گوگل کروم ویژگی های زیادی برای کاربران در نظر گرفته است اما تنها افراد کمی از ویژگی های مخفی گوگل کروم  اطلاع دارند و از آنها استفاده می کنند. به این ویژگی های پنهان در Google Chrome فلگ گفته می شود که در واقع برای استفاده بهتر از این مرورگر، کاربرد دارند. فلگ ها ویژگی هایی آزمایشی هستند که همیشه کاربرد ندارند، اما در برخی موارد، عملکرد مرورگر شما را به حدی ارتقا می دهند که شگفت زده می شوید. برای همین، ما در این مقاله، به بررسی ویژگی های مخفی گوگل کروم و بهترین فلگ های آن می پردازیم.

 

مشاوران آنلاین زودکمک

 

بررسی ویژگی های مخفی گوگل کروم

قبل از آنکه بسیاری از ویژگی های عمومی گوگل کروم به صورت عمومی به کاربران ارائه شود، بسیاری از فلگ های گوگل کروم، وجود داشته اند. بیشتر این ویژگی ها هنوز از نظر برنامه نویسی و طراحی، کامل نیستند و ممکن است هنگام کار با آنها، دچار مشکل شوید. اما برخی از این ویژگی ها آنقدر خوب هستند که ارزش امتحان کردن دارند. ویژگی های پنهان در Google Chrome  زیاد هستند اما ما در این مقاله، تعدادی از کاربردی ترین فلگ ها را بررسی کرده ایم و به آنها پرداخته ایم. افزایش سرعت دانلود با فلگ Parallel Downloading، فعال کردن حالت Picture in Picture ، فعال کردن  Password Generation برای ثبت نام در سایت ها، دانلود خودکار فایل ها بر روی دسکتاپ، مرتب ‌سازی افزونه ‌ها در گوگل کروم و استفاده از حالت تاریک گوگل کروم، از فلگ های کاربردی گوگل کروم هستند که ما آنها را به شما معرفی کرده ایم.

 

ویژگی های مخفی گوگل کروم

گوگل کروم ویژگی های زیادی برای کاربران در نظر گرفته است اما تنها افراد کمی از ویژگی های مخفی گوگل کروم اطلاع دارند و از آنها استفاده می کنند.

دسترسی به ویژگی های مخفی گوگل کروم یا فلگ ها

برای دسترسی به ویژگی های پنهان در Google Chrome ، ابتدا وارد مرورگر گوگل کروم شوید. سپس، در نوار آدرس مرورگر، عبارت chrome://flags را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید. بعد از این مراحل، شما وارد صفحه فلگ ‌ها می شوید. هرکدام از فلگ‌ ها در رابطه با سیستم عامل و کاری که انجام می‌دهند، جزئیاتی ارائه داده‌اند. قبل از هر چیز، آنها را مطالعه کنید تا در هنگام استفاده از این ویژگی‌ ها دچار دردسر نشوید. وقتی Flag مورد نظر خود را پیدا کردید، روی منویی که در کنار توضیحات ویژگی وجود دارد کلیک کنید. اگر گزینه Enabled را از این منو انتخاب کنید، آن فلگ، روی مرورگر فعال می شود. برای این که این تغییرات را ببینید، یک بار مرورگر را ببندید و دوباره آن را باز کنید. بهتر است ویژگی های مخفی گوگل کروم را یک به یک فعال کنید تا در صورت وجود مشکل در یکی از آنها، بتوانید آن را رفع کنید.

 

 

1- افزایش سرعت دانلود با فلگ Parallel Downloading

یکی از ویژگی های مخفی گوگل کروم که به طور خاص سرعت دانلود شما را افزایش می دهد   Parallel Downloading  است. این فلگ، هر یک از فایل های دانلودی شما را، به سه دانلود جداگانه تقسیم می کند و به این صورت، سرعت دانلود را افزایش می دهد. برای فعال کردن این ویژگی، در بخش فلگ های کروم، parallel downloading  را تایپ کنید. این فلگ را در لیست پیدا کنید و روی Enable  کلیک کنید تا فعال شود.

