راه اندازی تلویزیون جی پلاس، اصلی ترین کاری است که خریداران این محصول، برای تماشای تصاویر و محتوای تلویزیون و استفاده از امکانات دیگر آن باید انجام دهند. تلویزیون جی پلاس تولید شرکت ایرانی گلدایران است که تلاش کرده است در غیاب برند ال جی و کمیاب بودن محصولات آن در بازار ایران، تلویزیونی با کیفیت تولید کند و در اختیار مشتریان قرار دهد. نحوه راه اندازی تلویزیون GPlus مشابه راه اندازی سایر تلویزیون ها است اما مسلما پیچیدگی های تلویزیون ال جی را ندارد. به همین دلیل، ما در این مطلب، به صورت مختصر و مفید، راه اندازی تلویزیون جی پلاس را به شما معرفی کرده ایم. اگر شما نیز یکی از کاربران جدید تلویزیون جی پلاس هستید و برای راه اندازی تلویزیون خود نیاز به کمک دارید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

راهنمای راه اندازی تلویزیون جی پلاس

با رعایت کردن بعضی نکات و استفاده از دفترچه راهنمای استفاده از تلویزیون، می توانید به راحتی کار راه اندازی تلویزیون جی پلاس خود را انجام دهید. با این کار، علاوه بر راه اندازی درست و اصولی، می توانید از همه امکانات تلویزیون بهره ببرید.

 

خدمتی ویژه از زودکمک

 

به همین دلیل، ما در این مقاله، مراحل راه اندازی تلویزیون جی پلاس را که شامل نکات قبل از نصب تلویزیون جی پلاس، تنظیم کانال تلویزیون جی پلاس، اتصال کنترل جادویی تلویزیون GPlus ، ویژگی تصویر در تصویر تلویزیون جی پلاس، خاموشی خودکار تلویزیون GPlus، روشن کردن بلوتوث تلویزیون GPlus ، متصل کردن گوشی به تلویزیون جی پلاس و متصل کردن تلویزیون جی پلاس به اینترنت است را به شما معرفی می کنیم تا علاوه بر آشنایی با این ویژگی ها، از آنها استفاده کنید.

 

راه اندازی تلویزیون جی پلاس

راه اندازی تلویزیون جی پلاس، اصلی ترین کاری است که خریداران این محصول، برای تماشای تصاویر و محتوای تلویزیون و استفاده از امکانات دیگر آن باید انجام دهند.

نکات قبل از نصب تلویزیون جی پلاس

 1. یکی از مهم ترین مواردی که پس از خرید و قبل از راه اندازی تلویزیون جی پلاس، باید به آن توجه کنید، این است که باید تلویزیون را در یک مکان مناسب قرار دهید. این گونه، علاوه بر تماشای راحت تلویزیون، برای استفاده از آن هم، با مشکل مواجه نمی شوید.
 2. بهتر است قسمت پشتی تلویزیون شما، به سمت دیوار باشد تا با تکان خوردن سقوط نکند.
 3. مکان تلویزیون جی پلاس را طوری انتخاب کنید که به پریز برق نزدیک باشد و به سیم کشی های طولانی از پریز برق به تلویزیون نیازی نباشد.
 4. بهتر است تلویزیون را در جایی قرار دهید که به دور از تابش مستقیم نور خورشید باشد، چون نور خورشید به صفحه تلویزیون آسیب می رساند.
 5. میز تلویزیون شما باید ارتفاع مناسب داشته باشد تا افراد در هنگام تماشای تلویزیون با مشکل مواجه نشوند.

