملا کاربران نمی توانند به تماشای تلویزیون بنشینند یا با امکانات آن کار کنند. در این شرایط، دلایل بروز معایب تلویزیون GPlus باید بررسی شوند و کاربر برای برطرف کردن آنها اقدام کند. طراحی و منوی انواع مدل های جی پلاس، بر اساس خواسته مشتری ها، بهبود داده شده است. اما، برخی از مشکلات تلویزیون جی پلاس، بسیار رایج تر از بقیه هستند که در این مقاله، به بررسی آنها و راهکارهای برطرف کردن این مشکلات می پردازیم.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

عیب یابی و رفع مشکلات تلویزیون جی پلاس

عیب یابی و رفع معایب تلویزیون GPlus، از مهم ترین کارها، پس از مواجه شدن با ایرادهای تلویزیون و اختلال در کارکرد آن است. به همین دلیل ما در این مقاله، انواع مشکلات تلویزیون جی پلاس مانند عدم پخش تصویر در تلویزیون‌های G plus، کار نکردن کنترل تلویزیون ‌های G Plus ، ایجاد خطوط مختلف روی تلویزیون، رنگ غیر طبیعی در تصویر تلویزیون‌های G Plus، مشکلات تلویزیون جی پلاس در دریافت کانال ‌های مختلف، هنگ کردن تلویزیون جی پلاس و مشکل قطعی صدا در تلویزیون‌ جی پلاس و نحوه برطرف کردن این مشکلات را بررسی کرده ایم تا با آنها بیشتر آشنا شوید.

 

مشکلات تلویزیون جی پلاس

مشکلات تلویزیون جی پلاس، زمانی آزار دهنده می شوند که تماشای تلویزیون برای کاربران، به کابوس تبدیل می شود.

عدم پخش تصویر در تلویزیون‌های G plus

گاهی مشکلات تلویزیون جی پلاس، به دلیل بروز برخی ایرادها در ماژول تلویزیون، بک لایت پنل، اتصالات و بخش های دیگر اتفاق می افتد. در این شرایط، تصویر تلویزیون قطع می شود و دیگر چیزی روی صفحه نمایش دیده نمی شود. ممکن است یکی از دلایل عدم نمایش تصویر در تلویزیون، قطعی سیگنال ورودی آنتن باشد. در صورتی که صدا و تصویر تلویزیون هر دو قطع شوند، اما منوی تلویزیون و علامت‌ ها، نمایش داده شود، تلویزیون شما از نظر نمایش تصویر سالم است و مشکلی ندارد. همچنین، اگر تلویزیون تصویر ورودی ‌های دیگر را نمایش دهد، مشکل پخش تصویر به سیگنال دریافتی مربوط می شود. اگر تصویر هیچ‌ کدام از ورودی‌ ها پخش نشود، آنگاه باید دستگاه تلویزیون توسط یک متخصص بررسی شود.

 

 

کار نکردن کنترل تلویزیون ‌های G Plus

کار نکردن کنترل تلویزیون، یکی دیگر از رایج ترین مشکلات تلویزیون جی پلاس محسوب می شود. در صورتی که کنترل تلویزیون جی پلاس عملکرد درستی ندارد، باتری آن را چک کنید و باتری نو در آن قرار دهید. چون ممکن است باتری کنترل تمام شده باشد. همچنین، ممکن است میدان مغناطیسی اطراف کنترل تلویزیون، بر روی عملکرد آن تاثیر بگذارند. پس، قبل از اقدام به تعویض و یا تعمیر آن، کنترل تلویزیون جی پلاس را به خوبی تست کنید. ضمن اینکه، در نظر داشته باشید فاصله‌ی استاندارد کنترل تا تلویزیون، کمتر از 7 متر است. برای اطلاع از کارکرد هر کدام از دکمه‌ های کنترل نیز، می‌توانید راهنمای کنترل تلویزیون جی پلاس را مطالعه کنید.

 

کار نکردن کنترل تلویزیون ‌های G Plus

 

ایجاد خطوط مختلف روی تلویزیون جی پلاس

ظاهر شدن خطوط افقی و عمودی بر روی صفحه نمایش، از دیگر مشکلات تلویزیون جی پلاس است. برای حل این مشکل، قبل از ه اقدامی، نمایش تصویر تلویزیون را با همه ورودی‌ ها بررسی کنید. اگر خطوط تلویزیون، در تمامی ورودی‌ ها مشاهده شد، احتمالا مشکل از پنل تلویزیون است. ایجاد خطوط روی صفحه‌ تلویزیون، به دلایل متفاوتی رخ می دهد و منشا بروز آنها باید توسط یک متخصص تعمیر تلویزیون، به طور دقیق بررسی و شناسایی شود.

 

 

رنگ غیر طبیعی در تصویر تلویزیون‌های G Plus

رنگ تصویر تلویزیون، معمولا به صورت پیش فرض، بر روی حالت عادی قرار دارد. اما شما با استفاده از قسمت settings یا تنظیمات تلویزیون، می‌توانید رنگ ها و دیگر تنظیمات مرتبط با تصویر تلویزیون جی پلاس را به دلخواه خود تغییر دهید. اگر با انجام تنظیمات و تغییر در رنگ و حالت تصویر، همچنان تصویر تلویزیون ‌شما غیر طبیعی به نظر می ‌رسد، بهتر است برای حل این مورد از مشکلات تلویزیون جی پلاس، از یک متخصص یا مرکز معتبر تعمیر تلویزیون، کمک بگیرید.

مشکلات تلویزیون جی پلاس در دریافت کانال ‌های مختلف

تعدادی از کانال ‌های صدا و سیما، اخیرا به صورت HD و HEVC ارائه می‌شوند. بنابراین، کانال های جدید HD را باید از طریق کانال یابی دوباره، به فهرست کانال های تلویزیون جی پلاس خود اضافه کنید. بنا به دلایلی، دریافت کانال‌ های HD در برخی تلویزیون‌ ها مشکل ایجاد می کند. بنابراین، در صورت نیاز، کانال یابی تلویزیون جی پلاس را مجدد انجام دهید تا مشکل شما رفع شود. اگر تلویزیون GPlus شما هیچ کانالی از نوع غیر HD را دریافت نمی‌کند، برد تلویزیون باید توسط یک متخصص یا مرکز معتبر، بررسی و مشکل آن برطرف شود.

 

مشکلات تلویزیون جی پلاس در دریافت کانال ‌های مختلف

 

هنگ کردن تلویزیون جی پلاس

یکی از رایج ترین مشکلات تلویزیون جی پلاس، هنگ کردن این دستگاه است. هنگ کردن این تلویزیون ممکن است به دلیل برنامه ‌های نصب شده بر روی تلویزیون، مشکلات فنی و موارد دیگر باشد. بنابراین، قبل از اینکه تلویزیون خود را تعمیر کنید، ابتدا دستگاه‌ های جانبی را از تلویزیون جدا کنید و سپس دوباره آنها را وصل کنید و تلویزیون را امتحان کنید. برق تلویزیون را برای مدتی قطع کنید و سپس آن را دوباره وصل کنید.

اگر برای تلویزیون شما، به روز رسانی آنلاین ارائه شده است، آپدیت تلویزیون جی پلاس را به صورت آنلاین انجام دهید. با انجام ریست فکتوری یا بازنشانی به تنظیمات کارخانه، می توانید برنامه ای را که باعث ایجاد مشکل در دستگاه شما شده است را شناسایی و حذف کنید. برای این کار، باید به منوی system تلویزیون بروید و ریست فکتوری تلویزیون جی پلاس را انجام دهید. اگر هنگام استفاده از برخی برنامه ‌ها تلویزیون هنگ می‌کند، همان برنامه را حذف کنید، چون ممکن است باعث ایجاد انواع مشکلات تلویزیون جی پلاس شما شود.

مشکل قطعی صدا در تلویزیون‌ جی پلاس

یکی دیگر از مشکلات تلویزیون جی پلاس، قطعی صدای تلویزیون است. قطعی صدا در تلویزیون‌ ممکن است به این دلیل باشد که صدای تلویزیون بر روی حالت Mute قرار داشته باشد. پس، قبل از هر کاری، تلویزیون را از حالت Mute خارج کنید و ببینید خروجی صدای تلویزیون بر روی حالت بلندگوی خارجی قرار نداشته باشد. اگر بعد از انجام این کار، صدای دستگاه همچنان قطع باشد، می‌توانید ورودی‌ های دیگر تلویزیون را برای پخش صدا امتحان کنید. اگر مشکل قطع شدن صدای تلویزیون، برطرف نشد، باید کارشناس زودکمک، بلندگو، برد و اتصالات تلویزیون را بررسی کند.

 

مشکل قطعی صدا در تلویزیون‌ جی پلاس

 

نظر خود را بنویسید