 

 افزایش سرعت دانلود با فلگ Parallel Downloading

 

2- فعال کردن حالت Picture in Picture 

حالت Picture in Picture  ، از ویژگی های مخفی گوگل کروم است که  به شما اجازه می دهد همزمان با دیدن فیلم در کروم، در پنجره های دیگر نیز، جستجو کنید. البته این گزینه در تمام سیستم ها کار نمی کند؛ بنابراین اگر در کامپیوتر شما فعال نشد تعجب نکنید. این ویژگی، برای زمانی که یک قاب کوچک اختصاصی برای دیدن ویدئوها نیاز دارید، فوق العاده است. برای فعال کردن این فلگ، عبارت  Enable picture in picture  را در لیست فلگ ها پیدا کنید. بعد از ریستارت کردن گوگل کروم، باید روی ویدیوی مورد نظر خود کلیک راست کنید. سپس از منو زمینه، گزینه Picture in Picture را انتخاب کنید. اگر ویدئوی مورد نظر شما در یوتیوب قرار دارد، دو بار کلیک کنید.

 

فعال کردن حالت Picture in Picture

 

3- فعال کردن Password Generation

فلگ Password Generation یکی از ویژگی های پنهان در Google Chrome است که برای بسیاری از  کاربران، می تواند کاربردی باشد. به محض فعال کردن این فلگ، وقتی کروم تشخیص بدهد در صفحه ای sign-up می کنید، به صورت خودکار، پسوردهای قوی تولید می کند. برای فعال کردن این فلگ، به دنبال عبارت Password generation  بگردید یا عبارت chrome://flags/#enable-password-generation را تایپ کنید تا مستقیم به این فلگ دست پیدا کنید. همچنین می توانید از منو کشویی، این ویژگی را فعال کنید.

 

فعال کردن Password Generation

 

4- دانلود خودکار فایل ها بر روی دسکتاپ

شما هم جز آن دسته از کاربرانی هستید که دوست دارید بلافاصله پس از دانلود یک فایل، به آن دسترسی پیدا کنید، دانلود خودکار فایل ها، یکی از ویژگی های مخفی گوگل کروم است که خیلی به درد تان می خورد. برای تغییر دادن مسیر پیش فرض فایل های دانلود شده، ابتدا به تنظیمات صفحه یا Settings بروید  یا عبارت Chrome://settings  را در نوار آدرس تایپ کنید. سپس به انتهای صفحه بروید، بر روی Show Advanced Settings کلیک کنید و به بخش Downloads بروید. در این قسمت، شما می توانید دکمه Change را بزنید و مسیر دلخواه خود را، به جای مسیر فعلی، جایگزین کنید. همچنین، اگر شما گزینه Ask where to save each file before downloading را انتخاب کنید، در زمان دانلود، مرورگر از شما مسیر ذخیره سازی فایل را می پرسد.

 

 

دانلود خودکار فایل ها بر روی دسکتاپ

 

5- مرتب ‌سازی ابزارهای کاربردی در گوگل کروم

اگر از ابزارهای کاربردی یا افزونه ‌های مختلف و زیادی استفاده می‌کنید، شاید وجود تعداد زیاد آنها در کنار نوار آدرس، شما را  کلافه کند. یکی از ویژگی‌های مخفی گوگل کروم که به این ابزارها سر و سامان می دهد، فلگ مرتب ‌سازی ابزارهای کاربردی است. این فلگ، آیکون‌ های مربوط به افزونه ‌ها یا ابزارها را در یک بخش جمع آوری می کند تا در مواقع نیاز، بتوانید به آنها در یک‌ آیکون، در کنار نوار آدرس‌های کروم، دسترسی پیدا کنید. اگر می‌خواهید این فلگ را داشته باشید، عبارت chrome://flags/#extensions-toolbar-menu را در نوار آدرس مرورگر خود کپی کنید و این ویژگی را فعال کنید.

6- استفاده از حالت تاریک گوگل کروم

گوگل کروم، مدت زیادی است که امکان استفاده از حالت تاریک را امکان پذیر کرده است، اما هنوز بسیاری از وب سایت‌ ها، نمی توانند از آن پشتیبانی کنند. یکی از ویژگی های پنهان در Google Chrome ، حالت تاریک است که با فعال کردن آن، پس زمینه همه وب سایت‌ ها، تاریک می شوند. این  ویژگی مخفی، تا حد قابل توجهی خوب کار می کند، اما بی نقص نیست و مشکلاتی دارد. برای استفاده از حالت تاریک کروم، عبارت  chrome://flags/#enable-force-dark را در مرورگر کروم تایپ کنید و آن را فعال کنید. دقت کنید که این فلگ، می‌تواند در Chrome OS مشکلاتی جدی ایجاد کند. حتی در کروم‌ بوک نیز، به هیچ وجه نباید از این حالت استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید