مسدود کردن تماس های دریافتی، یکی از ویژگی های بسیار خوب گوشی های هوشمند است که به کاربر اجازه می دهد تماس های ورودی ناخواسته و مزاحم را مدیریت کند. در طول روز ممکن است بارها با گوشی شما تماس گرفته شود، اما شما تمایلی به صحبت کردن با تلفن نداشته باشید. در این شرایط است که قابلیت بلاک کردن تماس های ورودی، به کمک شما می آیند. مسدود کردن تماس های دریافتی با استفاده از روش هایی قابل انجام است که ما در این مطلب آنها را به شما معرفی می کنیم.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

روش های مسدود کردن تماس های دریافتی

مسدود کردن تماس های دریافتی در گوشی، کار ساده ای است، اما بلاک کردن دستی همه شماره های ناشناس غیر ممکن است. اگر قصد دارید تمام تماس های ناشناس را بلاک کنید، باید هر شماره ای به جز شماره مخاطبین خود را، مسدود کنید. با این کار مخاطبان شما در لیست سفید قرار می گیرند و شماره ای به جز آن ها نمی تواند با شما تماس بگیرد. به این ترتیب مشکل شما برطرف می شود. مسدود کردن تماس های دریافتی با حالت Do Not Disturb، بلاک کردن تماس های ورودی از طریق لیست مخاطبان، مسدود کردن تماس های دریافتی از طریق گزارش تماس ها، مسدود کردن تماس های دریافتی از طریق منو تنظیمات، استفاده از روش قدیمی Call Barring، بلاک کردن تماس های ورودی از طریق برنامه های شخص ثالث، از جمله مواردی هستند که در این مقاله آنها را بررسی می کنیم.

 

مسدود کردن تماس های دریافتی

مسدود کردن تماس های دریافتی، یکی از ویژگی های بسیار خوب گوشی های هوشمند است که به کاربر اجازه می دهد تماس های ورودی ناخواسته و مزاحم را مدیریت کند.

مسدود کردن تماس های دریافتی با حالت Do Not Disturb

با استفاده از ویژگی Do Not Disturb، شما می توانید تماس های دریافتی را بدون نصب نرم افزارهای جانبی و تنها با چند کلیک ساده انجام دهید. برای انجام این روش، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 

مسدود کردن تماس های دریافتی با حالت Do Not Disturb

 

 

 

بلاک کردن تماس های ورودی از طریق لیست مخاطبان

برای مسدود کردن تماس های دریافتی با این روش، باید از بین مخاطبان خود، شماره مورد نظر خود را انتخاب کنید و علامت کوچک موجود در سمت راست را فشار دهید. این علامت شبیه یک مداد است. سپس روی علامت سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و عبارت All Calls to Voicemail را علامت بزنید. به این صورت تمام تماس های این مخاطب شما به صندوق ورودی صوتی منتقل می شوند و برای شما مزاحمتی ایجاد نمی کنند.

 

بلاک کردن تماس های ورودی از طریق لیست مخاطبان

 

 مسدود کردن تماس های دریافتی از طریق گزارش تماس ها

یکی از رایج ترین روش های بلاک کردن تماس های ورودی، استفاده از منو تنظیمات است. برای این کار، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. آیکون تماس یا  Call را انتخاب کنید و وارد آن شوید.
 2. وارد تنظیمات یا Settings  شوید و گزینه تماس یا Call را انتخاب کنید. سپس به قسمت رد تماس یا Call Rejection بروید و گزینه Auto Reject List  را بزنید.
 3. گزینه Create  را انتخاب کنید. در این مرحله از روش های مسدود کردن تماس های دریافتی، بر روی صفحه نمایش یک کادر جست و جو باز می شود که شما می توانید شماره تلفن یا نام فردی که قصد مسدود کردن تماس او را دارید، وارد کنید. به این ترتیب، این شخص به لیست لغو خودکار تماس اضافه می شود.

 

 

 مسدود کردن تماس های دریافتی از طریق گزارش تماس ها

 

مسدود کردن تماس های دریافتی از طریق منو تنظیمات

استفاده از منو تنظیمات یکی از ساده ترین روش های مسدود کردن تماس های دریافتی است. برای انجام این روش، به ترتیب مراحل زیر پیش بروید:

 1. وارد آیکن تلفن گوشی خود شوید و به قسمت تنظیمات یا Settings  بروید.
 2. گزینه Call را انتخاب کنید و به قسمت رد تماس یا Call Rejection بروید.
 3. گزینه لیست لغو خودکار تماس Auto Reject List را فشار دهید. و گزینه ایجاد (Create) را انتخاب کنید.
 4. در این مرحله از روش های مسدود کردن تماس های دریافتی، بر روی صفحه نمایش یک کادر جستجو باز می شود. در این کادر، شما می توانید شماره تلفن یا نام فردی که قصد مسدود کردن تماس او را دارید، وارد کنید. به این ترتیب، مخاطب مورد نظر شما به لیست لغو خودکار تماس اضافه می شود.

 

مسدود کردن تماس های دریافتی از طریق منو تنظیمات

 

استفاده از روش قدیمی Call Barring

ویژگی Call Barring  به برنامه Sim Tools مربوط است که به صورت پنهان در گوشی های اندروید وجود دارد و از دسترس عموم خارج است. اینکه این ویژگی در دستگاه شما نمایان و قابل ‌استفاده است یا نه، به سیستم گوشی شما بستگی دارد. کسانی که می‌خواهند از این روش مسدود کردن تماس های دریافتی استفاده کنند، باید مراحل زیر را انجام دهند:

 1. به قسمت Phone app بروید و از طریق منوی سه نقطه، وارد بخش menu overflow button شوید.
 2. به قسمت تنظیمات یا Settings  بروید و وارد بخش تماس‌ها یا Calls شوید.

   

  استفاده از روش قدیمی Call Barring

   

 3. در قسمت تنظیمات تماس، روی Call Barring ضربه بزنید و گزینه menu overflow button  را از منوی سه نقطه بالای سمت راست صفحه انتخاب کنید.
 4. به قسمت تنظیمات یا Settings بروید و وارد بخش تماس ها یا Call شوید.
 5. در تنظیمات تماس، روی Call Barring  ضربه بزنید.

   

  استفاده از روش قدیمی Call Barring

   

 6. گزینه  All Incoming را انتخاب کنید.
 7.  رمز عبور قسمت call barring password را وارد کنید. در بیشتر موارد، این رمز 0000 یا 1234 است. سپس روی گزینه‌ Turn On کلیک کنید.

 

استفاده از روش قدیمی Call Barring

 

بلاک کردن تماس های ورودی از طریق برنامه های شخص ثالث

اگر هیچ کدام از روش های بالا برای شما کارآمد نبود، می توانید با دانلود یک برنامه و نصب آن، ویژگی مسدود کردن تماس های دریافتی را به سیستم گوشی همراه خود اضافه کنید. برای افزودن ویژگی بلاک کردن تماس های ورودی، می توانید از برنامه هایی مانند Should I Answer، Safest Call Blocker، Mr.number، aFirewall و call control بسیار کاربردی و شناخته شده هستند.

 

بلاک کردن تماس های ورودی از طریق برنامه های شخص ثالث

 

نظر خود را بنویسید