اتصال دوربین کانن به کامپیوتر با وای فای، یکی از ویژگی های فوق العاده این دوربین است که به کاربر اجازه می دهد عکس ها و فیلم های مورد نظر خود را به کامپیوتر منتقل کند. اما معمولا بسیاری از کاربران، درباره این ویژگی دوربین خود اطلاعات کافی ندارند و از آن استفاده نمی کنند. با اتصال دوربین Canon به کامپیوتر با استفاده از Wifi ، می توان کارهایی مانند عکاسی با ریموت، پرینت مستقیم عکس ها از دوربین و بارگذاری تصاویر در شبکه های اجتماعی را انجام داد. به همین دلیل، در این مقاله به بررسی اتصال دوربین کانن به کامپیوتر با وای فای می پرداخته ایم و نحوه اتصال و مزایای استفاده از این ویژگی را توضیح داده ایم.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

نحوه اتصال دوربین کانن به کامپیوتر با Wifi

دوربین های عکاسی زیادی تولید شده اند تا کاربران مبتدی و حرفه ای بتوانند متناسب با نیاز خود، از آنها استفاده کنند. این دوربین ها می توانند عکس و فیلم را در کارت های حافظه ذخیره کنند و همچنین کار انتقال را از طریق کابل USB یا Wi-Fi به دستگاه های دیگر انجام دهند.

 

 

بعضی از مدل های دوربین کانن نیز، این قابلیت را دارند. اتصال دوربین کانن به کامپیوتر با وای فای، از طریق روش خاصی انجام می شود که در این مقاله به آن می پردازیم. همچنین استفاده های مختلف از وای فای دوربین کانن، موضوعات دیگری هستند که در ادامه درباره آنها می خوانید.

 

اتصال دوربین کانن به کامپیوتر با وای فای

اتصال دوربین کانن به کامپیوتر با وای فای، یکی از ویژگی های فوق العاده این دوربین است که به کاربر اجازه می دهد عکس ها و فیلم های مورد نظر خود را به کامپیوتر منتقل کند.

روش اتصال دوربین کانن به کامپیوتر با وای فای

- برای اتصال دوربین کانن به کامپیوتر با وای فای، ابتدا به وب سایت کانن بروید و نرم افزار کمکی EOS را بر روی کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ خود دانلود کنید. با کمک نرم افزار EOS می توانید از امنیت دوربین و رایانه خود، به خوبی محافظت کنید. نرم افزار EOS در ارائه انواع ویژگی های دوربین، از بارگیری تصاویر گرفته تا تغییر نام پوشه، به شما کمک می کند .

 

روش اتصال دوربین کانن به کامپیوتر با وای فای

 

- بر روی دکمه منو در دوربین خود کلیک کنید. با این کار فهرستی از ویژگی های موجود در دوربین شما باز می شود. از این فهرست، گزینه تنظیمات ارتباط بی سیم را انتخاب کنید و WiFi را فعال کنید. در همان فهرست، گزینه دیگری از عملکرد WiFi وجود دارد. این گزینه، اساسی تر است و همه دستگاه هایی را که می توانید دوربین خود را به آن متصل کنید، فهرست کرده و مشخص می کند. از این فهرست، گزینه سوم را که شکل لپ تاپ دارد، انتخاب کنید.

 

روش اتصال دوربین کانن به کامپیوتر با وای فای

 

- WiFi کامپیوتر را روشن کرده و نام دوربین خود را انتخاب کنید. رمز عبوری را که در صفحه دوربین نشان داده شده است وارد کنید و اتصال را بزنید. با این کار ارتباط بین دوربین و کامپیوتر برقرار می شود.

- در صفحه دوربین، دستگاه هایی که به دوربین و رایانه شما متصل شده اند، مشاهده می کنید. بر روی OK کلیک کنید تا بین دوربین و کامپیوتر اتصال پایداری برقرار شود. حالا برنامه EOS را از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ خود باز کنید و به انتقال تصاویر یا فعالیت مورد نظر خود بپردازید. به این صورت، با اتصال دوربین Canon به کامپیوتر با استفاده از Wifi، می توانید از ویژگی های آن لذت ببرید.

 

 


استفاده های مختلف از وای فای دوربین کانن

- با استفاده از ویژگی اتصال دوربین کانن به کامپیوتر با وای فای، می توانید عکس های موجود در دوربین خود را به یک دستگاه چاپگر عکس ارسال کنید و با تنظیمات داخلی دوربین، ترتیب چاپ و اندازه چاپ عکس ها را تعیین کنید.

- می توانید با استفاده از این ویژگی، تصاویر را به سرعت در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

- با اتصال دوربین کانن به کامپیوتر با وای فای، می توانید تصاویر را در فضای ذخیره سازی ابری مانند Canon Image Gateway ذخیره کنید. همچنین می توانید این تصاویر را به یک دستگاه ذخیره سازی خارجی که از قابلیت اتصال با NFC برخودار است انتقال دهید.

- بعضی از مدل های دوربین کانن، دکمه مستقیم دسترسی به Wi-Fi دارند. با فشردن این دکمه صفحه ای نمایش داده می شود که به شما امکان می دهد دستگاه مورد نظر خود را برای اتصال به دوربین انتخاب کنید. گزینه های نمایش داده شده شامل کامپیوتر و گوشی تلفن همراه هستند که شما باید گزینه کامپیوتر را انتخاب کنید. ضمن اینکه باید کامپیوتر خود را از قبل روشن کنید و مطمئن شوید که همه سیستم های کامپیوتر، روان کار کنند.

نظر خود را بنویسید