پیدا شدن هاله سیاه تلویزیون سامسونگ، یکی از غیر منتظره ترین اشکالاتی است که ممکن است برای این دستگاه اتفاق بیفتد و باعث نگرانی کاربران این تلویزیون می شود. این لکه ها در هر نقطه از تلویزیون ممکن است ظاهر شوند و طوری در عملکرد صفحه نمایش تلویزیون تاثیر می گذارند که دیدن تصاویر برای کاربران مشکل می شود. دلایل ایجاد لکه های سیاه در تلویزیون SAMSUNG به عوامل مختلفی بستگی دارند که لذت تلویزیون دیدن را از کاربران می گیرند و برای برطرف کردن این مشکل باید فورا اقدام کرد. در بهترین شرایط، ممکن است این لکه ها گرد و خاک باشند و به راحتی آنها را بتوان با یک دستمال پاک کرد. اما در صورت جدی تر بودن این ایراد، باید برای حل کردن مشکل هاله سیاه تلویزیون سامسونگ، اقدامات لازم را انجام داد.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

علت ایجاد هاله سیاه تلویزیون سامسونگ

گاهی اوقات، لکه ها و هاله های سیاه رنگی روی صفحه نمایش می بینیم که در تماشای تلویزیون اختلال ایجاد می کنند. در صورتی که هاله سیاه تلویزیون سامسونگ، در قسمت مرکزی تصویر ظاهر شود، کیفیت تصویر شما را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث کاهش آن می شود. این هاله سیاه می تواند ناشی از دلایلی مانند گرد و خاک، گذشتن از عمر مفید دستگاه، استفاده بیش از حد و طولانی از تلویزیون، رطوبت، دمای زیاد و اختلاف دمای زیاد باشد. اما در این مواقع معمولا تکنسین های متخصص، دلایل ایجاد لکه های سیاه در تلویزیون SAMSUNG را به معیوب شدن و خرابی پیکسل های تلویزیون سامسونگ، خرابی پنل تلویزیون سامسونگ و خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ نسبت می دهند. در این مقاله، این عوامل بررسی می شوند که می توانید شرح آنها را در ادامه بخوانید.

 

هاله سیاه تلویزیون سامسونگ

پیدا شدن هاله سیاه تلویزیون سامسونگ، یکی از غیر منتظره ترین اشکالاتی است که ممکن است برای این دستگاه اتفاق بیفتد و باعث نگرانی کاربران این تلویزیون می شود.

معیوب شدن و خرابی پیکسل های تلویزیون سامسونگ

صفحه نمایش های تلویزیون سامسونگ از اجتماع میلیون ها پیکسل تشکیل می شود که وجود آنها در کنار یکدیگر، باعث می شود تصویر واحدی برای تماشا، به کاربر ارائه شود. برای تولید نمایشگرهای سامسونگ از فناوری های بالایی استفاده می شود. اما گاهی ممکن است کاربران این دستگاه ها، با مشکل هاله سیاه تلویزیون سامسونگ مواجه شوند.

 

 

در صورت بروز مشکل یک پیکسل، تصویر آن نقطه به شکل هاله یا لکه سیاه در می آید و تاریک دیده می شود. در این شرایط، پیکسل آن نقطه باید تعویض شود تا تصویر تلویزیون به حالت اول خود باز گردد. البته این امکان وجود دارد که با استفاده از یک برنامه بازیابی، بتوان پیکسل های سیاه را زنده کرد یا به روشی دیگر آن ها را احیا کرد. این برنامه ها، پیکسل ها را مجبور می کند به سرعت تغییر کنند و باعث بیدار شدن دوباره آنها می شوند.

 

معیوب شدن و خرابی پیکسل های تلویزیون سامسونگ

 

خرابی پنل تلویزیون سامسونگ

خرابی پنل یکی از مهم ترین دلایل ظاهر شدن لکه ها و هاله سیاه تلویزیون سامسونگ است. این ایراد زمانی بروز می کند که قسمتی از ماژول یا لیکوئید پنل خراب شود یا پنل دستگاه شما به شدت کثیف باشد. اگر به قسمت بالای تلویزیون خود نگاه کنید، منافذی می بینید. این منافذ، باعث می شوند گرمای لامپ فلوئورسنت فشرده شود و از این منافذ خارج شود تا روشنایی تلویزیون فراهم شود. گرد و غباری که از این منافذ وارد تلویزیون می‌شوند، روی پنل می‌نشینند. این گرد و غبار، در مدت طولانی، به ماژول و لیکوئید پنل آسیب وارد می‌کنند و همین یکی از دلایل ایجاد لکه های سیاه در تلویزیون SAMSUNG است.

 

 

برای جلوگیری از به ‌وجود آمدن مشکل هاله سیاه تلویزیون سامسونگ، باید گاهی اوقات منافذ پشت تلویزیون را گردگیری کنید. اما در صورتی که این آلودگی ها روی پنل تاثیر گذاشته باشند، پنل باید بیرون آورده شود و تمام لایه‌های آن با دقت تمیز شود. اما گاهی، حتی تمیز کردن پنل نیز، مشکل را برطرف نمی کند و تنها راه چاره، عوض کردن پنل است. اگر پس از بیرون آوردن پنل تلویزیون، هیچ اثری از گرد و خاک روی آن نمی‌بینید، باید بدانید پنل ‌ها نیز مانند قطعات دیگر، طول عمر مشخصی دارند. وقتی عمر مفید پنل ها به پایان می رسد، لکه و هاله ‌های سیاه رنگ روی صفحه نمایش تلویزیون ظاهر می شوند.

 

خرابی پنل تلویزیون سامسونگ

 

خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ

یکی دیگر از دلایل ایجاد هاله سیاه تلویزیون سامسونگ، خرابی بک لایت تلویزیون است. اگر یکی یا تعدادی از لامپ های بک لایت تلویزیون سامسونگ خراب یا خاموش شوند، این اتفاق برای تلویزیون شما رخ می دهد. بک لایت وظیفه ایجاد نور و روشنایی برای تلویزیون سامسونگ شما بر عهده دارد. بنابراین، اگر در قسمت بک لایت مشکلی پیش بیاید و خاموش شود، شما هیچ تصویری نمی توانید ببینید و صفحه نمایش شما کاملا تاریک خواهد بود. همچنین ممکن است گاهی قسمتی از تصویر روشن و خاموش شود یا چشمک بزند و در نهایت به طور کامل قطع شود.

همین مسئله خرابی لامپ های ال ای دی در تلویزیون می باشد که باعث می شود در قسمتی از تصویر هاله یا لکه سیاه ایجاد شود و شما تصویر را تاریک ببینید. زمانی که قسمتی از لامپ می سوزد، ولتاژ آن بر روی لامپ های سالم پخش می شود و همین اتفاق، فشار زیادی به لامپ های سالم وارد می کند. به دنبال این اتفاق، لامپ های سالم نیز به مرور زمان خراب می شوند.

 

خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ

 

نظر خود را بنویسید