 

 

نکات قبل از نصب تلویزیون جی پلاس

 


تنظیم خودکار کانال تلویزیون جی پلاس

کانال یابی تلویزیون، یکی از مهم ترین مراحل راه اندازی تلویزیون جی پلاس محسوب می شود. فرایند کانال یابی، به صورت خودکار یا دستی انجام می شود که روش خودکار آن به ترتیب زیر است:

 • وارد قسمت Setting یا تنظیمات تلویزیون شوید. از قسمت تنظیمات اصلی، تنظیمات کانال را انتخاب کنید.
 • در این مرحله باید نوع آنتن هوایی را مشخص کنید.
 • حالا باید اسکن خودکار را انتخاب کنید تا شبکه های تلویزیونی پیدا شوند.

 

تنظیم خودکار کانال تلویزیون جی پلاس

 


فرایند کانال یابی دستی تلویزیون جی پلاس

 1. وارد قسمت Setting یا تنظیمات تلویزیون خود شوید. از از قسمت تنظیمات اصلی، تنظیمات کانال را انتخاب کنید.
 2. نوع آنتن هوایی را مشخص کنید و گزینه اسکن دستی دیجیتال را انتخاب کنید.
 3. در این مرحله، کد کانال مورد نظر خود را در قسمت UHFCH  وارد کنید.

برای اینکه کانال ها، به ترتیب ارسال صدا و سیما به دستگاه شما ارسال شود، از طریق تنظیمات دیجیتال به منو وارد شوید و گزینه ی LCN را فعال کنید. گزینه ی LCN آپدیت خودکار کانال ها را بر اساس به روز رسانی فرستنده، انجام می دهد. بعد از تمام شدن فرایند کانال یابی خودکار، گزینه ی LCN را غیر فعال کنید تا با تغییرات صدا و سیما، ترتیب و تنظیمات کانال ها تغییر پیدا نکند.


اتصال کنترل جادویی تلویزیون GPlus

اتصال کنترل جادویی تلویزیون جی پلاس، یکی از ساده ترین مراحل راه اندازی تلویزیون جی پلاس است. برای این کار، کافی است تلویزیون خود را روشن کنید و دکمه OK یا دکمه مرکزی کنترل را فشار دهید. بعد از این کار، پیام اتصال کنترل به دستگاه، در صفحه نمایش ظاهر می شود. در این موقع،شما باید کنترل جادویی خود را به آرامی تکان دهید تا نشانگر ماوس آن بر روی صفحه ظاهر شود. اگر این اتصال به درستی انجام نشد، دکمۀ OK را همزمان با کلید کم کردن صدا، فشار دهید و بعد از آن دکمۀ OK را بزنید تا دوباره اتصال برقرار شود. اگر مشکل شما حل نشد، باتری کنترل خود را بررسی کنید و مطمئن شوید سالم است.

 

اتصال کنترل جادویی تلویزیون GPlus

 


ویژگی شخصی سازی تصویر تلویزیون جی پلاس

با فشردن دکمه ASPECT  میتوانید ابعاد تصویر را تغییر دهید و با استفاده از دکمه PMODE ، می توانید حالت، نور و کیفیت تصویر خود را شخصی سازی کنید. همه دکمه های مورد نظر شما، بر روی قسمت بالایی کنترل تلویزیون قرار دارند.

 

 


خاموشی خودکار تلویزیون GPlus

ویژگی خاموش شدن خودکار، یکی از ویژگی های جذاب تلویزیون های جی پلاس است که می توانید هنگام راه اندازی تلویزیون جی پلاس ،آن را امتحان کنید. این ویژگی در چند حالت از جمله خاموش شدن خودکار هنگام فعال کردن حالت سلامتی، خاموش شدن خودکار در صورت دریافت نکردن سیگنال از شبکه مورد نظر و خاموش شدن خودکار بعد از 4 ساعت استفاده، به شما ارائه می شود. برای غیرفعال کردن این ویژگی نیز، اگر تلویزیون شما هوشمند است، ابتدا وارد بخش تنظیمات یا settings شوید و سپس گزینه سیستم یا system را انتخاب کنید.  حالا می توانید گزینه خواب خودکار را متوقف کنید. اگر تلویزیون شما هوشمند نیست، ابتدا وارد بخش time شوید و سپس خواب خودکار را غیرفعال کنید.

 

خاموشی خودکار تلویزیون GPlus

 


روشن کردن بلوتوث تلویزیون GPlus

یکی از ویژگی های جذاب تلویزیون های جی پلاس، داشتن بلوتوث است. یکی از نکاتی که هنگام راه اندازی تلویزیون جی پلاس و استفاده از بلوتوث، باید به آن دقت کنید، این است که از بلوتوث این تلویزیون، فقط برای انتقال صدای تلویزیون به یک وسیله خارجی مانند اسپیکر بلوتوث یا هدفون استفاده میشود. بنابراین شما نمی توانید موبایل خود را از طریق بلوتوث به تلویزیون متصل کنید.

برای روشن کردن بلوتوث تلویزیون و راه اندازی تلویزیون جی پلاس، باید بلوتوث دستگاهی را که میخواهید به تلویزیون متصل کنید، روشن کنید و به قسمت Setting  یا تنظیمات تلویزیون بروید. بلوتوث تلویزیون را فعال کنید. پس از فعال شدن بلوتوث تلویزیون، فهرست دستگاه های نزدیک به شما که دارای بلوتوث فعال هستند، نشان داده میشوند. نام دستگاهی که می خواهید از طریق بلوتوث به تلویزیون متصل شود، انتخاب کنید. حالا میتوانید صدای تلویزیون را از هر دستگاهی که دوست دارید پخش کنید و از تماشای فیلم، سریال یا برنامه های مورد علاقه خود لذت ببرید.

 

 

روشن کردن بلوتوث تلویزیون GPlus

 


متصل کردن گوشی به تلویزیون جی پلاس

برای بعضی از کاربران، متصل کردن گوشی به تلویزیون، در هنگام راه اندازی تلویزیون جی پلاس، یکی از اساسی ترین کارها به شمار می رود. اگر مایل هستید فیلم ها و تصاویر موجود در گوشی خود را با کیفیت و وضوح بالاتری در تلویزیون تماشا کنید، باید با روش های اتصال گوشی به تلویزیون جی پلاس آشنا باشید. استفاده از کابل HDMI  یکی از ساده ترین روش ها برای اتصال گوشی به تلویزیون است که با استفاده از آن، میتوانید به صورت همزمان، صدا و تصویر را با کیفیت بالا از گوشی خود بر روی تلویزیون انتقال دهید و مشاهده کنید. اما از آنجایی که همه تبلت ها از کابل HDMI پشتیبانی نمی کنند، اگر از گوشی اندرویدی استفاده می کنید، می توانید اتصال از طریق پورت MHL و Slimport را امتحان کنید. در صورتی که سیستم عامل گوشی شما ios است، باید از برنامه Airport Express portable hotspot استفاده کنید.


متصل کردن تلویزیون جی پلاس به اینترنت

یکی از مهم ترین فاکتورهای تلویزیون های هوشمند، اتصال به اینترنت است که بعضی از کاربران، بسیار مشتاق هستند بلافاصله پس از راه اندازی تلویزیون جی پلاس، آن را امتحان کنند. برای فعال کردن اینترنت در تلویزیون جی پلاس، باید ابتدا کلید Home روی کنترل را بزنید. پس از باز شدن  Menu، گزینه Setting را بزنید و کلید Enter را فشار دهید. فهرست  Network برای شما به نمایش در می آید که از بین آنها، باید Network connection را انتخاب کنید.  سپس روی گزینه Start Connection کلیک کنید و گزینه Cancel را انتخاب کنید. نام شبکه وایرلس خود را انتخاب و پسورد آن را وارد کنید. پس از این مرحله، اینترنت تلویزیون فعال می شود.

 

متصل کردن تلویزیون جی پلاس به اینترنت

 

نظر خود را بنویسید