جستجو با عکس در گوگل، قابلیتی جذاب است تا سرچ های خود را بر اساس تصاویر و عکس ها انجام دهید. با این کار، تمام اطلاعات مربوط به یک عکس که در فضای وب منتشر شده اند، قابل مشاهده هستند. این قابلیت، با دیدن عکس موضوعی که سرچ می کنیم متفاوت است. در این حالت، یک تصویر دارید و منبع آن را می شناسید و حالا، تصویر مشابه آن را پیدا می کنید. این قابلیت با عنوان جستجوی عکس معکوس هم شناخته می شود. در  ادامه، جستجو بر اساس عکس در گوگل و نکات مهم آن را به شما آموزش می دهیم. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر، تیم تعمیر لپ تاپ زودکمک، به سوالات شما پاسخ می دهند.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

مراحل جستجو با عکس در گوگل (برای ویندوز)

اگر لپ تاپ یا کامپیوتر ویندوزی استفاده می کنید، باید برای جستجوی عکس در گوگل، مراحلی را طی کنید که در ادامه به شما آموزش می دهیم. شما باید فایلی را از رایانه خود دانلود کنید یا تصویری را که در وب پیدا می کنید، جستجو کنید. قابلیت Google Images با مرورگرهای Chrome ، Firefox و Safari کار می کند. مراحل جستجو بر اساس عکس در گوگل، به ترتیب زیر است:

  1. اول images.google.com را باز کنید.
  2. یک آیکون دوربین در کادر جستجو دیده می شود که برای شروع جستجوی عکس، باید روی آن کلیک کنید.
  3. در ادامه، تب "Upload an image" را انتخاب کنید.
  4. برای مرور فایلها، "Choose File"  را انتخاب کنید.
  5. ضمن انتخاب تصویر مورد نظرتان، آن را به داخل پنجره مرورگر بکشید و رها کنید.
  6. پس از چند ثانیه، چندین عکس مشابه تصویر انتخابی تان دارید!
  7. همچنین می توانید URL عکسی را که به صورت آنلاین پیدا می کنید، کپی کرده و از آن برای جستجو استفاده کنید.

مراحل جستجو با عکس در گوگل (برای ویندوز)

 


جستجو براساس عکس گوگل در اندروید

کاربران اندروید هم ممکن است نیاز به جستجو با عکس در گوگل داشته باشند. اگر از Chrome استفاده می کنید، به تصویر انتخاب شده خود در این مرورگر بروید. سپس روی تصویر ضربه بزنید و نگه دارید تا منویی ظاهر شود. روی Search Google for This Image ضربه بزنید تا عملیات جستجوی تصویر آغاز شود و تصاویر پیدا شده را ببینید. روش دیگری هم برای جستجوی معکوس در اندروید وجود دارد. برای این منظور، باید از اپ Google Lens استفاده کنید (این برنامه یا به صورت پیش فرض در گوشی نصب شده و یا باید آن را دانلود کنید) یک تصویر را انتخاب کرده و روی نماد لنز ضربه بزنید. برنامه تصویر را شناسایی می کند و تصاویر مشابه و متناوب به شما می دهد.

 

 

جستجو براساس عکس گوگل در اندروید

 


جستجوی عکس معکوس در  IPHONE

در iOS هم می توانید از قابلیت جستجو با عکس در گوگل استفاده کنید. در مرورگر گوشی خود، به آدرس images.google.com بروید. با توجه به این که نیاز به نسخه دسکتاپ است، در Safari ، نماد Share را با پیکان به سمت بالا بزنید تا منوی اشتراک باز شود. در صورت استفاده از Chrome هم باید روی نماد سه نقطه در پایین سمت راست صفحه ضربه بزنید. حالا گزینه ها را به پایین اسکرول کنید تا Request Desktop Site را پیدا کنید؛ روی آن ضربه بزنید. با ضربه زدن روی نماد دوربین، گزینه بارگذاری تصویر باز می شود.

 

 

جستجوی عکس معکوس در  IPHONE

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران