روشن ماندن صفحه گوشی، گاهی یک مشکل است و گاهی، راهکاری برای رفع یک مشکل! برخی از کاربران با این مسئله مواجه هستند که صفحه موبایل شان خود به خود روشن شده و یا خاموش نمی شود. این مشکلات هم در گوشی های اندرویدی دیده می شوند و هم برخی از کاربران از بروز آنها شکایت دارند. در ادامه این مقاله، روش های روشن ماندن صفحه گوشی را در اندروید و iOS به شما آموزش می دهیم. همچنین به شما می گوییم که در صورت روشن شدن صفحه موبایل، چطور مشکل را حل کنید. اگر نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه داشتید، زودکمک کنار شماست تا مشکل را با کمک مجرب ترین تکنسین های تعمیر موبایل برطرف کند.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

رفع مشکل روشن ماندن صفحه گوشی (اندروید)

اگر از گوشی های سامسونگ، ال جی، سونی، شیائومی یا دیگر برندهای اندرویدی استفاده می کنید، می توانید از طریق تنظیمات، مشکل خاموش نشدن نمایشگر را برطرف کنید.

 

روشن ماندن صفحه گوشی

روشن ماندن صفحه گوشی، گاهی یک مشکل است و گاهی، راهکاری برای رفع یک مشکل!

 

 

 برای انجام تنظیمات خاموش شدن گوشی در زمان مشخص، به ترتیب زیر عمل کنید:

1. وارد صفحه تنظیمات یا همان Settings گوشی خود شوید.

 

رفع مشکل روشن ماندن صفحه گوشی (اندروید)

 

2. سپس به بخش Display مراجعه کنید.

 

رفع مشکل روشن ماندن صفحه گوشی (اندروید)

 

3. گزینه Screen timeout را انتخاب کنید (این گزینه در برخی از گوشی ها با عنوان Sleep  مشخص شده است)

 

رفع مشکل روشن ماندن صفحه گوشی (اندروید)

 

4. برای روشن ماندن صفحه گوشی، یکی از زمان های مشخص شده را که بین 15 ثانیه تا 10 یا 30 دقیقه است، انتخاب اکنید. به این ترتیب، در صورت کار نکردن گوشی تا زمان مشخص شده، نمایشگر روشن است و پس از آن، خود به خود خاموش می شود.

 

رفع مشکل روشن ماندن صفحه گوشی (اندروید)

 


روش های روشن ماندن صفحه موبایل

ممکن است شما بخواهید که نمایشگر موبایل تان همیشه روشن بوده و خاموش نشود. مثلا ممکن است در حال اجرای یک برنامه خاص بوده و یا به هر دلیل دیگری، لازم باشد که صفحه نمایش گوشی خود را مدام روشن نگه دارید. روش های مختلفی برای روشن ماندن صفحه گوشی در دستگاه های اندرویدی وجود دارد که در ادامه آنها را به شما آموزش می دهیم:

تنظیم زمان خاموش شدن صفحه گوشی با استفاده از قابلیت اندروید

یکی از روش های ساده و کاربردی برای روشن ماندن صفحه موبایل، استفاده از قابلیت سیستم عامل اندروید است. بدین منظور، مثل روش قبلی، وارد تنظیمات شده و روی گزینه  Displayضربه بزنید. دقت داشته باشید که در برخی از گوشی ها باید گزینه های دیگری همچون “Advanced”  یا “Screen Timeout”  را نیز برای رسیدن به تنظیمات، انتخاب کنید. برای تنظیم زمان روشن ماندن صفحه موبایل خود باید روی گزینه “Timeout” ضربه بزنید. درست مثل روش قبلی، یکی از زمان های تعیین شده را انتخاب کرده و تنظیمات انجام شده را ذخیره نمایید.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش گوشی در هنگام شارژ شدن

سیستم عامل اندروید، به شما اجازه می دهد که نمایشگر گوشی را در حین شارژ شدن آن روشن نگاه داشته و مانع از خاموش شدن نمایشگر شوید. بدین منظور، باید اول گزینه Developer options را بزنید. پس از فعال کردن Developer options، کادر Stay awake را تیک بزنید تا صفحه گوشی در حالی که آن را به شارژر وصل کرده اید روشن بماند. نکته ویژه این که اگر در این حالت کلید پاور را فشار دهید، صفحه همچنان خاموش می شود.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

روشن ماندن نمایشگر در گوشی آیفون

برای روشن ماندن صفحه گوشی در iOS هم باید از تنظیمات کمک بگیرید. جالب است بدانید که قابلیتی به نام Auto-Lock در گوشی های اپل،  باعث خاموش شدن نمایشگر پس از یک دقیقه لمس نشدن تاچ می شود. بنابراین اگر می خواهد صفحه آیفون شما مدت زمان بیشتری روشن باشد، باید Auto Lock  را غیرفعال کنید. پس از غیر فعال کردن این گزینه، می توانید با فشار دادن کلید پاور، صفحه نمایش را خاموش نمایید. همچنین می توانید ضمن ورود به تنظیمات صفحه نمایش آیفون روی Accessibility ضربه بزنید. سپس Display & Text Size را انتخاب کرده و در پایین صفحه، Auto-Brightness را خاموش کنید. برای روشن ماندن دائمی صفحه گوشی آیفون، وارد Settings و سپس Display & Brightness شوید. روی Auto-Lock زده و در صفحه باز شده Never  را انتخاب کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران