در گذشته ساختار تلفن های همراه به گونه ای بود که خود کاربر می توانست با باز کردن کاور پشتی دستگاه که معمولا از پلاستیک مقاوم ساخته شده بود به راحتی برای تعویض باتری موبایل سامسونگ خود اقدام کند. اما پس از مدتی با ارائه ایده ساخت گوشی هایی یکپارچه و مقاوم در برابر نفوذ آب همچنین ساخت بدنه از مواد متفاوت ، دیگر خبری از کاور قابل جدا سازی نبود. در ساختار یکپارچه درب کاور پشتی دستگاه توسط چسب های مخصوصی به شاسی چسبانده شده است. در مدل های جدید به منظور تعویض باتری موبایل سامسونگ نیاز هست که چسب اتصال دهنده با استفاده از حرارت شل شده و درب پشتی با استفاده از مکش و کاردک جدا شود. پروسه تعویض باتری موبایل سامسونگ در مدل های جدید نمی تواند توسط کاربر عادی انجام شود چرا که ریسک زیادی برای آسیب دیدن دستگاه وجود دارد. در این صورت مراجعه به تکنسن های مجرب تعمیر موبایل سامسونگ الزامی می گردد.

ثبت سفارش آنلاین تعویض باتری موبایل سامسونگ

برای تعویض باتری موبایل سامسونگ به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعویض باتری موبایل سامسونگ را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، باتری موبایل سامسونگ خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

 

تعمیر باتری نوبایل سامسونگ

چگونه از خرابی باتری موبایل جلوگیری کنیم؟

باتری گوشی می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی زودتر از زمان مقرر خراب شود و به تعمیر نیاز داشته باشد. برای این که از خرابی باتری جلوگیری کنیم بهتر است اولا حتما از شارژر اصلی و سازگار با دستگاه استفاده کنیم و تا حد امکان از شارژ کردن گوشی با شارژرهای متفرقه و پاوربانک خودداری کنیم. از طرفی توصیه می شود که تا جای ممکن در زمان شارژ شدن گوشی از آن استفاده نکنید تا به این ترتیب فشار زیادی به گوشی و باتری آن وارد نشود.

تا جای ممکن از نصب بازی ها و برنامه هایی که استفاده زیادی از آنها ندارید روی دستگاه خودداری کرده و سعی کنید گوشی را در یک مکان بسیار گرم یا حتی بسیار سرد قرار ندهید. سعی کنید تا جای ممکن کمتر از قابلیت فست شارژ استفاده کنید و زمانی که شارژ گوشی کم می شود، قبل از خاموش شدن کامل دستگاه آن را به شارژ بزنید. در نهایت می توانید با تنظیمات گوشی روی حالت کم مصرف مانند کاهش تایم صفحه نمایش یا کم کردن نور صفحه در مواردی که به آن نیاز ندارید، عمر باتری گوشی را افزایش دهید تا به این ترتیب کمتر به تعمیر یا تعویض باتری نیاز داشته باشید.

آیا تعمیر باتری آب خورده موبایل سامسونگ امکان پذیر است؟

این امر بستگی به میزان آب یا رطوبت وارد شده به گوشی و سطح آسیبی که به آن وارد شده دارد. در برخی مواقع می توان بعد از آب خوردگی باتری آن را تعمیر کرد اما در بسیاری از مواقع آسیب در حدی است که امکان تعمیر باتری موبایل سامسونگ وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد. در درجه اول باید از ورود آب و مایعات به درون گوشی و خصوصا باتری آن جلوگیری کرد. در قدم بعدی نیز اگر هر گونه آب یا مایعاتی روی دوربین گوشی ریخت باید سریعا دستگاه را خاموش کرد و در سریع ترین زمان ممکن برای رفع مشکل دستگاه به یک مرکز تعمیرات تخصصی موبایل مراجعه کنید تا تعمیرکار با بررسی و عیب یابی گوشی از بروز مشکلات بیشتر در دوربین دستگاه و سایر قطعات آن جلوگیری کند.

دلایل خرابی باتری گوشی سامسونگ

در کل باتری یک قطعه مصرفی است و عمر مشخصی دارد. با این حال برخی موارد علاوه بر فرسودگی و اتمام عمر مفید باتری می تواند موجب شود که این قطعه زودتر از زمان مقرر خراب شود که از جمله می توان به گرم شدن بیش از حد باتری، آب خوردگی باتری، استفاده از شارژرهای بی کیفیت و ناسازگار با دستگاه، نوسانات برقی و بروز مشکل در سایر قطعات مانند برد و ... اشاره کرد. زمانی که گوشی را بیش از حد در شارژ نگه داریم یا این که در زمان اتصال گوشی به شارژ از آن استفاده کنیم نیز عمر مفید باتری کاهش یافته و زودتر خراب می شود.

برنامه هایی که روی گوشی نصب می شوند نیز می توانند روی باتری تاثیر منفی داشته باشند. با نصب برنامه های مخرب یا نرم افزارهای بی استفاده اما سنگین روی گوشی قطعا به باتری دستگاه آسیب می رسانیم. در نهایت از دیگر دلایل خرابی باتری می توان به استفاده بیش از حد از پاوربانک، آب خوردگی سوکت شارژ گوشی، شارژ مداوم گوشی با فندک ماشین و استفاده کردن از قاب های غیر استاندارد اشاره کرد.

علل تعویض باتری موبایل سامسونگ

ساختار باتری های لیتیومی به گونه ای است که پس از مدتی استفاده و انجام سایکل های متعدد شارژ و دشارژ خاصیت خود را از دست داده و مشکلاتی نظیر تخلیه سریع شارژ ، داغ شدن ، باد کردن و ایجاد آسیب به سایر قطعات به خاطر حجیم شدن را ایجاد می کنند. در مواردی نیز باتری دستگاه در اثر ضربه ، نفوذ مایعات و یا استفاده از شارژر غیر اصل دچار آسیب شده که در این موارد نیز تعویض باتری موبایل سامسونگ مورد نیاز است. ( تماشای فیلم آموزش تعویض باتری گوشی سامسونگ را به شما پیشنهاد می نماییم.)

 

تعمیر باتری موبایل سامسونگ / تعویض باتری موبایل سامسونگ

مراحل تعمیر باتری گوشی سامسونگ

در اولین مرحله از تعویض باتری موبایل سامسونگ نیاز است تا چسب اتصال دهنده کاور پشتی با استفاده از گرما نرم شود تا قابل جدا سازی شود. با استفاده از یک منبع گرما مثل سشوار یا هیت گان به مدت چند دقیقه این چسب ها نرم شده و پس از آن با استفاده از یک ابزار مکش کمی شیار بین کاور و بدنه باز می شود ، سپس با استفاده از حرکت یک تیغ و پیک های پلاستیکی در امتداد شیار بین کاور و بدنه چسب به کار رفته در دور تا دور دستگاه آزاد می شود. در صورتی که کاور پشتی دارای شکستگی یا ترک باشد مکش نمی تواند کاور را بلند کند ، در چنین شرایطی از چسباندن یک اهرم فشار به کاور پشتی برای باز کردن کاور استفاده میشود.

برداشتن کاور موبایل سامسونگ

در این مرحله برای ادامه تعمیر باتری موبایل سامسونگ نیاز است تا کاور پشتی برداشته شود ، توجه داشته باشید که کابل سنسور اثر انگشت موجود روی کاور پشتی بسیار کوتاه می باشد و با برداشتن کاور احتمالا این کابل از سوکت خود جدا می شود، در هنگام بلند کردن کاور از جدا شدن کابل نارنجی با کانکتور آبی رنگ مطمئن شوید. اگر در حین پروسه به نظر رسید که کابل جدا نمی شود قبل از برداشتن کاور با استفاده از ابزار مناسب اتصال کابل سنسور اثر انگشت از دستگاه را جدا کنید.

جدا کردن چسب موبایل کاور موبایل سامسونگ

در ادامه پروسه تعویض باتری موبایل سامسونگ باید بقایای چسب قدیمی با استفاده از موچین و تیغ از لبه های کاور و بدنه برداشته شود ، با دقت این کار را انجام داده و سپس برای اطمینان از پاک شدن تمام چسب های اتصال دهنده با استفاده از یک دستمال نخی تمیز و الکل ایزوپروپیل بقایای چسب را پاک کنید تا سطح مورد نظر آماده زدن چسب جدید پس از انجام تعمیر باتری موبایل سامسونگ شود.

جدا کردن چسب موبایل کاور موبایل سامسونگ

جدا کردن آنتن، کویل شارژ و اسپیکر موبایل سامسونگ

در این مرحله ابتدا پیچ ها را باز کنید و در جای امن قرار دهید. حالا آنتن NFC و و کویل شارژ را باز کنید و از دستگاه جدا کنید. نوبت به اسپیکر گوشی می رسد ، آن را نیز پس از باز کردن پیچ ها از دستگاه جدا کنید و برای تعویض باتری موبایل سامسونگ آماده مرحله نهایی شوید.

مطالعه تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ رو از دست نده. 💥

جدا کردن باتری گوشی سامسونگ

در مرحله نهایی از پروسه تعویض باتری موبایل سامسونگ با استفاده از ابزار مناسب کانکتور باتری موبایل سامسونگ را جدا کنید. سپس مقداری از الکل ایزوپروپیل نود درصد را به گوشه های باتری یعنی جایی که باتری با استفاده از چسب به بدنه متصل شده است را بزنید. این چسب به گونه ای طراحی شده که با الکل ایزوپروپیل حل می شود. به عنوان راه جایگزین می توانید با استفاده از یک منبع گرما چسب ها را نرم کنید . در گام بعدی با استفاده از یک پیک باز کننده باتری را از جای خود بلند کنید. در حین انجام اینکار توجه داشته باشید که داتر بورد و کابل آنتن درست در زیر این قسمت قرار دارند پس جهت جلوگیری از آسیب به آنها این مرحله از تعمیر باتری موبایل سامسونگ را با احتیاط ویژه ای انجام دهید. نکته بعدی اینکه در حین انجام این مرحله مراقب باشید که به بدنه باتری آسیب وارد نکنید زیرا این موضوع می تواند موجب نشت مواد خطرناک و اتش سوزی شود. حالا باتری جدید را جایگذاری کرده و مراحل را به صورت عکس انجام دهید ، قبل از به کار بردن چسب و بستن کامل دستگاه از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید.

تعویض باتری موبایل سامسونگ

تعویض باتری گوشی Samsung در zoodkomak

تعویض باتری موبایل سامسونگ یک پروسه پر ریسک با احتمال آسیب به دستگاه می باشد لذا برای تعمیر باتری خود به نمایندگی موبایل سامسونگ مراجعه کنید، در صورت نیاز به مشاوره و یا درخواست تعویض موبایل سامسونگ می توانید با مشاوران ما در مجموعه زود کمک تماس بگیرید تا با کمترین هزینه و با بالاترین کیفیت ممکن خدمات تعمیر و تعویض باتری را دریافت نمایید.

تعویض باتری گوشی Samsung در zoodkomak

آیا شارژ کردن موبایل با پاور بانک و فندک ماشین به باتری گوشی سامسونگ آسیب می زند؟

پاوربانک و فندک ماشین دو ابزار بسیار پر استفاده برای شارژ گوشی خصوصا در مواقعی است که دسترسی به آداپتور شارژ و برق محدود است. استفاده محدود از این گزینه ها برای شارژ کردن گوشی قطعا ایرادی ندارد و مسلما از این که شارژ دستگاه خالی شده و گوشی خاموش شود بهتر است. با این حال استفاده مداوم و بیش از حد از پاوربانک یا فندک ماشین برای شارژ کردن گوشی می تواند به مرور روی باتری آن تاثیر منفی بگذارد و موجب خراب شدن باتری گوشی سامسونگ شما شود.

در نتیجه اگر می خواهید به همین زودی ها به تعمیر باتری گوشی نیاز نداشته باشید بهتر است تنها در مواقع ضروری از پاوربانک یا فندک ماشین برای شارژ گوشی استفاده کنید. نکته مهم دیگر در خصوص استفاده از پاوربانک این است که برخی از پاوربانک ها کیفیت پایینی دارند و استفاده محدود از آنها هم می تواند به باتری گوشی آسیب برساند. بنابراین حتما از پاوربانک های اصلی و با کیفیت برای شارژ کردن گوشی استفاده کنید.

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران